Ratujemy chorego Czekolada

4 118 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby

Kochani!

Wielokrotnie już dziękowaliśmy za pomoc okazaną przez Was Czekoladowi, upodlonemu i zaniedbanemu do granic możliwości psu, który znalazł się pod opieką labradory.org.

Dzięki przelanym przez Was pieniążkom udało się wyprowadzić psiaka z najgorszego, co niestety nie oznacza, że okres leczenia już się zakończył. Wręcz odwrotnie, przed nami jeszcze długa droga zanim Czekolad dosłownie i w przenośni stanie na nogi. Żniwo, jakie zebrała babeszjoza jest ogromne.

Najpoważniejszą jej konsekwencją jest ostre zapalenie naczyń krwionośnych, które z kolei wywołało martwicę dystalnych odcinków ciała, czyli uszu, ogona i łapek. To właśnie z tego powodu psiak stracił już końcówkę ogona uszu oraz paluszki. Na najbliższy poniedziałek zaplanowana jest operacja łapek, a dokładniej amputacja resztek paluszków oraz usunięcie jąder. U Czekolada znaleziono bowiem ogromnego guza jądra, na szczęście nie stwierdzono przerzutów. Trzeba jednak usunąć oba jądra i pobrać wycinki do badania histopatologicznego. Jakby tego było mało pies cierpi również na niedokrwistość i zwyrodnienia. Całość wieńczy skrajne wycieńczenie psa, czemu winny jest tylko człowiek. Czekuś najprawdopodobniej został wyrzucony albo, jeśli nawet był psem właścicielskim, to nie karmionym. Obecnie psiak nadrabia zaległości w jedzeniu i w ostatnim czasie udało mu się przytyć aż dwa kilogramy!!

Na szczęście inne organy funkcjonują prawidłowo, dzięki czemu zabiegi będą mogły się odbyć już niebawem.

Widzicie więc, że, problemy zdrowotne Czekoladka są ogromne. Wierzymy jednak, że skoro udało się go doprowadzić do takiego stanu, w jakim obecnie jest, pokonamy również kolejne przeszkody. Ale sami nie osiągnęlibyśmy tego sukcesu. Stało się to wyłącznie dzięki wsparciu finansowemu tak wielu wspaniałych Osób i zaangażowaniu wolontariuszy, którzy zaopiekowali się  psem. To nasz wspólny sukces, Kochani! Dlatego po raz drugi zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc finansową dla Czekolada. Razem z pewnością uda nam się ofiarować mu najpiękniejszy prezent – ŻYCIE.

Wola życia u czekolada jest ogromna, co podziwiają opiekujący się psem lekarze weterynarii, wolontariusze i my wszyscy. Pies pokonał tak wiele dajmy, mu szanse na więcej.

Oprac. R. Kamińska

O psie: http://adopcje.labradory.org/tag/czekolad/

Aktualne koszty w Lecznicy w Starych Babicach to 1500 zł a przed nami operacja usunięcia jąder z nowotworem i łapek. Oczywiście pozostają cały czas opatrunki i związane z tym materiały i leki.Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  24.01.2020
  24.01.2020

  Czekolad dziękuje za życie, które mu podarowaliście

  Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest podarować komuś tak zwane drugie życie? Wy nie musicie się zastanawiać, ponieważ Wy to po prostu zrobiliście!! Nie ma tak naprawdę słów, którymi można byłoby wyrazić wdzięczność za Waszą postawę i pomoc. W okresie tak szczególnym, a zarazem trudnym, bo przedświątecznym, byliście chętni podzielić się pieniędzmi z … psem, potrzebującym, ale jednak (jak powiedzą niektórzy) ‘tylko psem’. Pragniemy Wam zakomunikować, że Czekuś żyje i zdrowieje. Otoczony jest opieką i miłością wspaniałych dzielnych ludzi, którzy pomagają mu odzyskiwać radość życia i wiarę w człowieka. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie Wasze zainteresowanie i pomoc, za co w imieniu własnym, Opiekunów Czekolada i jego samego pragniemy Wam z serca podziękować.

  Zdjęcie aktualizacji 43 366

Komentarze


 • Maryla - awatar

  Maryla

  07.01.2020
  07.01.2020

  Dużo zdrówka w nowym życiu :)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   07.01.2020
   07.01.2020

   Dziękujemy w imieniu Czekolada ❤️

 • Katarzyna Malenda - awatar

  Katarzyna Malenda

  26.11.2019
  26.11.2019

  Maluszku, dużo zdrowia i wspaniałej rodziny !!!!! <3

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   26.11.2019
   26.11.2019

   Dziękujemy w imieniu Czekolada ❤️

 • Julita Szkudlarek - awatar

  Julita Szkudlarek

  23.11.2019
  23.11.2019

  Zdrowiej czekoladku💪

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   23.11.2019
   23.11.2019

   Dziękujemy w imieniu Czekolada ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.11.2019
  23.11.2019

  Trzymam kciuki Czekus:-)Zdrowiej:')

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   23.11.2019
   23.11.2019

   Dziękujemy w imieniu Czekolada ❤️

 • Piotr - awatar

  Piotr

  22.11.2019
  22.11.2019

  Kochany, trzymam baaaaardzo mocno kciuki za Ciebie 😘

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   23.11.2019
   23.11.2019

   Dziękujemy w imieniu Czekolada ❤️

4 118 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby

Wpłaty: 83

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maryla - awatar
Maryla
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
20
Mirek - awatar
Mirek
180
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Agnieszka Daisy Juraszek - awatar
Agnieszka Daisy Juraszek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Wenus - awatar
Anna Wenus
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij