Zbiórka na diagnozę małej Diany

1 946 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Nie dalej jak kilka dni temu był Dzień Dziecka. I jak to w piosence – „wszystkie dzieci nasze są”, te człapiące na czterech łapach również! Takim psim dzieckiem jest mała Diana, około 8-miesięczna jasnowłosa labradorka, pełna szczenięcej niewinności, z nieustannie śmiejącym się pyszczkiem. Cóż, ale skoro czytacie o niej tutaj, na pomagam.pl, to znak, że jednak nie wszystko jest tak pięknie… Bo znów musimy poprosić Was o pomoc.

CO DOLEGA DIANIE? Diana jest niepełnosprawna. Jej losy - w dużym skrócie - potoczyły się tak, że jako kilkumiesięczny szczeniak znalazła się w cudownym Domu Tymczasowym. Już te parę tygodni temu wiadomo było, że pod względem zdrowotnym coś jest „nie tak”. Diana została poddana badaniom i niestety – zdiagnozowano u niej hipoplazję móżdżku, schorzenie neurologiczne, do którego doszło jeszcze na etapie prenatalnym. Jego przyczyn mogło być wiele – zakażenie bakteryjne lub wirusowe, uraz, niedożywienie. Czym charakteryzuje się to schorzenie? W skrócie trudnością z zachowaniem odpowiedniej koordynacji ruchów. I to jedno zdanie obrazuje zachowanie Diany. Sunia chodzi, ale… wężykiem, od lewej do prawej. Za piłeczką biega, ale potrafi zaliczyć przy tym parę fikołków. Gdy siedzi i za bardzo się ucieszy, to zaczyna bujać się na boki. Jednocześnie pięknie chodzi na smyczy, potrafi zaliczyć nawet godzinny spacer. Na minus jest to, że na to schorzenie nie ma lekarstwa. Na plus z kolei to, że nie będzie się pogłębiać z wiekiem. Diana uczy się po prostu żyć ze swoja niepełnosprawnością i póki co daje sobie radę.

JAKA JEST DIANA? Diana to żywe i kochane srebro. Jest bardzo radosna i wesoła. Na spacerze nie odpuści przywitania z żadnym psim ziomeczkiem. Potrafi zostać sama w domu przez godzinkę i nie przeprowadzić demolki, co jednak często zdarza się labkom w jej wieku. Panuje nad swoimi potrzebami fizjologicznymi, umie je sygnalizować. Poza wspomnianymi problemami związanymi z hipoplazją móżdżku nic jej nie dolega – jest niemalże prawdziwym labradorem z krwi i kości, śliniącym się na każdy jadalny kąsek :) Ma jedną jedyną fobię – boi się klatki schodowej w bloku. Być może to jakiś „zły demon” z przeszłości?

PROŚBA O WSPARCIE: Najważniejsze jest to, że udało się Dianę zdiagnozować i wreszcie wiadomo, co jest przyczyną jej braku stabilności i problemów z koordynacją ruchów. I właśnie na ten cel – pokrycie kosztów związanych z uzyskaniem diagnozy postanowiliśmy uruchomić niniejszą zbiórkę. Zawsze staramy się finansować jak najwięcej z naszych własnych środków, jednak „potrzeby” stale przewyższają to, czym dysponujemy. Dlatego w sytuacjach trudnych zwracamy się o pomoc do cudownej społeczności pomagam.pl i jesteśmy wdzięczni za każdą formę wsparcia!

* Diana przebywa teraz w Domu Tymczasowym, ale cały czas szukamy dla niej Domu Stałego – wspaniałych ludzi, którzy zaopiekują się nią i pokochają jak członka rodziny. Dlatego jeśli chcielibyście śledzić dalej jej losy, to zapraszamy na naszą stronę http://adopcje.labradory.org/tag/diana/

Oprac. P. Wasilewska

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  11.06.2020
  11.06.2020

  Jakie to uczucie odmieniać czyjś los? Wy, Drodzy Państwo, wiecie to najlepiej, bo po raz kolejny dzięki Waszym otwartym sercom i portfelom uda się pomóc małej Dianie.
  W imieniu Tymczasowych Opiekunów suni, jej własnym i naszym serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę, którą przekazali Państwo na potrzeby Dianki. Teraz zostało tylko mocno trzymać kciuki za jej zdrowie i powodzenie w życiu.❤️❤️❤️

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.06.2020
  06.06.2020

  Trzymaj się psiaku!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   06.06.2020
   06.06.2020

   Dziękujemy w imieniu Dianki ❤️

 • Arkadiusz Kupka - awatar

  Arkadiusz Kupka

  06.06.2020
  06.06.2020

  Kochana Psiutka. Musisz mieć szansę na dobre życie.

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   06.06.2020
   06.06.2020

   Dziękujemy w imieniu Dianki ❤️

 • Katarzyna Borkowska - awatar

  Katarzyna Borkowska

  04.06.2020
  04.06.2020

  Pokochałam ją od pierwszej wzmianki, jaką o niej przeczytałam. Mam nadzieję, że kruszyna znajdzie kochający dom

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   05.06.2020
   05.06.2020

   Dziękujemy w imieniu Dianki ❤️

 • Marta piotr - awatar

  Marta piotr

  03.06.2020
  03.06.2020

  Zdrówka maleńka ❣️👍❣️

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   03.06.2020
   03.06.2020

   Dziękujemy w imieniu Dianki ❤️

1 946 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Wpłaty: 51

Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Arkadiusz Kupka - awatar
Arkadiusz Kupka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Eugenia Szafran - awatar
Eugenia Szafran
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Łukasz Błaszczyk - awatar
Łukasz Błaszczyk
20
KasiaG - awatar
KasiaG
50
Katarzyna Borkowska - awatar
Katarzyna Borkowska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij