Figa potrzebuje pomocy !

5 218 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 99 osób
Alu Tka - awatar

Alu Tka

Organizator zbiórki

Figa to mały słodki owoc, z którego można wyczarować przepyszne dania. Nasza Figa ma 18 lat, ale jest najsłodszym małym konikiem, jakiego widzieliśmy i chcemy jej wyczarować jeszcze wiele pięknych dni!

W ubiegłym roku Figa trafiła w ręce moje i moich Przyjaciół. Malutki konik skradł nasze serca i chcieliśmy mu podarować spokojną starość. Niestety ta wyciszona, życzliwa światu klaczka cierpi na poważne schorzenie, które musi zostać zaleczone operacyjnie, aby mogła dożyć swoich dni bez nieustannego bólu. Figusia, zanim trafiła w nasze ręce, cierpiała na ochwat, który wyrządził wiele zniszczeń w kopytach i doprowadził do poważnych przykurczy ścięgien. Na szczęście udało się nam trafić na cudownych lekarzy weterynarii oraz kowala, którzy zdecydowali się pomóc klaczce wrócić do zdrowia i podarowali nam nadzieję.

W związku z ich zaleceniami musimy objąć Figę skomplikowanym leczeniem ortopedycznym oraz wprowadzić specjalistyczną dietę, którą będzie objęta już do końca życia. Ponadto nasza maleńka klaczka została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego, który zniweluje przykurcze ścięgien – zabieg zostanie wykonywany przez lekarzy z Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni w Rudzie Żmigrodzkiej, jednej z najlepszych w Polsce placówek weterynaryjnych specjalizujących się w leczeniu koni.

Nasza maleńka przyjaciółka ma tylko 100 cm w kłębie! uwielbia dzieci, kocha marchewkę i jabłuszka choć w jej stanie niestety są niewskazane  i mimo nieustannego bólu, chce towarzyszyć nam na padoku, jak tylko się na nim pojawiamy. To pozytywny, cierpliwy i życzliwy światu konik, który mimo niewielkich gabarytów ma w sobie ogromną chęć życia i dzielnie próbuje brać udział we wszystkim, co dzieje się w stajni, jak tylko pojawiają się w niej ludzie.

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy nie są zrzeszeni w żadnym stowarzyszeniu ani fundacji. Kochamy zwierzęta i pod naszą opiekę trafiły już trzy inne konie, które dożyją u nas emerytury i nigdy nie trafią pod rzeźnicki nóż. Niestety leczenie Figuni przerasta nas finansowo - specjalistyczna pasza, koszt ortopedycznego kucia, zabieg operacyjny, kontrolne wizyty, zdjęcia RTG , koszt transportu oraz pobyty w lecznicy są dla nas ogromnym wydatkiem. Nie chcemy się poddawać, szczególnie, że nadzieję dali nam fachowcy w swoich dziedzinach, którzy także chcą pomóc Fidze. Widzimy też, ile energii drzemie w małym ciele Figi – ona naprawdę chce żyć i brykać!

Dlatego też prosimy Was o wsparcie. Każda złotówka pozwoli Fidze wrócić do zdrowia, a nam pomoże pomagać! Chcemy podarować jej lepszą, spokojną przyszłość bez bólu! Aby w spokoju dożyła swoich końskich dni! Zasłużyła sobie na to! Priorytetem jest obecnie zabieg operacyjny, którego koszt wynosi  6000zł,  obecnie mamy  zebrane niewielką jej część :(

Wierzymy, że z Waszą pomocą uratujemy Figę!

12.05.2019

Jesteśmy po kolejnej wizycie weterynarza, decyzja kolejne kucie ortopedyczne, musimy jeszcze poprawić stan kopyt aby Figa mogła jechać na zabieg. Kowal umówiony na następny dzień i działamy ! Kolejna wizyta Pana doktora początkiem czerwca, trzymajcie kciuki za Figę ! A my walczymy dalej, koszt weterynarza i kowala niestety są duże, ale nie poddajemy się!  Figa dzielnie znosi każdą wizytę kowala, jest to dla niej wyczerpujące, ale widać już efekty !

 20.06.2019

Tak więc kolejna wizyta za nami, być może najważniejsza ! Figa początkiem lipca dokładnie po 10 , jedzie na operację. Jest to jej jedyna szansa na jakąkolwiek poprawę i lepszą przyszłość. Stan Figi jest ciężki, ale Pan doktor jest pełen nadziei i daje ją również Nam. W pierwszej kolejności zostanie zoperowana jedna nóżka dla jej bezpieczeństwa i pewności, że wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji. Następnie zostanie zoperowana kolejna nóżka. Czas pobytu w klinice wyniesie około 2 tyg, Figa będzie w bardzo dobrych rękach! Po operacji ponownie zostanie podkuta ortopedycznie i nastąpi rehabilitacja.  Na dzień dzisiejszy nie mamy uzbieranej pełnej kwoty na całe leczenie, ale nie poddajemy się!  Bez waszego wsparcie sami nie jesteśmy w stanie z finansować całego leczenia. 


edit. 12.07.2019 

Termin operacji ustalowny Figa wyjeżdża do kliniki 18.07 operacja odbędzie sie na kolejny dzień.  Figa w nowym miejscu po przenosinach czuje się bardzo kochana. Dzieci ją uwielbiają i rozpieszczają. Daje jej to dużo radości! Nóżki Figi są w bardzo ciężkim stanie w zależności od pogody ma lepsze i gorsze dni. Zabieg jest potrzebny na już im wcześniej tym lepiej, daletgo cieszymy się że to lada chwila. Trzymajcie mocno kciuki za Figę ! 

Komentarze


 • Magdalena Michalik-Adamik - awatar

  Magdalena Michalik-Adamik

  08.07.19
  08.07.19

  Wspaniałe dziewczyny o wielkiej pasji i o wielkim sercu❤💚💜💛💙udostępniajcie i wpłacajcie ja już wpłaciłam 🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴

 • ZKR :) - awatar

  ZKR :)

  16.05.19
  16.05.19

  Love you Champion Źrebaku :)

  • Alu Tka - awatar

   Alu Tka - Organizator zbiórki

   16.05.19
   16.05.19

   Ślicznie dziękujemy w imieniu Figusi :) :* zapraszamy do śledzenia jej postępów w powrocie do zdrowia na https://www.facebook.com/pomocdlafigi/?modal=admin_todo_tour

5 218 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 99 osób
Alu Tka - awatar

Alu Tka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 99

Aneta - awatar
Aneta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krystian Kamiński - awatar
Krystian Kamiński
20
Anna Tusiewicz - awatar
Anna Tusiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aneta Rachwał - awatar
Aneta Rachwał
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil Sobolewski - awatar
Kamil Sobolewski
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij