Zbiórka Pomoc dla Krzysia Maślaka - zdjęcie główne

Pomoc dla Krzysia Maślaka

31 933 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 406 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Janusz Kwaśniak - awatar

Janusz Kwaśniak

Organizator zbiórki

Krzyś w maju 2019 roku ukończył 7 lat. Jest uczniem klasy 0 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie. Od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości typ I. Choroba ta objawia się samoistnymi złamaniami kości. Krzyś do tej pory przeszedł kilkadziesiąt złamań i miał podawane bifosfoniany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – Prokocimiu. W październiku 2019 roku zdiagnozowano u niego nowotwór neuroendokrynny w jamie brzusznej, zespół rakowiaka. Krzyś przeszedł dwie ciężkie operacje usunięcia guza. Ze względu na brak możliwości ustalenia lokalizacji nowotworu (punkt wyjścia), Krzyś oczekuje na wykonanie badania PET ze znacznikiem F-DOPA w porozumieniu ze Szpitalem Wojewódzkim Oddział Chirurgii Dziecięcej i Zakładem Medycyny Nuklearnej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Krzyś ma również zlecone wykonanie badań genetycznych mutacji genu metodą NGS, których koszt szacuje się na około 12 tysięcy złotych. Wyniki badań zdecydują o kierunku dalszej walki z nowotworem. 

Kluczowe leki niezbędne w leczeniu Krzysia nie są refundowane przez NFZ, a miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota około 3 tysięcy złotych. Mama samodzielnie wychowuje Krzysia i ze względu na konieczność opieki nad nim, nie jest w stanie podjąć pracy. 

Krzyś pozostaje pod stałą opieką lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie –Prokocimiu: endokrynologa, chirurga-onkologa, ortopedy, genetyka, gastroenterologa i urologa. Pomimo choroby jest pogodnym i radosnym dzieckiem.

Dalsze leczenie, pod opieką i zgodnie z zaleceniami lekarzy daje nadzieję na skuteczną walkę z chorobą i powrót Krzysia do zdrowia. Na to jednak mamy Krzysia, z uwagi na wysokie koszty oraz brak możliwości podjęcia pracy zwyczajnie nie stać. Dlatego zwracamy się z prośbą o niezbędną pomoc finansową i wsparcie zbiórki na portalu pomagam.pl.
Liczy się każdy grosz, każda złotówka. Każdy gest Dobrej Woli ma ogromną wagę dla przyszłości Krzysia. 

Z Góry Serdecznie Dziękujemy!!!

PS. Zbiórka organizowana jest za wiedzą i przy akceptacji mamy Krzysia. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Janusz Kwaśniak - awatar

  Janusz Kwaśniak

  20.12.2020
  20.12.2020

  Szanowni Państwo! Zachęcamy do wsparcia zbiórki na dalsze leczenie Krzysia Maślaka z Borzęcina. Zbiórka ciągle trwa, a Krzyś nadal bardzo potrzebuje, w walce z chorobą i o powrót do zdrowia pomocy. Krzyś w tym roku był trzykrotnie hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz czterokrotnie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie na Oddziale II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej. Od czerwca ortopeda prowadzący włączył Krzysiowi leczenie bisfosfonianami (pamifos), że względu na częste złamania kości. W trakcie pobytów w Klinice w Rzeszowie i po szczegółowej diagnostyce stwierdzono obecność patologicznej zmiany w miednicy, jak również podejrzenie zmiany ogniskowej w przysadce mózgowej. U Krzysia w dalszym ciągu utrzymują się epizody tachykardii i skoki ciśnienia tętniczego. Po konstytucjach lekarza prowadzącego z Kliniki w Rzeszowie z Prof. Prokuratem z Bydgoszczy, w oparciu o przeprowadzoną diagnostykę i otrzymane wyniki badań zdecydowano, że Krzyś będzie miał wykonane specjalistyczne badanie, które umożliwi rozpoznanie szczegółowego umiejscowienia guza (F-Dopa-PET Scan). Badanie to zostanie wykonane w Szpitalu Wojewódzkim, na Oddziale Chirurgii Dziecięcej, Zespół Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy w drugiej połowie stycznia 2021 roku. Krzyś w dalszym ciągu wymaga wielospecjalistycznej opieki i diagnostyki, z którymi wiążą się określone koszty. Dlatego Krzyś i jego Mama zwracają się do Państwa o finansową pomoc. Liczy się każdy grosz, każda złotówka, każdy gest dobrej woli na trudnej drodze dziecka w walce z chorobą i o powrót do zdrowia. Więcej o chorobie Krzysia można przeczytać pod linkiem: http://zyciebrzeska.pl/2020/01/30/chlopiec-ze-szkla/ lub na stronie: https://www.facebook.com/pomocdlakrzysia/ Pomóc możesz poprzez: - przekazanie dowolnej wpłaty za pośrednictwem portalu pomagam.pl, link: https://pomagam.pl/pomocdlakrzysia - udział na stronie: https://www.facebook.com/groups/3115611268467419/ w licytacjach na rzecz Krzysia, na których każdy może wystawić dosłownie wszystko, a z których dochód przeznaczony jest na potrzeby leczenia. Zachęcamy do wsparcia i prosimy o udostępnianie linku do zbiórki. ❤️❤️❤️ Dobro Wraca ❤️❤️❤️ https://pomagam.pl/pomocdlakrzysia

  Zdjęcie aktualizacji 60 118

Komentarze


 • Iwona wolny - awatar

  Iwona wolny

  20.12.2020
  20.12.2020

  Powrotu do zdrowia!

 • Paulina M. - awatar

  Paulina M.

  31.01.2020
  31.01.2020

  Szybkiego powrotu do zdrowia !

 • Jarosław Gałek - awatar

  Jarosław Gałek

  30.01.2020
  30.01.2020

  Wpłacajmy! Wspierajmy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.01.2020
  26.01.2020

  Mieszkamy zagranica ale moj bratanek chodzi z siostra Krzysia wiec nie moge przejsc obojetnie. Pozdrawiam

 • Robert Niewola - awatar

  Robert Niewola

  25.01.2020
  25.01.2020

  Pomagajmy :-)

31 933 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 406 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Janusz Kwaśniak - awatar

Janusz Kwaśniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 406

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kazimierz Zięcina - awatar
Kazimierz Zięcina
120
Weronika Pieta - awatar
Weronika Pieta
100
Rafał Wałaszek - awatar
Rafał Wałaszek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
115
Anna - awatar
Anna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij