Asia Jakut - awatar

Asia Jakut

Organizator zbiórki

Nyksia to 6-letnia kochana, piękna, mądra i bardzo empatyczna kotka. Zawsze gdy ktoś był smutny, pocieszała go jak mogła – swoją obecnością, mruczeniem, przytulaniem się, a nawet ocieraniem łez pyszczkiem. 

Niestety, ciężko zachorowała i to ona potrzebuje wsparcia. W ciągu kilku dni jej stan gwałtownie się pogorszył – wykryto u niej chłoniaka, który zaatakował wątrobę i obszar obok serduszka. Cierpi także na ciężką anemię, co ogromnie utrudnia jej i tak już męczące codzienne życie. Ma problemy ze snem, chodzeniem, piciem i jedzeniem, a zwłaszcza z wypróżnianiem, przez co całe dnie leży przykryta kocami, głośno miauczy i tylko okazyjnie wychodzi z legowiska. 

Wyniki jej morfologii są bardzo złe, a w komplecie z wykonanym USG weterynarze nie pozostawiają żadnych złudzeń – Nyksia nie wyjdzie z tego. Jedyne, co można zrobić, to spróbować wyleczyć anemię, by mogła jak najdłużej żyć i jeszcze zaznać choć odrobiny szczęścia.

Leczenie Nyksi i uśmierzanie jej bólu jest niestety dość kosztowne, jednak konieczne. Bez tego Nyks bardzo cierpi, co łamie serca wszystkim, którzy ją kochają. Dzięki Waszej pomocy finansowej będziemy w stanie kupić jej niezbędne leki, by Nyksia miała szansę na godne życie nawet do kilku lat od wykrycia raka, bez niewyobrażalnego bólu i cierpienia.

Bardzo prosimy o wsparcie i dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się nam pomóc.

Agata i Asia

**************************************************************************************************

AKTUALIZACJA 21.01.2019: Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty, to naprawdę wiele dla nas znaczy. Nyksia czuje się ciut lepiej, jej wyniki są już lepsze, niż na początku, co oznacza, że bardzo powoli wychodzi z anemii, co znacznie poprawi jej komfort życia, którego niewiele jej zostało...

Bardzo rzadko chodzi do kuwety, ponieważ jest słaba, co poskutkowało nieznacznym zanikiem mięśni, schudła też z 3 kg do 2,5 kg. W związku z tym, że ma spore problemy z wypróżnianiem, od 19.01 dostaje syrop, który ma jej w tym pomóc, lecz póki co nie ma poprawy. Obecnie podajemy jej kilka razy dziennie wodę do picia przy użyciu strzykawki oraz tabletki (Dermipred). Do jedzenia dostaje kosztowną, specjalistyczną karmę zawierającą żelazo (Hill's Prescription Diet a/d Restorative Care) oraz surową wątróbkę. Czasem odmawia jedzenia, wtedy podajemy jej płyn odżywczy (Nutribound) przy użyciu strzykawki.

Aktualności

  • Asia Jakut - awatar

    Asia Jakut

    06.02.19
    06.02.19

    06.02.2019 Dziś, mimo prób poprawy jej stanu i komfortu życia, Nyksia przeszła przez tęczowy most. Odeszła w spokoju, bez stresu i bez bólu. Słowa nie wyrażą tego, jak za nią tęsknimy. Dziękujemy Wam wszystkim za wpłaty.

Asia Jakut - awatar

Asia Jakut

Organizator zbiórki

Wpłaty - 16

Mateusz - awatar
10
Mateusz
Natalia - awatar
5
Natalia
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Tomasz - awatar
10
Tomasz
Martyna A. - awatar
50
Martyna A.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Natalia - awatar
6
Natalia
Martyna Izdebska - awatar
3
Martyna Izdebska
Justyna Nodzyńska - awatar
5
Justyna Nodzyńska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij