Pomoc dla Seby

5 000 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Sylwia Golian - awatar

Sylwia Golian

Organizator zbiórki

*English below*


Jesteśmy studentkami II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W ramach zajęć otrzymałyśmy zadanie aby przeprowadzić zbiórkę na dowolny cel. Wspólnie zdecydowałyśmy, że pieniądze na niej zebrane chcemy przekazać na leczenie oraz rehabilitację mieszkańca Olsztyna - Sebastiana Szostka.

 

Sebastian obecnie ma 21 lat. Urodził się jako zdrowe dziecko i nic nie wskazywało na to, że może być chory. Rozwijał się prawidłowo. Od zawsze był bardzo towarzyski i bez problemu nawiązywał kontakt z innymi dziećmi. W wieku 6 lat zaczął zwracać na siebie uwagę przedszkolanki. Zauważyła, że chodzi na palcach i czasami się przewraca. Poinformowała o tym jego mamę, która z dnia na dzień obserwowała nasilające się i coraz częstsze objawy. Zdecydowała się zabrać go do lekarza. Nie skończyło się na jednej wizycie. W trakcie jednej z nich padła diagnoza – Dystrofia mięśniowa Duchenn’a. Ich życie diametralnie się zmieniło. Choroba ta ciągle postępuje i prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. Jedynym sposobem walki z nią i próbą spowolnienia jest ciągła rehabilitacja, właściwe odżywianie oraz suplementacja. W 2013 roku Sebastian przeszedł zabieg tracheotomii. Od tamtego czasu jego oddech wspomagany jest respiratorem.

Mimo choroby Sebastian jest pogodnym i otwartym chłopakiem. Ma marzenia, które sukcesywnie realizuje dzięki pomocy swojej mamy. Uwielbia rap, chętnie ogląda mecze piłki nożnej. Może pochwalić się odwiedzinami ulubionych raperów oraz innych znanych osób, których zdjęcia przypominają o miłych spotkaniach.  Obecnie uczy się w Policealnym Studium Zawodowym na kierunku Technik Administracji. Jednym z jego największych marzeń jest wyjazd do Nowego Jorku. Jak sam mówi chce zobaczyć jak wygląda życie w takim mieście.

Miesięczny koszt rehabilitacji Sebastiana wynosi 840 złotych; środki do pielęgnacji, higieny, dezynfekcji, odżywki białkowe i suplementy - 550 złotych; badania i wizyty u specjalistów to koszt 150-200 złotych miesięcznie. Niezwykle istotne są turnusy rehabilitacyjne, których koszt sięga nawet 4000 złotych. Właśnie na jeden z takich turnusów chcemy zebrać pieniądze, lecz brakująca kwota wynosi 1600 złotych. Reszta zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup preparatów białkowych, cewników do odsysania i innych środków pielęgnacyjnych. Pamiętajmy, że  im większą sumę uda się zgromadzić, tym większa będzie to pomoc dla Seby i samotnie wychowującej go mamy.  

Całość uzyskanej kwoty zostanie przekazana na subkonto Sebastiana w Fundacji Avalon.

Żeby tego dokonać potrzebujemy również Waszej pomocy. Liczy się każdy grosz.
Karolina, Agnieszka, Klaudia i Sylwia.*ENGLISH VERSION*

We are a group of second-year students at the faculty of Journalism and Social Studies at University of Warmia and Mazury in Olsztyn. As part of the classes, we were assigned to create and supervise crowdfunding on any subject, our group decided to gather funds for treatment and rehabilitation of Sebastian Szostek, young citizen of Olsztyn.

Sebastian is 21 years old, he was born healthy and nothing indicated the future illness. He was growing healthy, known for being friendly and sociable. At the age of 6, his kindergarten teacher had started to notice some suspicious behaviours. Little Sebastian would walk on his toes, from time to time falling down. When those unusual signs intensified, his mother decided to consult with the doctor, unfortunately, it didn’t end with only one visit. On one of the many appointments, the diagnosis was made - Duchenne muscular dystrophy. That day the life of Szostek family turned upside down.

The disease progressed and lead to irreversible muscular dystrophy. Fighting against this disease is impossible, the only way to slow it down is rehabilitation, proper supplements and food nutrition. In 2013, Sebastian went through the tracheotomy and since then his breathing has been supported by ICU ventilator.

Despite his condition, Sebastian is a cheerful and open-minded person. He has dreams which are successively fulfilled with the help of his loving mother. He loves rap music and enjoys watching football matches. Currently, Sebastian is a student of Postgraduate School at the faculty of Administration.

 His greatest dream is a trip to New York, as he said, he wants to see the way of living in such massive city.

Monthly costs of rehabilitation, doctor appointments, protein supplements and special hygiene pharmaceuticals sums up to around two thousand PLN. There are also special rehabilitation turns, which can cost up to four thousand PLN. We would like to sponsor one of such turns for Seba. The more we collect the more we can help in other parts of Seba’s life.

The more we collect, the more we can help in other parts of he's life. To make all this true we will need your help, every penny counts. Let's make an easter miracle happen!
Karolina, Agnieszka, Klaudia i Sylwia.


Aktualizacje


 • Sylwia Golian - awatar

  Sylwia Golian

  06.04.2018
  06.04.2018

  Drodzy Darczyńcy, dzięki Waszemu wsparciu mamy już 48% kwoty. Dziękujemy z całego serca za okazaną pomoc i nadal prosimy o wsparcie Sebastiana choćby symbolicznym piątakiem oraz udostępnienie zbiórki.

  Dziękujemy! - Klaudia, Karolina, Sylwia i Agnieszka.

  https://www.facebook.com/pomocdlaseby/posts/842716762605398

  Zdjęcie aktualizacji 13 845

Komentarze


 • Dominika - awatar

  Dominika

  12.04.2018
  12.04.2018

  Powodzenia! :)

 • marzanna - awatar

  marzanna

  11.04.2018
  11.04.2018

  Jesteś mi Sebastian bliski, chociaż Cię nie znam osobiście. Powodzenia w zbiórce. Zdrowia i optymizmu w życiu. I do następnego razu. Gorąco pozdrawiam. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.2018
  11.04.2018

  trzymaj się Seba!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.2018
  11.04.2018

  Powodzenia :)

 • MaSp - awatar

  MaSp

  11.04.2018
  11.04.2018

  Seba <3 dla Ciebie wszystko, BRAWO TY, BO JESTEŚ WIELKI <3 nie jeden zdrowy powinien brać z Ciebie przykład :* jestem z Wami i czekam końca bardzo udanej zbiórki :*

5 000 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Sylwia Golian - awatar

Sylwia Golian

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 83

Sylwia - awatar
Sylwia
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Karolina - awatar
Karolina
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Czunkiewicz - awatar
Anna Czunkiewicz
30
AdaSz - awatar
AdaSz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Marcin - awatar
Marcin
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij