Zbiórka Pomoc Ukrainie - SantEgidio - zdjęcie główne

Pomoc Ukrainie - SantEgidio

8 420 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym, co dzieje się w tych godzinach na Ukrainie Kilka dni temu wyszliśmy na ulice Warszawy, by powiedzieć "Nie dla wojny, tak dla pokoju". Razem z całą naszą wspólnotą na świecie, modlimy się o pokój na Ukrainie. Lata przyjaźni ze wspólnotami na Ukrainie i w Rosji, doświadczenie w działaniu z uchodźcami na Lesbos i przyjęcia rodzin z Syrii i Afganistanu, a także korytarzy humanitarnych prowadzonych przez Sant'Egidio w innych krajach sprawia, że nie możemy być obojętni wobec koszmaru wojny i naszych sąsiadów, którzy szukają u nas schronienia. Bądźcie solidarni razem z nami.

W tym celu wspólnota Sant'Egidio w Warszawie uruchomiła zapisy, by na terenie całego kraju szukać osób, które mogą i chcą udostępnić swoje domy, mieszkania i pokoje, by przyjąć Ukraińców uciekających przed wojną. Oferty pomocy można kierować pisząc na adres: [email protected] 

Każdego wieczoru młodzież z warszawskiej wspólnoty Sant'Egidio jest na Dworcu Zachodnim, dokąd docierają autobusy z granicy ukraińskiej, by zaoferować nowo przybyłym uchodźcom pierwsze słowa powitania i paczki z podstawową żywnością.

Pieniąd ze zezbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów przyjęcia Ukraińców w Polsce.

***

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  04.03.2022
  04.03.2022

  SĄ. Są już wśród nas, przyjaciele ze wspólnoty z Kijowa, którzy bezpiecznie dotarli do Poski, są także studenci uciekający ze zbombardowanego Charkowa. Wiele ukraińskich rodzin połączyliśmy już z tymi, którzy przekazali nam gotowość do przyjęcia uchodźców w swoich domach. Z kolejnymi w drodze jesteśmy w stałym kontakcie. Wszyscy są tu dzięki Waszej pomocy: zaangażowaniu serca i czasu by ich przyjąć, ugościć, pomóc przetrwać niepeności tych czasów. Ci, których ugościliśmy, mimo swego trudnego położenienia, wyszli z nami na ulicę, by nieść solidarność i pomoc tym, którzy w naszym mieście żyją na marginesie społeczeństwa. Pokój zaczyna się od nas, od gestów solidarności, od bycia dla siebie bratem i siostrą, przyjacielem w potrzebie i trudach codzienności. Pomóżmy mu rosnąć razem.
  Chcesz pomóc? Masz mieszkanie/pokój który możesz przeznaczyć uchodzców z Ukrainy nawet na krótki czas? Napisz do nas:
  👉 https://forms.gle/jZDt78F2RyJ8dL4Z8

  Zdjęcie aktualizacji 89 384

Komentarze


 • Weronika - awatar

  Weronika

  28.02.2022
  28.02.2022

  Dziękuję za wszystko, co robicie - teraz i od dawna, i dla wielu. <3

 • Lukasz - awatar

  Lukasz

  26.02.2022
  26.02.2022

  Dla Ukrainy, wolności, pokoju. Dziękuję, że dzięki Wam mogę pomóc!

8 420 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dorian Winter - awatar
Dorian Winter
50
Dariusz Stola - awatar
Dariusz Stola
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ola. - awatar
Ola.
20
Karolina Kowalczyk - awatar
Karolina Kowalczyk
100
Jacek - awatar
Jacek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij