Zbiórka Ratujmy życie Milenki - zdjęcie główne

Ratujmy życie Milenki

64 501 zł  z 140 000 zł (Cel)
Wpłaciły 574 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Dla każdego rodzica Szczęście i Zdrowie Dziecka jest najważniejsze.
Tak opowiadają rodzice Milenki Szczęśniak z miejscowości Bobrek (woj. Małopolskie):

Milenka rozchorowała się nagle w 6 miesiącu i zawalił się nasz świat. Ciąża i poród przebiegały idealnie. Poród szybki, bez powikłań. Urodziła się zdrowa i nic nie wskazywało, że spotka ją tak okrutny los...

Nasze ukochane dziecko każdej minucie swojego życia potrzebuje naszej troski. Sama nie jest w stanie sobie poradzić. Nie siedzi, nie mówi. Mimo to komunikuje się z nami w swoim niepowtarzalnym języku. Wiemy, że być może nigdy nie uda się całkowicie wyleczyć padaczki, która kilka razy w tygodniu wygina jej drobne ciało, powodując ogromny ból. Z całych sił pragniemy, żeby już więcej nie musiała cierpieć. Chcemy zapewnić jej godne życie – tyle już przeszła, widzimy, kiedy jest szczęśliwa.
Dla nas Jest Najmądrzejszym i Najpiękniejszym Dzieckiem na Świecie.
Operacja zwichniętego biodra jest jedną szansą na życie bez bólu dla naszej Córeczki Milenki. Z całego serca prosimy o Twoją pomoc! Los Naszej Córeczki jest również w Twoich rękach.

Mimo intensywnej rehabilitacji spastyka i napady padaczki przyczyniły się do uszkodzenia stawów biodrowych Milenki. Widzimy, ile bólu przysparza jej zwichnięte biodro. To generuje kolejne problemy, bo kręgosłup wykrzywia się, uciska narządy, sprawia, że Milenka ciężko oddycha. Skolioza postępuje.
Nasze ukochane dziecko cierpi. Żebra uciskają na płuco.

Milenka jest cierpliwa i dzielna, ale czasami nie ma już sił i płacze. Cierpi strasznie.

Przez 14 lat, zamiast zabawy, beztroski, ciągła walka, ciężka, codzienna rehabilitacja. Nas, rodziców, przepełnia strach, co będzie z naszą Córeczką. Serce nam pęka.

Obecnie, najpilniejszą potrzebą jest zoperowanie bioder, które są w fatalnym stanie. Sam rozległy zabieg chirurgiczny jest ogromnym obciążeniem dla nadwyrężonego przez padaczkę układu nerwowego. Dodatkowo, bez wprowadzenia rehabilitacji ruchowej zaraz po operacji, narazimy Milenkę na postępujący zanik mięśni oraz powstawanie przykurczy powodujących ból i deformacje. Ciężko jest patrzeć na pogłębiająca skoliozę kogoś, kto jest dla nas całym światem.

Zostanie przeprowadzona rekonstrukcja zwichniętego biodra, co zniweluje przykurcze i zabezpieczy kręgosłup. Będzie to ciężka i kompleksowa operacja, ale tylko ona pomoże naszej Córeczce.

Długa wahaliśmy się z decyzją o tej ciężkiej operacji. Lekarze jednak ponaglają nas z terminem operacji, ze względu na ucisk żeber na płuco. Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy i prosimy o nią z całego serca.

Łączny koszt operacji, badań, ortez, specjalistycznego wózka oraz fotelika samochodowego dostosowanych do potrzeb Milenki po operacji bioder oraz transportu medycznego, a także 2-tygodniowego pobytu w trakcie, którego Milenka będzie miała codzienną rehabilitacje pooperacyjną wyniesie 140 tysięcy złotych. Jest to ogromny koszt. Nigdy nie myśleliśmy, że znajdziemy się w takiej trudnej sytuacji.

Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie psychiczne, fizyczne i materialne. Nie wiemy, jak poradzilibyśmy sobie bez tej pomocy, kiedy z dnia na dzień człowiek żyje z problemem choroby, niepełnosprawności dziecka.

Dlatego prosimy o pomoc ludzi o dobrych sercach. Marzymy o tym, by nasza Córeczka nie cierpiała, aby ból opuścił jej szczupłe ciałko i była pogodna, spokojna, jak przed tym koszmarnym zwichnięciem, które pogorszyło jej komfort i tak niełatwego życia.

Prosimy o wsparcie, żeby jej trudne dzieciństwo choć trochę odczarować, żeby przestała cierpieć.

Wszystkie zebrane środki trafią na leczenie i rehabilitację Milenki.

Prosimy o wsparcie naszej podopiecznej - wolontariusze Fundacji "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy".

Aktualizacje


 • FUNDACJA "MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY" - awatar

  FUNDACJA "MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY"

  28.05.2021
  28.05.2021

  Dziękujemy za wspieranie Milenki

  Zdjęcie aktualizacji 69 011

Komentarze


 • Katarzyna Falenska portfel - awatar

  Katarzyna Falenska portfel

  06.09.2021
  06.09.2021

  Poszło😘

 • Renata Pudlak - awatar

  Renata Pudlak

  02.09.2021
  02.09.2021

  🥰🤞

 • Ania, Marcin, Rozalia i Łukasz - awatar

  Ania, Marcin, Rozalia i Łukasz

  30.08.2021
  30.08.2021

  Dużo siły i wytrwałości życzymy:) Powodzenia

 • Kasia V. - awatar

  Kasia V.

  16.08.2021
  16.08.2021

  Trzymam kciuki

 • spełnienia największego marzenia w dniu urodzin życzą TMJBM - awatar

  spełnienia największego marzenia w dniu urodzin życzą TMJBM

  15.08.2021
  15.08.2021

  spełnienia największego marzenia w dniu urodzin życzą TMJBM

64 501 zł  z 140 000 zł (Cel)
Wpłaciły 574 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 574

Justyna Dobosz-Smyk - awatar
Justyna Dobosz-Smyk
50
SIMECH - awatar
SIMECH
500
Katarzyna Okrzesik - awatar
Katarzyna Okrzesik
50
Katarzyna Golonka - awatar
Katarzyna Golonka
50
Anna - awatar
Anna
110
Kids Garden Service- Licytacja bonów Tawerna - awatar
Kids Garden Service- Licytacja bonów Tawerna
110
Katarzyna Falenska portfel - awatar
Katarzyna Falenska portfel
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Urszula Mulka - awatar
Urszula Mulka
5
Sylwia sylwia - awatar
Sylwia sylwia
560

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij