Zbiórka Pomóż uchodźcom! - zdjęcie główne

Pomóż uchodźcom!

8 295 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
olga gładykowska - awatar

olga gładykowska

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?

Jesteśmy czwórką studentów z Warszawy, która zainspirowana działaniami grupy Dobrowolki postanowiła podjąć się tego samego zadania co oni - wyjazdu na granicę serbsko- lub słoweńsko-chorwacką i udzieleniu pomocy uchodźcom na szlaku bałkańskim. Chcemy być w miejscu, gdzie ludzie pilnie potrzebują podstawowej pomocy – jedzenia, ciepłych napojów i ubrań. By dostać się do Europy musieli znieść trudną podróż, nie raz w fatalnych warunkach. Chcemy przywitać ich ciepło i życzliwie.

O co chodzi?

Dziesiątki tysięcy ludzi przemieszczają się w tej chwili przez Europę Południowo-Wschodnią, a prowizoryczne obozy organizowane przez wolontariuszy wkrótce mogą okazać się niewydolne. Dlatego we współpracy z grupą Dobrowolki postanowiliśmy pojechać na Bałkany z transportem najpotrzebniejszych artykułów i dołączyć do wolontariuszy, którzy oragnizują bezpośrednią pomoc.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż uchodźcom!

Jak wygląda sytuacja na miejscu?

Uchodźcy przekraczający granicę są po długiej, często wielotygodniowej, podróży. Jest  wśród nich wiele matek z dziećmi, osób starszych lub okaleczonych w wyniku działań wojennych. Czesto nie posiadają podstawowych informacji: gdzie się znajdują, co ich teraz czeka, jak dużo marszu przed nimi. Nie są odpowiednio przygotowani na zimę, brakuje im ciepłych ubrań, butów, jedzenia i wody.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż uchodźcom!

Jak będzie wyglądać nasza pomoc?

Na miejscu każda para rąk do pracy jest ważna. Sytuacja przerasta możliwości obecnych na miejscu organizacji pozarządowych (UNHCR, Czerwony Krzyż), którym nie starcza środków i zasobów ludzkich, żeby odpowiednio zająć się wszystkimi potrzebującymi. Dlatego pomoc niezależnych wolontariuszy jest niezbędna. 

Będziemy rozdzielać ciepłe ubrania i koce przywiezione z Polski, rozdawać ciepłą herbatę, jedzenie i wodę, w miarę możliwościu udzielać informacji oraz zapewnieniać schronienie najbardziej potrzebującym. Osoby w najgorszym stanie bedziemy kierować do UNHCRu i służb medycznych. 

Docelowe miejsce, w które się udamy, wybierzemy tuż przed samym wyjazdem. Dzięki temu będziemy miec pewność, że pojedziemy tam, gdzie nas najbardziej potrzebują. Na bieżąco śledzimy sytuacje na granicach i pozostajemy w kontakcie z wolontariuszami, którzy będą tam przed nami.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż uchodźcom!

Na co przeznaczymy pieniądze?

Pieniądze w 85% będą przeznaczone na zakup na miejscu najpotrzebniejszych rzeczy, których nie dalibyśmy rady przywieźć z Polski: jedzenia, wody, produktów higienicznych.

Około 15% kwoty przeznaczymy na opłaty związane z logistyką wyjazdu - paliwo, winiety oraz ewentualne koszty związane z koniecznością opłaty za nocleg.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż uchodźcom!

Dziękujemy

Dziękujemy Maksymilianowi Hryniewieckiemu i Fotomovimiento (CC) za udostępnienie zdjęć z granicy serbsko-chorwackiej.

Aktualizacje


 • olga gładykowska - awatar

  Zdjęcia z naszego wyjazdu

  11.12.2015
  11.12.2015

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej wyprawy.
  Pod tym linkiem można obejrzeć zdjęcia z naszego pobytu w Presevi i Miratovcu.
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10208209001891812.1073741833.1505073390&type=1&l=9a01453c9b

Komentarze


 • Ania - awatar

  Ania

  06.02.2017
  06.02.2017

  Pomagajmy ale tak żeby nie rozdzielać rodzin wyślijmy cegiełkę i niech pomagają na miejscu. My tez stworzyliśmy akcje. https://pomagam.pl/ce7u9og6

 • Piotr - awatar

  Piotr

  24.01.2017
  24.01.2017

  Piękna akcja.

 • Ewa - awatar

  Ewa

  19.11.2015
  19.11.2015

  Sama myślałam o takiej akcji, bardzo się cieszę, że ludzie wychodzą z takimi inicjatywami, że są jeszcze dobrzy ludzie chociaż tyle ostatnio wśród nas ksenofobii i nienawiści. Bardzo bym chciała sama pojechać do Preseva, niestety nie mogę wziąć wolnego w pracy. Życzę jednak powodzenia wszystkim tym, którzy zakasali rękawy i pomagają bezpośrednio. Pozdrawiam serdecznie!

  • olga gładykowska - awatar

   olga gładykowska - Organizator zbiórki

   19.11.2015
   19.11.2015

   Dziękujemy, dziś dołączyło do nas 4 wolontariuszy z Czech, także mamy nadzieję, że uda się nam utrzymac punkt, nawet kiedy my wyjedziemy.

 • Joanna - awatar

  Joanna

  17.11.2015
  17.11.2015

  dziekuje za to co robicie, kazdy z nas powinnien tam byc

  • olga gładykowska - awatar

   olga gładykowska - Organizator zbiórki

   18.11.2015
   18.11.2015

   Wszystkich serdecznie zachęcamy do dołączenia, pozwala to ujrzeć problem uchodzstwa z innej, tej ludzkiej strony.

 • Konrad - awatar

  Konrad

  16.11.2015
  16.11.2015

  Dziękuję. Nie mogę być z Wami ale mogę przekazać owoc kilku godzin pracy.

  • olga gładykowska - awatar

   olga gładykowska - Organizator zbiórki

   16.11.2015
   16.11.2015

   Dziękujemy, że jesteś z nami:)

8 295 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
olga gładykowska - awatar

olga gładykowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 80

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ania - awatar
Ania
1
Piotr - awatar
Piotr
100
Piotr - awatar
Piotr
150
Hanna - awatar
Hanna
100
Jolanta - awatar
Jolanta
100
Krystyna - awatar
Krystyna
200
Michal - awatar
Michal
150
Ewa - awatar
Ewa
30
Magdalena - awatar
Magdalena
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij