Zbiórka Sieroty z Aleppo - zdjęcie główne

Sieroty z Aleppo

51 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
T Maciejewski - awatar

T Maciejewski

Organizator zbiórki

Sieroty z Aleppo

Pomóżmy dzieciom z Aleppo które nie maja domu. Wspomagamy Polska Misje Medyczna która pomaga na miejscu w Syrii.


Znany już z niemal wszystkich gazet świata Omran , syryjski chłopiec z Aleppo wydobyty z gruzów domu rodzinnego. Chłopiec żyje, nie odniósł poważnych ran, cały świat dowiedział się o jego losie i najwyraźniej los ten nie jest nam obojętny. Tysiące innych syryjskich dzieci miały mniej szczęścia i nie spełniły żadnego z tych warunków. W tej samej karetce prócz Omrana znalazła się jeszcze dwójka maluchów. Brat Omrana zmarł w wyniku obrażeń. Sam Omran, nieświadomy międzynarodowego zainteresowania, nadal żyje gdzieś w Aleppo na które nadal spadają bomby. Jakie będą jego dalsze losy? 

Podobne pytania zadajemy sobie od lat.Od demonstracji w 2011 roku przez cały okres konfliktu w Syrii dzieci były pierwszymi ofiarami ostrzału, represji, aresztowań i tortur i tak pozostaje do dziś. Pierwsze raporty szczegółowo opisujące los dzieci publikowane są w 2012 roku. Dnia 19.09.2012, w wyniku debaty na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej sytuacji dzieci w konfliktach zbrojnych, uruchomiony został w stosunku do Syrii mechanizm monitorowania i raportowania ciężkich naruszeń praw dziecka w trakcie konfliktów zbrojnych. Mechanizm pozwalał agendom ONZ przedkładać potwierdzone przykłady naruszeń praw dziecka bezpośrednio Radzie Bezpieczeństwa, nadając im tym samym najwyższy priorytet w ramach ONZ. Od tego czasu bezmiar cierpień jaki stał się w Syrii udziałem dzieci wymyka się wszelkiemu opisowi.


Kierując się troską o los ocalonych tam gdzie objęcie ich opieką jest możliwe, przystępujemy do działania do realizacji projektu skierowanego do cywilnych ofiar (a w szczegolnosci dzieci). Polska Misja Medyczna jest jedyną organizacja pozarządową w Polsce, która niesie pomoc medyczną bezpośrednio na terenie Syrii. - Sytuacja w Aleppo ciągle się pogarsza. Działania zbrojne ustają na krótkie godziny, ale te przerwy nie dają wytchnienia mieszkańcom miasta. Nie ma już wykwalifikowanej służby medycznej, by opatrzyć rannych – wielu lekarzy zginęło, ratując innych – nie ma środków opatrunkowych i leków.Pomóżmy nie bądźmy obojętni. 


51 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
T Maciejewski - awatar

T Maciejewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Czarek - awatar
Czarek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij