Zbiórka Pompa insulinowa dla Tysi - zdjęcie główne

Pompa insulinowa dla Tysi

23 077 zł z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Zbiórka zakończona
 
Magdalena Miś - awatar

Magdalena Miś

Organizator zbiórki

           Mam na imię Magdalena i chciałabym Wam przedstawić najważniejszą i najbliższą osobę w moim życiu, Martynę. Tysia, bo tak mówią do niej najbliżsi, od 3 roku życia choruje na cukrzycę insulinozależną. Znamy się praktycznie od urodzenia i od 27 lat obserwuje i podziwiam ją, jak codziennie walczy z cukrzycą i ze wszystkimi jej powikłaniami. Nie znam drugiej tak dzielnej, odważnej, NIGDY nie skarżącej się i nie narzekającej na swój los osoby! Przy tym wszystkim z czym musi mierzyć się każdego dnia pozostaje ciepłą, zabawną, uczciwą i pełną życia młodą kobietą. Chęć do życia ma tak wielką, że zaskakuje mnie nią każdego dnia. Kocha życie i chce żyć! Jest również bardzo ambitna i marzy o tym, żeby móc pracować i pomagać innym jako Certyfikowany Edukator Diabetologiczny. Zasługuje na wszystko, co najlepsze i gdybym mogła to oddałabym jej cały Świat. Niestety tym razem moje wsparcie i bliskość nie wystarczą, dlatego proszę Was o pomoc. Ale już tłumaczę z czym obecnie mamy problem.
           Od wielu lat cukrzyca, którą bardzo trudno ustabilizować, powoduje liczne powikłania, takie jak: neuropatia, retinopatia, wylew krwi do ciała szklistego obu oczu, stopa cukrzycowa i wiele innych. Przez pewien czas Tysia poruszała się na wózku inwalidzkim, miała  trzy operacje oczu, a dwa lata temu musiała rozpocząć dializy, gdyż nerki przestały działać. W każdej tej trudnej chwili byłam z nią, niezależnie od tego ile kilometrów i przeciwności musiałam pokonać. Rok czekałyśmy, i w końcu 16 czerwca 2016 roku odbył się jednoczesny przeszczep nerki i trzustki. Niestety z powodu wykrzepienia trzustka została usunięta, a więc konieczne jest dalsze podawanie insuliny i ciągła kontrola poziomu cukru we krwi. Nerka cudownie się przyjęła i po kilku miesiącach Tysia zaczęła wracać do normalnego życia. Jednak leczenie immunosupresyjne po przeszczepie powoduje bardzo duże wahania poziomu cukru, które są dla jej zdrowia i życia niebezpieczne. Osobiście przeżyłam i wzywałam pogotowie, gdy Tysia miała nocne niedocukrzenie i straciła przytomność. Nigdy więcej nie chciałabym doświadczać tego ponownie!  Nawet częste pobyty w szpitalu nie pozwalają w sposób zadowalający uporać się z tym problemem. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup nowoczesnej, osobistej pompy insulinowej MiniMed640G wraz z sensorami Enlite, dzięki którym pompa stale monitoruje poziom cukru i jest w stanie zareagować i zatrzymać podaż insuliny w odpowiednim momencie, zapobiegając wystąpieniu niedocukrzeń – a w konsekwencji – utracie przytomności. Niestety koszt takiej pompy to prawie 22 000 złotych.
          Martyna utrzymuje się sama z renty socjalnej i nie jest w stanie na razie podjąć żadnej pracy ze względu na stan zdrowia. Miesięcznie wydaje większość swoich dochodów na leczenie i rehabilitację. Od pół roku  zwraca się do różnych instytucji (PEFRON, NFZ), fundacji (Fundacja Polsat,Fundacja TVN, Kulczyk Foundation, Lotto Totalizator  Sportowy) i stowarzyszeń diabetologicznych z prośbą o dofinansowanie zakupu tego sprzętu i sensorów. Jednak od żadnej  nie otrzymała wsparcia finansowego, ponieważ większość z nich pomaga dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Tym samym osoba w jej wieku, chora na cukrzycę, wymagająca nowoczesnej terapii i wielospecjalistycznego sprzętu pozostawiona jest sama sobie.
            Dlatego gorąco Was proszę o wsparcie finansowe i pomoc w szybkim uzbieraniu potrzebnej kwoty! Bardzo chciałabym, żeby Tysia mogła godnie żyć i spełniać swoje marzenia.


W przypadku uzyskania większej kwoty niż wymagana, różnica zostanie przeznaczona na zakup sensorów, które muszą być wymieniane co 6 dni.


Wszystkim, którzy będą chcieli pomóc SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam ciepło,

Magdalena

Aktualności


 • Magdalena Miś - awatar

  Magdalena Miś

  12.06.17
  12.06.17

  Drodzy Darczyńcy i Udostępniający! Gdy zobaczyłam na liczniku 100% ogarnął mnie bezmiar wdzięczności, wzruszenia, onieśmielenia, szacunku, pokory, szczęścia i zaskoczenia! Zawsze powtarzałam, że na swojej drodze spotykam tylko Wspaniałych i Wyjątkowych Ludzi. Wierzyłam, że Dobro powraca. Teraz to wiem, widzę, czuję i tego doświadczam. W TYDZIEŃ dokonaliście tego, czego realizacji PRZEZ PÓŁ ROKU nie podjęła się żadna instytucja, organizacja czy fundacja. Jesteście Wspaniali, Najlepsi na Świecie. Piękni z Was Ludzie, piękne Wasze Serca! UŚMIECHNIĘTA (!!!), SZCZĘŚLIWA I WDZIĘCZNA: WSZYSTKIM WAM-CAŁYM SERCEM I DUSZĄ, SZCZERZE-DZIĘKUJĘ!! Ja_Martyna-Tysia oraz Moja SuperNerka i Cukrzyca typu Zołzowatego (która teraz, DZIĘKI WAM, będzie prowadzona na "pompowej", krótkiej smyczy!)

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.06.17
  12.06.17

  zdrówka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.17
  07.06.17

  Powodzenia Martyna! :)

 • Marcin - awatar

  Marcin

  06.06.17
  06.06.17

  Powodzenia i pozdrowienia od Oli :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.17
  05.06.17

  To zaszczyt pomagać takiej osobie😀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.17
  03.06.17

  Trzymam kciuki

23 077 zł z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Zbiórka zakończona
 
Magdalena Miś - awatar

Magdalena Miś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 330

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Urszula Sciana - awatar
Urszula Sciana
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maciej Szlagor - awatar
Maciej Szlagor
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
pontiac - awatar
pontiac
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij