Zbiórka Pompa insulinowa dla Tysi - zdjęcie główne

Pompa insulinowa dla Tysi

23 077 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Miś - awatar

Magdalena Miś

Organizator zbiórki

           Mam na imię Magdalena i chciałabym Wam przedstawić najważniejszą i najbliższą osobę w moim życiu, Martynę. Tysia, bo tak mówią do niej najbliżsi, od 3 roku życia choruje na cukrzycę insulinozależną. Znamy się praktycznie od urodzenia i od 27 lat obserwuje i podziwiam ją, jak codziennie walczy z cukrzycą i ze wszystkimi jej powikłaniami. Nie znam drugiej tak dzielnej, odważnej, NIGDY nie skarżącej się i nie narzekającej na swój los osoby! Przy tym wszystkim z czym musi mierzyć się każdego dnia pozostaje ciepłą, zabawną, uczciwą i pełną życia młodą kobietą. Chęć do życia ma tak wielką, że zaskakuje mnie nią każdego dnia. Kocha życie i chce żyć! Jest również bardzo ambitna i marzy o tym, żeby móc pracować i pomagać innym jako Certyfikowany Edukator Diabetologiczny. Zasługuje na wszystko, co najlepsze i gdybym mogła to oddałabym jej cały Świat. Niestety tym razem moje wsparcie i bliskość nie wystarczą, dlatego proszę Was o pomoc. Ale już tłumaczę z czym obecnie mamy problem.
           Od wielu lat cukrzyca, którą bardzo trudno ustabilizować, powoduje liczne powikłania, takie jak: neuropatia, retinopatia, wylew krwi do ciała szklistego obu oczu, stopa cukrzycowa i wiele innych. Przez pewien czas Tysia poruszała się na wózku inwalidzkim, miała  trzy operacje oczu, a dwa lata temu musiała rozpocząć dializy, gdyż nerki przestały działać. W każdej tej trudnej chwili byłam z nią, niezależnie od tego ile kilometrów i przeciwności musiałam pokonać. Rok czekałyśmy, i w końcu 16 czerwca 2016 roku odbył się jednoczesny przeszczep nerki i trzustki. Niestety z powodu wykrzepienia trzustka została usunięta, a więc konieczne jest dalsze podawanie insuliny i ciągła kontrola poziomu cukru we krwi. Nerka cudownie się przyjęła i po kilku miesiącach Tysia zaczęła wracać do normalnego życia. Jednak leczenie immunosupresyjne po przeszczepie powoduje bardzo duże wahania poziomu cukru, które są dla jej zdrowia i życia niebezpieczne. Osobiście przeżyłam i wzywałam pogotowie, gdy Tysia miała nocne niedocukrzenie i straciła przytomność. Nigdy więcej nie chciałabym doświadczać tego ponownie!  Nawet częste pobyty w szpitalu nie pozwalają w sposób zadowalający uporać się z tym problemem. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup nowoczesnej, osobistej pompy insulinowej MiniMed640G wraz z sensorami Enlite, dzięki którym pompa stale monitoruje poziom cukru i jest w stanie zareagować i zatrzymać podaż insuliny w odpowiednim momencie, zapobiegając wystąpieniu niedocukrzeń – a w konsekwencji – utracie przytomności. Niestety koszt takiej pompy to prawie 22 000 złotych.
          Martyna utrzymuje się sama z renty socjalnej i nie jest w stanie na razie podjąć żadnej pracy ze względu na stan zdrowia. Miesięcznie wydaje większość swoich dochodów na leczenie i rehabilitację. Od pół roku  zwraca się do różnych instytucji (PEFRON, NFZ), fundacji (Fundacja Polsat,Fundacja TVN, Kulczyk Foundation, Lotto Totalizator  Sportowy) i stowarzyszeń diabetologicznych z prośbą o dofinansowanie zakupu tego sprzętu i sensorów. Jednak od żadnej  nie otrzymała wsparcia finansowego, ponieważ większość z nich pomaga dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Tym samym osoba w jej wieku, chora na cukrzycę, wymagająca nowoczesnej terapii i wielospecjalistycznego sprzętu pozostawiona jest sama sobie.
            Dlatego gorąco Was proszę o wsparcie finansowe i pomoc w szybkim uzbieraniu potrzebnej kwoty! Bardzo chciałabym, żeby Tysia mogła godnie żyć i spełniać swoje marzenia.


W przypadku uzyskania większej kwoty niż wymagana, różnica zostanie przeznaczona na zakup sensorów, które muszą być wymieniane co 6 dni.


Wszystkim, którzy będą chcieli pomóc SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam ciepło,

Magdalena

Aktualizacje


 • Magdalena Miś - awatar

  Magdalena Miś

  12.06.2017
  12.06.2017

  Drodzy Darczyńcy i Udostępniający!

  Gdy zobaczyłam na liczniku 100% ogarnął mnie bezmiar wdzięczności, wzruszenia, onieśmielenia, szacunku, pokory, szczęścia i zaskoczenia!

  Zawsze powtarzałam, że na swojej drodze spotykam tylko Wspaniałych i Wyjątkowych Ludzi. Wierzyłam, że Dobro powraca. Teraz to wiem, widzę, czuję i tego doświadczam.

  W TYDZIEŃ dokonaliście tego, czego realizacji PRZEZ PÓŁ ROKU nie podjęła się żadna instytucja, organizacja czy fundacja.
  Jesteście Wspaniali, Najlepsi na Świecie. Piękni z Was Ludzie, piękne Wasze Serca!

  UŚMIECHNIĘTA (!!!), SZCZĘŚLIWA I WDZIĘCZNA: WSZYSTKIM WAM-CAŁYM SERCEM I DUSZĄ, SZCZERZE-DZIĘKUJĘ!!
  Ja_Martyna-Tysia oraz Moja SuperNerka i Cukrzyca typu Zołzowatego (która teraz, DZIĘKI WAM, będzie prowadzona na "pompowej", krótkiej smyczy!)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.06.2017
  12.06.2017

  zdrówka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.2017
  07.06.2017

  Powodzenia Martyna! :)

 • Marcin - awatar

  Marcin

  06.06.2017
  06.06.2017

  Powodzenia i pozdrowienia od Oli :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.2017
  05.06.2017

  To zaszczyt pomagać takiej osobie😀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.2017
  03.06.2017

  Trzymam kciuki

23 077 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Miś - awatar

Magdalena Miś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 330

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Urszula Sciana - awatar
Urszula Sciana
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maciej Szlagor - awatar
Maciej Szlagor
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
pontiac - awatar
pontiac
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij