Zbiórka Pompa insulinowa dla Tysi - zdjęcie główne

Pompa insulinowa dla Tysi

23 077 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Miś - awatar

Magdalena Miś

Organizator zbiórki

           Mam na imię Magdalena i chciałabym Wam przedstawić najważniejszą i najbliższą osobę w moim życiu, Martynę. Tysia, bo tak mówią do niej najbliżsi, od 3 roku życia choruje na cukrzycę insulinozależną. Znamy się praktycznie od urodzenia i od 27 lat obserwuje i podziwiam ją, jak codziennie walczy z cukrzycą i ze wszystkimi jej powikłaniami. Nie znam drugiej tak dzielnej, odważnej, NIGDY nie skarżącej się i nie narzekającej na swój los osoby! Przy tym wszystkim z czym musi mierzyć się każdego dnia pozostaje ciepłą, zabawną, uczciwą i pełną życia młodą kobietą. Chęć do życia ma tak wielką, że zaskakuje mnie nią każdego dnia. Kocha życie i chce żyć! Jest również bardzo ambitna i marzy o tym, żeby móc pracować i pomagać innym jako Certyfikowany Edukator Diabetologiczny. Zasługuje na wszystko, co najlepsze i gdybym mogła to oddałabym jej cały Świat. Niestety tym razem moje wsparcie i bliskość nie wystarczą, dlatego proszę Was o pomoc. Ale już tłumaczę z czym obecnie mamy problem.
           Od wielu lat cukrzyca, którą bardzo trudno ustabilizować, powoduje liczne powikłania, takie jak: neuropatia, retinopatia, wylew krwi do ciała szklistego obu oczu, stopa cukrzycowa i wiele innych. Przez pewien czas Tysia poruszała się na wózku inwalidzkim, miała  trzy operacje oczu, a dwa lata temu musiała rozpocząć dializy, gdyż nerki przestały działać. W każdej tej trudnej chwili byłam z nią, niezależnie od tego ile kilometrów i przeciwności musiałam pokonać. Rok czekałyśmy, i w końcu 16 czerwca 2016 roku odbył się jednoczesny przeszczep nerki i trzustki. Niestety z powodu wykrzepienia trzustka została usunięta, a więc konieczne jest dalsze podawanie insuliny i ciągła kontrola poziomu cukru we krwi. Nerka cudownie się przyjęła i po kilku miesiącach Tysia zaczęła wracać do normalnego życia. Jednak leczenie immunosupresyjne po przeszczepie powoduje bardzo duże wahania poziomu cukru, które są dla jej zdrowia i życia niebezpieczne. Osobiście przeżyłam i wzywałam pogotowie, gdy Tysia miała nocne niedocukrzenie i straciła przytomność. Nigdy więcej nie chciałabym doświadczać tego ponownie!  Nawet częste pobyty w szpitalu nie pozwalają w sposób zadowalający uporać się z tym problemem. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup nowoczesnej, osobistej pompy insulinowej MiniMed640G wraz z sensorami Enlite, dzięki którym pompa stale monitoruje poziom cukru i jest w stanie zareagować i zatrzymać podaż insuliny w odpowiednim momencie, zapobiegając wystąpieniu niedocukrzeń – a w konsekwencji – utracie przytomności. Niestety koszt takiej pompy to prawie 22 000 złotych.
          Martyna utrzymuje się sama z renty socjalnej i nie jest w stanie na razie podjąć żadnej pracy ze względu na stan zdrowia. Miesięcznie wydaje większość swoich dochodów na leczenie i rehabilitację. Od pół roku  zwraca się do różnych instytucji (PEFRON, NFZ), fundacji (Fundacja Polsat,Fundacja TVN, Kulczyk Foundation, Lotto Totalizator  Sportowy) i stowarzyszeń diabetologicznych z prośbą o dofinansowanie zakupu tego sprzętu i sensorów. Jednak od żadnej  nie otrzymała wsparcia finansowego, ponieważ większość z nich pomaga dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Tym samym osoba w jej wieku, chora na cukrzycę, wymagająca nowoczesnej terapii i wielospecjalistycznego sprzętu pozostawiona jest sama sobie.
            Dlatego gorąco Was proszę o wsparcie finansowe i pomoc w szybkim uzbieraniu potrzebnej kwoty! Bardzo chciałabym, żeby Tysia mogła godnie żyć i spełniać swoje marzenia.


W przypadku uzyskania większej kwoty niż wymagana, różnica zostanie przeznaczona na zakup sensorów, które muszą być wymieniane co 6 dni.


Wszystkim, którzy będą chcieli pomóc SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam ciepło,

Magdalena

Aktualizacje


 • Magdalena Miś - awatar

  Magdalena Miś

  12.06.2017
  12.06.2017

  Drodzy Darczyńcy i Udostępniający!

  Gdy zobaczyłam na liczniku 100% ogarnął mnie bezmiar wdzięczności, wzruszenia, onieśmielenia, szacunku, pokory, szczęścia i zaskoczenia!

  Zawsze powtarzałam, że na swojej drodze spotykam tylko Wspaniałych i Wyjątkowych Ludzi. Wierzyłam, że Dobro powraca. Teraz to wiem, widzę, czuję i tego doświadczam.

  W TYDZIEŃ dokonaliście tego, czego realizacji PRZEZ PÓŁ ROKU nie podjęła się żadna instytucja, organizacja czy fundacja.
  Jesteście Wspaniali, Najlepsi na Świecie. Piękni z Was Ludzie, piękne Wasze Serca!

  UŚMIECHNIĘTA (!!!), SZCZĘŚLIWA I WDZIĘCZNA: WSZYSTKIM WAM-CAŁYM SERCEM I DUSZĄ, SZCZERZE-DZIĘKUJĘ!!
  Ja_Martyna-Tysia oraz Moja SuperNerka i Cukrzyca typu Zołzowatego (która teraz, DZIĘKI WAM, będzie prowadzona na "pompowej", krótkiej smyczy!)

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.06.2017
  12.06.2017

  zdrówka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.2017
  07.06.2017

  Powodzenia Martyna! :)

 • Marcin - awatar

  Marcin

  06.06.2017
  06.06.2017

  Powodzenia i pozdrowienia od Oli :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.2017
  05.06.2017

  To zaszczyt pomagać takiej osobie😀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.2017
  03.06.2017

  Trzymam kciuki

23 077 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Miś - awatar

Magdalena Miś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 330

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Urszula Sciana - awatar
Urszula Sciana
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maciej Szlagor - awatar
Maciej Szlagor
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
pontiac - awatar
pontiac
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij