Zbiórka Pomoc dla rodziny marynarza - zdjęcie główne

Pomoc dla rodziny marynarza

51 023 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 700 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

[ AKTUALIZACJA: Zmieniamy nazwę zbiórki. Pracodawca zdeklarował pokrycie transportu ciała Rafała do Polski. Dlatego całość zbiórki zostanie przekazana na leczenie Jasia i pomoc materialną rodzinie. ]

Rafał nie żyje. Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, w tym ojcem dziecka z niepełnosprawnością.

Kochał rodzinę, chciał zapewnić jej byt, pracując w Polsce nie mógł tego zrobić, więc jak wielu mężczyzn zdecydował się na pracę za granicą.

Wszystko się jakoś układało. W tym roku wynajęli nawet mieszkanie w Kołobrzegu, żeby najmłodsze dziecko miało lepszy dostęp do opieki medycznej i specjalistów. Dlatego został na statku dłużej, miał na to zarobić.

Wierzyli, że malutkimi kroczkami jakoś wszystko się poukłada...

Życie niestety nie jest sprawiedliwe, a tragedia nie omija domów dobrych ludzi.

Rafał kilka dni temu zginął w nieszczęśliwym wypadku na łodzi.

Jego żona Kasia straciła męża i jedynego żywiciela rodziny. Dzieci straciły ojca, którego nikt im nie zastąpi.

Kasia jest teraz pogrążona w żałobie, ale i tego nie może teraz przeżywać godnie, tak jak trzeba. Ma jeszcze dzieci i to im musi zapewnić teraz byt. Jak ma to zrobić sama? Nie może podjąć pracy, niepełnosprawny syn wymaga stałej opieki.

Koszty utrzymania wynajmowanego mieszkania od osoby prywatnej są w Polsce niebotyczne. Do tego dochodzą przecież rachunki za media, jedzenie, lekarzy i inne podstawowe potrzeby.

Nawet samo sprowadzenie ciała jej męża to ponad 30 tys. zł. z Wysp Owczych z Thorshavn do Polski do Kołobrzegu.

Dlatego jako znajomi Rafała postanowiliśmy pomóc jego żonie i dzieciom. Trudno nam uwierzyć w to co się stało. Sami nadal jesteśmy w szoku. Odszedł naprawdę spokojny i dobry człowiek.

Tak pisze o nim kolega Polak, z którym pracował:

"A Rafik? Dobry gość, bezproblemowy, pomocny i mega inteligentny, większość wolnego czasu czytał książki, albo słuchał audiobooków. W pracy dzik, nie do zajechania. Zawsze ogarniał i wiedział co ma robić.

Rafik nie miał wrogów, wszyscy go lubili.

Znałem go z 10 lat".

Wierzymy, że są na świecie ludzie, którzy nie przejdą obojętnie obok nieszczęścia tej rodziny.

Prosimy, wpłacajcie dowolne i możliwe dla Was kwoty.

Jeśli możecie pomóc inaczej, np. zapewniając tej rodzinie mieszkanie z niskim czynszem lub inną pomoc materialną, również prosimy o kontakt.

Dobro powraca. Zdajmy ten test jako ludzie.

Dane Rafała: Rafał Skarżycki 41lat

Marynarz i rybak z 15letnim stażem

----------------------------
[ UPDATE: We're changing the name of the fundraiser. The employer declared to cover the transport of Rafał body to Polish. The whole collection will be transferred to Mrs. Kasia for Johnny's treatment and material help. ]

Rafał has passed away. He was a good man, loving husband and father.
He was the father of 3 children, including one with disability. He loved his family and wanted to earn for a decent living. He came from a small town in Poland, so he could not make it in his own country, thus he started to work abroad.
Everything seemed to be going in a good direction. He even managed to rent a flat in Kołobrzeg that allowed the youngest disabled child easier access to medical care and specialists. He wanted to work abroad a bit longer in order earn money for all of that.
They believed that everything will finally work out, step after step thigs will be fine.
Unfortunately, life is unfair and a tragedy struck the good people.
A few days ago Rafał died in an unfortunate accident on a boat where he worked. His wife lost her husband and the only breadwinner of the family; the children lost their father and no one else will ever replace him.
Kasia is now in deep grief but she cannot even grieve with dignity, as she has children to raise and feed. How can she do it alone? She cannot start a job as their disabled son requires constant care.
The cost of flat rent in Poland is high. Not to mention additional costs such as bills, food, doctors and other basic needs.
In order to bring the body of her husband home she must pay 30.000 zloties. (the employees declared to cover the transport of Rafał body to Polish).
That is why, we, as Rafał’s friends,
 decided to help his wife and his children. We still cannot believe what happened. We are still shocked that this calm and good man is no longer with us.
One of his friends and co-workersdescribes his as follows:
„Rafik? He was a good guy who avoided any problems; very helpful and intelligent. The majority of his free time he spent on reading books or listening to audiobooks. As a worker he was like a boar – hardy, strong and never tired. He always managed with everything and always knew what to do. Rafik had no foes – everyone loved him. We had known each other for 10 years or so.”
We strongly believe that there are people in this world who will not pass indifferently by the misfortune of this family.
We kindly ask you, to help and donate any amount of money you can. Any amount will be helpful.
If you are able to help in other way e.g. you can provide the family with a low rent flat or offer any other material help, please contact us.
Good returns! Let’s pass this test as people.
Rafał’s data: RafałSkarżycki, 41 years old, sailor and fisherman with 15 years of experience.

Aktualizacje


 • Fundacja "PIASTUN-WYRÓWNYWANIE SZANS" - awatar

  Fundacja "PIASTUN-WYRÓWNYWANIE SZANS"

  03.12.2022
  03.12.2022

  [ AKTUALIZACJA: Zmieniamy nazwę zbiórki. Na Pomoc rodzinie Marynarza

  Pracodawca zdeklarował pokrycie transportu ciała Rafała do Polski. Dlatego całość zbiórki zostanie przekazana na leczenie Jasia i pomoc materialną rodzinie. ]

Komentarze


 • Adam - awatar

  Adam

  30.12.2022
  30.12.2022

  Może być tak że sam będę potrzebował pomocy społecznej

 • Kamila - awatar

  Kamila

  30.12.2022
  30.12.2022

  Tak mi przykro z powodu co Panią spotkało. Z całego serca życzę, aby los się do Pani uśmiechnął.

 • WODZU - awatar

  WODZU

  14.12.2022
  14.12.2022

  TRZYMAJCIE SIE

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.2022
  08.12.2022

  Najszczersze wyrazy współczucia. Trzymajcie się.

 • 3rd Off Piotr S - awatar

  3rd Off Piotr S

  06.12.2022
  06.12.2022

  Moje kondolencje.

51 023 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 700 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 700

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Fundacja "PIASTUN-WYRÓWNYWANIE SZANS" - awatar
Fundacja "PIASTUN-WYRÓWNYWANIE SZANS"
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kacper Stankowski - awatar
Kacper Stankowski
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
An TT - awatar
An TT
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafał - awatar
Rafał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij