Pracuj z nami Ukraino

500 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

W ramach Akcji Pracuj z nami Ukraino podjęliśmy współpracę z Panią Vitą i Panią Eleną, a obecnie jesteśmy w trakcie nawiązywania współpracy z Panią Julią.
Pani Vita przyjechała z Ukrainy i gości u jednej z zaprzyjaźnionych nam osób. Pani Vita jest dyplomowaną krawcową i technologiem produkcji odzieży. Otworzyliśmy w FabLabie Punkt Przeróbki Odzieży, gdzie Pani Vita może spotkać się z osobami zgłaszającymi się z rzeczami do przerobienia, uszycia i wykorzystując nasze maszyny w pracowni krawieckiej podjąć się tej pracy.

Pani Elena jak sama o sobie mówi jest MISTRZYNIĄ HAFTU KORALIKOWEGO:) Na Ukrainie, w Żytomierzu prowadziła zajęcia z plastyki i rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Organizujemy w naszej przestrzeni warsztaty prowadzone przez Panią Elenę z haftu koralikowego oraz zorganizowaliśmy miejsce sprzedaży jej produktów.

Jesteśmy w trakcie nawiązywania kontaktu, współpracy z Panią Julią, która specjalizuje się w hafcie komputerowym i mamy nadzieję, że wkrótce ona również będzie działała w naszej pracowni krawieckiej, a jej prace będzie można kupić w FabLabie Małopolska.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Fundacją Inteligentna Małopolska i na co dzień prowadzimy w Krakowie FabLab Małopolska, czyli otwarty warsztat pełen różnych pracowni, w którym można w praktyce sprawdzić każdy pomysł. FabLab o kreatywna przestrzeń dla dzieci i dorosłych - hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne materiały i narzędzia mogą tworzyć prototypy nowych urządzeń i wynalazków. W naszych pracowniach – krawieckiej, modelarskiej, projektowej, elektronicznej, fotograficznej czy druku 3D samodzielnie lub z naszą pomocą ludzie mogą stworzyć każdy projekt. Jesteśmy miejscem nowoczesnej edukacji, w których organizując warsztaty, kursy, półkolonie, urodziny czy zajęcia popołudniowe rozwijamy pasje zarówno małych jak i dużych mieszkańców Krakowa i okolic. Nasza przestrzeń jest otwarta dla każdego. W naszych zajęciach dla dzieciaków już od samego początku udział brały dzieci, które przeprowadziły się do Polski wraz z rodzicami z różnych zakątków świata.  

CO CHCEMY ZROBIĆ?

W związku z toczącą się wojną na Ukrainie chcemy otworzyć naszą przestrzeń FabLabu dla osób, które przed tą wojną uciekły do Polski i tutaj budują swoją historię od początku - udostępnić przestrzeń do działania, dać pracę i wspólnie działać dla dzieci i dorosłych z Ukrainy, którzy są naszymi gośćmi w Polsce. 


Dlatego też postanowiliśmy uruchomić akcję PRACUJ Z NAMI UKRAINO:) w ramach której uruchamiamy centrum wsparcia zatrudnienia osób z Ukrainy.

JAK CHCEMY TO ZROBIĆ?

Chcemy wesprzeć osoby z przybyłe do nas z Ukrainy i stworzyć warunki umożliwiające im uzyskanie przychodów i podniesienie ich kwalifikacji.

Chcemy oddać naszą przestrzeń i nasze maszyny w ręce osób z Ukrainy po to, aby mogły  świadczyć usługi na rzecz innych firm czy osób, za które będą dostawać wynagrodzenie.  

Na co może liczyć osoba z Ukrainy w ramach Centrum:

  1. możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni biurowo - warsztatowej oraz sprzętu komputerowego,

  2. możliwość bezpłatnego korzystania z różnego typu maszyn stanowiących stałe wyposażenie naszego FabLabu tj. drukarki 3D, lasera CNC, maszyn do szycia, hafciarek,  itp.

  3. możliwość przeszkolenia z ww. maszyn, 

  4. możliwość tworzenia gadżetów, które w formie cegiełek będą przekazywane darczyńcom,

  5. wynagrodzenie

 

Jakie usługi mogą świadczyć nasi podopieczni?

To kwestia bardzo indywidualna. 

W oparciu o wypełnioną ankietę przeprowadzamy wywiad i wspólnie decydujemy co możemy razem zrobić. Jak na przykład z panią Vitą - krawcową z Czernichowa, z którą stworzyliśmy centrum poprawek krawieckich.

Dodatkowo osoby posiadające kompetencje w specjalizacjach tj. prawo, psychologia będą mogły skorzystać z udostępnionych pomieszczeń i świadczyć bezpłatne usługi na rzecz swoich rodaków. Dzięki temu sprytnie ominiemy barierę językową i damy możliwość wzajemnej pomocy.

 

Na co zostaną spożytkowane pieniądze?

  • wynagrodzenie swoich podopiecznych, 

  • niezbędne materiały, 

  • pokrycie kosztów szkoleń podnoszących ich kwalifikacje

Wszystkie osoby, które podejmą pracę w ramach niniejszej inicjatywy, otrzymają wynagrodzenie, a świadczone przez nich usług dla swoich rodaków będą bezpłatne.

Dlaczego ta pomoc jest dla nas ważna?

Osoby przybywające do Polski potrzebują, oprócz wsparcia socjalnego, zapewnienie sobie i swoim podopiecznym godziwego bytu. Są to często osoby z wysokimi kwalifikacjami w swojej dziedzinie, które z dnia na dzień musiały zrezygnować ze stałego źródła przychodu. Wierzymy, że udostępnienie im miejsca i maszyn na wykonywanie własnej pracy sprawi, że będą mogli bez konieczności zmiany kwalifikacji lub pracy poniżej ich poziomu, utrzymać przynajmniej w jakimś stopniu ciągłość zawodową. Co więcej, będą mogli świadczyć usługi na rzecz swoich rodaków, dla których będą one bezpłatne.

Szczegóły na www.fablabmalopolska.pl/projekty/pracuj-z-nami-ukraino/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
500 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 5

Magdalena - awatar
Magdalena
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij