Pracuj z nami Ukraino

500 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

W ramach Akcji Pracuj z nami Ukraino podjęliśmy współpracę z Panią Vitą i Panią Eleną, a obecnie jesteśmy w trakcie nawiązywania współpracy z Panią Julią.
Pani Vita przyjechała z Ukrainy i gości u jednej z zaprzyjaźnionych nam osób. Pani Vita jest dyplomowaną krawcową i technologiem produkcji odzieży. Otworzyliśmy w FabLabie Punkt Przeróbki Odzieży, gdzie Pani Vita może spotkać się z osobami zgłaszającymi się z rzeczami do przerobienia, uszycia i wykorzystując nasze maszyny w pracowni krawieckiej podjąć się tej pracy.

Pani Elena jak sama o sobie mówi jest MISTRZYNIĄ HAFTU KORALIKOWEGO:) Na Ukrainie, w Żytomierzu prowadziła zajęcia z plastyki i rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Organizujemy w naszej przestrzeni warsztaty prowadzone przez Panią Elenę z haftu koralikowego oraz zorganizowaliśmy miejsce sprzedaży jej produktów.

Jesteśmy w trakcie nawiązywania kontaktu, współpracy z Panią Julią, która specjalizuje się w hafcie komputerowym i mamy nadzieję, że wkrótce ona również będzie działała w naszej pracowni krawieckiej, a jej prace będzie można kupić w FabLabie Małopolska.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Fundacją Inteligentna Małopolska i na co dzień prowadzimy w Krakowie FabLab Małopolska, czyli otwarty warsztat pełen różnych pracowni, w którym można w praktyce sprawdzić każdy pomysł. FabLab o kreatywna przestrzeń dla dzieci i dorosłych - hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne materiały i narzędzia mogą tworzyć prototypy nowych urządzeń i wynalazków. W naszych pracowniach – krawieckiej, modelarskiej, projektowej, elektronicznej, fotograficznej czy druku 3D samodzielnie lub z naszą pomocą ludzie mogą stworzyć każdy projekt. Jesteśmy miejscem nowoczesnej edukacji, w których organizując warsztaty, kursy, półkolonie, urodziny czy zajęcia popołudniowe rozwijamy pasje zarówno małych jak i dużych mieszkańców Krakowa i okolic. Nasza przestrzeń jest otwarta dla każdego. W naszych zajęciach dla dzieciaków już od samego początku udział brały dzieci, które przeprowadziły się do Polski wraz z rodzicami z różnych zakątków świata.  

CO CHCEMY ZROBIĆ?

W związku z toczącą się wojną na Ukrainie chcemy otworzyć naszą przestrzeń FabLabu dla osób, które przed tą wojną uciekły do Polski i tutaj budują swoją historię od początku - udostępnić przestrzeń do działania, dać pracę i wspólnie działać dla dzieci i dorosłych z Ukrainy, którzy są naszymi gośćmi w Polsce. 


Dlatego też postanowiliśmy uruchomić akcję PRACUJ Z NAMI UKRAINO:) w ramach której uruchamiamy centrum wsparcia zatrudnienia osób z Ukrainy.

JAK CHCEMY TO ZROBIĆ?

Chcemy wesprzeć osoby z przybyłe do nas z Ukrainy i stworzyć warunki umożliwiające im uzyskanie przychodów i podniesienie ich kwalifikacji.

Chcemy oddać naszą przestrzeń i nasze maszyny w ręce osób z Ukrainy po to, aby mogły  świadczyć usługi na rzecz innych firm czy osób, za które będą dostawać wynagrodzenie.  

Na co może liczyć osoba z Ukrainy w ramach Centrum:

  1. możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni biurowo - warsztatowej oraz sprzętu komputerowego,

  2. możliwość bezpłatnego korzystania z różnego typu maszyn stanowiących stałe wyposażenie naszego FabLabu tj. drukarki 3D, lasera CNC, maszyn do szycia, hafciarek,  itp.

  3. możliwość przeszkolenia z ww. maszyn, 

  4. możliwość tworzenia gadżetów, które w formie cegiełek będą przekazywane darczyńcom,

  5. wynagrodzenie

 

Jakie usługi mogą świadczyć nasi podopieczni?

To kwestia bardzo indywidualna. 

W oparciu o wypełnioną ankietę przeprowadzamy wywiad i wspólnie decydujemy co możemy razem zrobić. Jak na przykład z panią Vitą - krawcową z Czernichowa, z którą stworzyliśmy centrum poprawek krawieckich.

Dodatkowo osoby posiadające kompetencje w specjalizacjach tj. prawo, psychologia będą mogły skorzystać z udostępnionych pomieszczeń i świadczyć bezpłatne usługi na rzecz swoich rodaków. Dzięki temu sprytnie ominiemy barierę językową i damy możliwość wzajemnej pomocy.

 

Na co zostaną spożytkowane pieniądze?

  • wynagrodzenie swoich podopiecznych, 

  • niezbędne materiały, 

  • pokrycie kosztów szkoleń podnoszących ich kwalifikacje

Wszystkie osoby, które podejmą pracę w ramach niniejszej inicjatywy, otrzymają wynagrodzenie, a świadczone przez nich usług dla swoich rodaków będą bezpłatne.

Dlaczego ta pomoc jest dla nas ważna?

Osoby przybywające do Polski potrzebują, oprócz wsparcia socjalnego, zapewnienie sobie i swoim podopiecznym godziwego bytu. Są to często osoby z wysokimi kwalifikacjami w swojej dziedzinie, które z dnia na dzień musiały zrezygnować ze stałego źródła przychodu. Wierzymy, że udostępnienie im miejsca i maszyn na wykonywanie własnej pracy sprawi, że będą mogli bez konieczności zmiany kwalifikacji lub pracy poniżej ich poziomu, utrzymać przynajmniej w jakimś stopniu ciągłość zawodową. Co więcej, będą mogli świadczyć usługi na rzecz swoich rodaków, dla których będą one bezpłatne.

Szczegóły na www.fablabmalopolska.pl/projekty/pracuj-z-nami-ukraino/


500 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Magdalena - awatar
Magdalena
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij