Inspektorzy ŁTONZ udali się na posesję, z której 2 lata temu zabierali zagłodzonego i nieleczonego owczarka niemieckiego. Sprawa oczywiście trafiła do prokuratury. Zapadł wyrok, iż właściciel znęcał się nad psem. Jako środki karne poza grzywną zastosował pozbawienie wolności na okres 6 msc z dwu letnim okresem próby oraz zakaz posiadania zwierząt przez okres dwóch lat. Pomimo lat - nie odpuściliśmy. Już przejeżdżając obok posesji mieliśmy złe przeczucia - ten sam kojec, w środku buda a na dachu kojca miski dla psów. Po chwili naszym oczom ukazał się błagalny wzrok trzech psiaków. Od razu została wezwana policja w związku z poprzednim bardzo agresywnym zachowaniem właścicieli posesji. 

Początkowo po krótkiej dyskusji udało się nam wejść na teren. Właściciel wziął kolczatkę wraz ze smyczą i wszedł do boksu zapinając na nią psa. Zwierzę było przerażone widokiem właściciela kładąc się na ziemi. W pewnym momencie pan wpadł w szał, zaczął szarpać przerażonym zwierzęciem do góry - tak, że wisiało w powietrzu. Wbijający się w skórę metal musiał powodować ból, ponieważ pies zaczął piszczeć i skomleć. Nie było czasu na dalsze zastanawianie się - policjanci w mgnieniu oka i z pełnym profesjonalizmem obezwładnili kata powalając go na ziemię. Pomimo podeszłego już wieku właściciel stawiał duży opór, szarpał się i kopał. Nie tracąc więcej czasu Inspektorzy łapali przerażone zwierzęta, które ze strachu próbowały gryźć. Na szczęście wszystko się udało i pieski mogły podjechać do kliniki weterynaryjnej a my na komisariat policji, celem złożenia dwóch zawiadomień o popełnionych przestępstwach : niestosowaniu się do wyroku sądu oraz kolejne o znęcaniu się nad zwierzętami. W tym miesiącu to już kolejne odebrane przez nas psy. 


Prosimy o pomoc w utrzymaniu oraz leczeniu zwierząt ! Musimy je teraz wysterylizować, odrobaczyć, zaszczepić, zaczipować i opłacić pobyt w hotelu! Liczy się każda złotówka. Psiaki są na razie bardzo wystraszone, sikają pod siebie, zostały uratowane z rąk oprawcy!!!!

Aktualności

 • Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami OPP KRS 0000014017 - awatar

  Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami OPP KRS 0000014017

  27.04.17
  27.04.17

  Dwa psiaki wciąż w lecznicy. Prosimy o wsparcie.

  Zdjęcie aktualności 4 550

Komentarze

 • marlenag - awatar

  marlenag

  28.04.17
  28.04.17

  trzymam kciuki za psiny!

  • Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami OPP KRS 0000014017 - awatar

   Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami OPP KRS 0000014017 - Organizator zbiórki

   03.05.17
   03.05.17

   Bardzo dziękujemy za pomoc!

Wpłaty - 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
60
Anonimowy Darczyńca
Joanna - awatar
20
Joanna
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Marcin Pniewski - awatar
25
Marcin Pniewski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Basterki - awatar
30
Basterki
Klaudia Łaska - awatar
10
Klaudia Łaska
Magda - awatar
50
Magda
Sylwia Hajbowicz - awatar
40
Sylwia Hajbowicz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij