Zbiórka Leczenie ptaków miejskich - zdjęcie główne

Leczenie ptaków miejskich

3 013 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków miejskich

Kim jest Ptasia Sanitariuszka?

Ptasia Sanitariuszka ratuje wszystkie chore, ranne i bezbronne zwierzęta, chociaż ptaków jest jak na razie najwięcej. Wszyscy po wyleczeniu wracają na wolność.

Zaczęło się około 12 lat temu od Kurki - znalezionego na osiedlu pisklęcia gołębia - którego Ptasia Sanitariuszka odchowała, nauczyła latać i wypuściła na wolność. 

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków miejskich

Adela z Woli

Adela to pierwsza gołąbka, którą Sanitariuszka wreszcie mogła się świadomie zaopiekować (bez krzyczących nad głową rodziców).

Przyuważyła ją przyczajoną przed blokiem, jak wynosiła śmieci, ale kiedy wróciła z kartonem, już jej nie było. Następnego dnia znowu się pojawiła i pokrzyżowała Sanitariuszce wyprawę na uczelnię. 

Lek. wet. Aleksandra Kornelia Maj (ptasia specjalistka) stwierdziła, że Adela mocno rzęzi. Dostała antybiotyk i Sodiazot, miałam ją tuczyć kaszą jaglaną. (BO PTAKOM OCZYWIŚCIE NIE DAJEMY CHLEBA!) Sanitariuszka nie mogła się nią niestety zająć w tamtej chwili, więc gołąbkę po dwóch dniach mieszkania w wannie przechwyciła zaufana Karina.

Adelka wyzdrowiała i już dawno śmiga po Warszawie. :)

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków miejskich

Blanka z Powązek

30 czerwca do Sanitariuszki zadzwoniła spanikowana mama, że na przystanku koło Powązek Wojskowych jest „biedny gołąb, który źle wygląda”. Co miała zrobić, wzięła koci kontenerek i wyruszyła w podróż. Oczywiście, kiedy dotarła na miejsce, żadnego chorego ptaka nie było. ;)

Po pół godzinie poszukiwań znalazła go 300 metrów dalej – niezły dystans jak na umierającego ptaka. Dziesięć minut zajęła pogoń za nim wśród stolików kwiaciarek i wielkich wazonów, ale udało się go schwytać. Ponieważ był to czwartek, więc ani lek. wet. Aleksandra Kornelia Maj, ani lek wet. Monika Toborek (dwie ptasie specjalistki) nie przyjmowały, zaniosła Benjamina (tymczasowe imię robocze) do najbliższej lecznicy. Okazało się, że Benjamin ma w wolu krew i ropę, na szczęście po oczyszczeniu wola był w stanie sam jeść, dostał też antybiotyk. 
W międzyczasie mama przypomniała sobie, że wcześniej wokół Benjamina tańczyło kilku opierzonych chłopaków. No to Benjamin został Blanką. 

Następnego dnia lek. wet. Aleksandra Kornelia Maj zobaczyła, że gołębicy leci z dzioba tyle ropy, że znowu jest cała uświniona. Testy wykazały rzęsistka. Lekarka przepisała inne leki i kazała tuczyć na potęgę ten worek kości.

Blanka z dnia na dzień czuła się coraz lepiej, przez ostatnie dni sama pchała się do wyjścia z klatki. Pani Maj oceniła, że gołąbka jest gotowa do wypuszczenia. Leczenie było błyskawiczne, ptaszyna wyzdrowiała właściwie w tydzień.

9 lipca Blanka dołączyła na wolności do Adeli. :)

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków miejskich

Cecylia, Donatella, Esmeraldo, Felicjan, Gryzelda

W tej chwili pod opieką Ptasiej Sanitariuszki przebywa pięć gołebi:

 • Cecylia - choruje na paramyksywirozę, więc nie może mieć absolutnie żadnego kontaktu z innymi gołębiami
 • Donatella - 8-tygodniowa ślicznotka ze zranionym skrzydłem
 • Esmeraldo - gołąb pocztowy, choruje na rzęsistka
 • Felicjan i Gryzelda - zakochana gołębia para z uszkodzonymi skrzydłami
Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków miejskich

Koszty leczenia

Wszystkie faktury leczenia ptaków pokrywamy my - Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

Każdy gołąb musi trafić do weterynarza co najmniej raz, łącznie daje to kwotę ok. 100-150 zł. Niestety, kiedy ptak jest w dużo gorszym stanie, ilość wizyt automatycznie powiększa się. Do tej pory pokryliśmy leczenie dwóch wypuszczonych ptaków, trzy kolejne przebywają pod opieką Ptasiej Sanitariuszki. 

Potrzebujących zwierząt na pewno będzie dużo więcej. Sanitariuszka weźmie pod swoje skrzydła tyle ptaków i małych ssaków, ile będzie w stanie, ale musimy jej w tym pomóc finansowo. 

Aktualizacje


 • Fundacja Viva! - awatar

  Zbiórka trwa

  22.08.16
  22.08.16

  Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom za wsparcie finansowe! Dziękuję za każdą jedną złotówkę, każdemu darczyńcy z osobna. Wpłaty te pozwolą na kontynuowanie mojej działalności bez obawy, że w pewnym momencie nie będę mogła przyjąć kolejnego pacjenta. :) W tej chwili pod moją opieką są: Cecylia, Donatella, Felicjan, Lucjusz i Margaretka. Losy i historie wszystkich ptaków można śledzić na fanpage'u: www.fb.com/ptasia.sanitariuszka Mimo że zbiórka osiągnęła 100%, kontynuujemy ją. Kwoty niestety nie da się edytować, ale ilość pieniędzy wydanych na leczenie przekroczyła już dużo ponad 2000 zł.

  Zdjęcie aktualizacji 1 240

Komentarze


 • Urszula - awatar

  Urszula

  22.08.16
  22.08.16

  parę groszy ale........grosz do grosza :)

 • Karo - awatar

  Karo

  21.08.16
  21.08.16

  Jako fanka ptaków musiałam pomoc.

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   22.08.16
   22.08.16

   Dziękuję! ~Ptasia Sanitariuszka

 • Kosu - awatar

  Kosu

  21.08.16
  21.08.16

  Pozdrawiam wszystkie gołąbki i życzę powrotu do zdrowia

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   22.08.16
   22.08.16

   Dziękuję! ~Ptasia Sanitariuszka

 • Ola - awatar

  Ola

  21.08.16
  21.08.16

  Trzymajcie się maluszki <3

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   22.08.16
   22.08.16

   Dziękujemy! ~Ptasia Sanitariuszka w imieniu podopiecznych :)

 • WaldeK - awatar

  WaldeK

  19.08.16
  19.08.16

  Bardzo rzadko spotyka się takich ludzi... Życzę powodzenia, wytrwałości i dalszych sukcesów w opiece nad ptakami.

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   22.08.16
   22.08.16

   Bardzo dziękuję! ~Ptasia Sanitariuszka

3 013 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Wpłaty: 63

Monika - awatar
Monika
200
Maciek Folta - awatar
Maciek Folta
50
Eva - awatar
Eva
5
Ewa - awatar
Ewa
5
Maciej - awatar
Maciej
100
Elżbieta - awatar
Elżbieta
100
Anna - awatar
Anna
500
Natalia - awatar
Natalia
6
Irena - awatar
Irena
10
Victoria - awatar
Victoria
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij