Zbiórka Ptyś kiwaczek - zdjęcie główne

Ptyś kiwaczek

2 083 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Magda Banach - awatar

Magda Banach

Organizator zbiórki

Ptyś. Najlepsze, co mnie w życiu spotkało...

Od wielu lat staram się pomagać zwierzakom - leczę, kastruję, dokarmiam, szukam domów. Od dwóch lat jestem wolontariuszem gdańskiej Fundacji KOTangens. 

W 2014 roku karmicielka z gdańskich ogródków działkowych zgłosiła mi trzy kociaki, które "chwieją się i przewracają". I pewnie "trzeba je uśpić...", pierwsze co, przyszło mi do głowy to niedorozwój móżdżku. 

Nie myliłam się.

Organ ten odpowiada za zmysł równowagi i koordynację ruchową. Najczęściej do takich wad dochodzi gdy kotka-mama w ciąży przejdzie silną infekcję wirusową. 

Na miejscu, okazało się, że kociaki są dwa. Ale tylko jeden z nich potrząsał główką i chwiejnym krokiem szedł przywołany jedzeniem. Nigdy nie zapomnę jak bardzo starał się iść szybko by coś zjeść, głośno mruczał gdy tylko poczuł jedzenie....po chwili kocięta miałam w transporterku...

Kociaki zostały odpchlone, odrobaczone, wyleczone ze strasznej biegunki i rozpoczęłam szukanie domu. Tak, jak przewidywałam - każdy chciał zdrowego kociaka, tego niepełnosprawnego - nie. 

Koty zostały więc ze mną. Ptyś - radził sobie świetnie. Jak każdy "kiwaczek", jest uczuciowym, pogodnym kotkiem, który ma wielki apetyt i uwielbia przytulanie. Mimo braków w koordynacji, zaburzeń równowagi zaczął nawet biegać i skakać, wychodził na smyczy na spacery do parku i chętnie bawił się w domu. 

Ptyś ma oczopląs, szczękościsk i zaburzenia równowagi. Poza tym jest normalnym kotem - nie jest "biedny" i "nie męczy się".  Taki się urodził...

Niestety jakiś czas temu nastąpiło pogorszenie, Ptysiek rusza się niewiele, nie trzyma równowagi, przewraca się. Ćwiczyliśmy w specjalnych szelkach, masowałam łapki, pionizowałam... ostatnio doszły ataki przypominające padaczkę. Wdrożyliśmy leki - przeciwobrzękowe, usprawniające naczynia krwionośne w mózgu. Jednak do pełnej diagnostyki potrzebne jest badanie rezonansem magnetycznym - tylko tak sprawdzimy co naprawdę dzieje się w mózgu. Hipotezy są różne - od guza po wylew...

Zrobię wszystko by został ze mną, a kosztowne badanie, które przerasta moje możliwości finansowe to dopiero początek walki. 

Ptyś jest cudownym, słodkim i bardzo kochanym kotkiem. Wystarczy, że wezmę go na ręce - zaczyna mruczeć. Uwielbia spać przytulony do mnie i swojej siostry, która się nim opiekuje. Myje go - bo on nie do końca to potrafi. 

Nie umiem słowami wyrazić jak silna jest nasza więź. 

Proszę - pomóżcie nam zostać razem...

Aktualizacje


 • Magda Banach - awatar

  Magda Banach

  22.07.2017
  22.07.2017

  Pionizator w wersji DIY. Jeśli Ptysiek trochę się ogarnie po lekach bo na razie jest zbyt słaby i zamulony na korzystanie. Relanium niestety bardzo zamula - mimo małej dawki. Zwykle przyzwyczajanie się do takich leków trwa kilka dni. Czekamy.
  O co w tym chodzi? Przede wszystkim o zmuszenie do zmiany pozycji, jeśli będzie tylko leżał dojdzie do zaników mięśniowych, a tego nie chcemy. W pozycji pionowej zmuszamy go do napięcia mięśni i ruchu.

  Zdjęcie aktualizacji 6 507

Komentarze


 • ElaK - awatar

  ElaK

  19.07.2017
  19.07.2017

  Ptysiu zdrowiej

 • Natalia Grzybowska - awatar

  Natalia Grzybowska

  16.07.2017
  16.07.2017

  Trzymam kciuki za Ptysia! Dużo zdrowia, smyku!

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   17.07.2017
   17.07.2017

   bardzo dziękujemy, to już jutro...

 • Aneta N. - awatar

  Aneta N.

  11.07.2017
  11.07.2017

  Ptysiulek - zdrówka!

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   17.07.2017
   17.07.2017

   dzięki <3

 • Karolina Sikora - awatar

  Karolina Sikora

  10.07.2017
  10.07.2017

  trzymaj się słodziaku :*

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   11.07.2017
   11.07.2017

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.2017
  10.07.2017

  Zdrowiej słodziaku

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   11.07.2017
   11.07.2017

   Dziękuję!

2 083 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Magda Banach - awatar

Magda Banach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 30

Marta - awatar
Marta
200
Ania Pociejewska - awatar
Ania Pociejewska
15
A-PLL - awatar
A-PLL
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ElaK - awatar
ElaK
70
Natalia Grzybowska - awatar
Natalia Grzybowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta N. - awatar
Aneta N.
128
Karolina Sikora - awatar
Karolina Sikora
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij