Zbiórka Ptyś kiwaczek - zdjęcie główne

Ptyś kiwaczek

2 083 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Magda Banach - awatar

Magda Banach

Organizator zbiórki

Ptyś. Najlepsze, co mnie w życiu spotkało...

Od wielu lat staram się pomagać zwierzakom - leczę, kastruję, dokarmiam, szukam domów. Od dwóch lat jestem wolontariuszem gdańskiej Fundacji KOTangens. 

W 2014 roku karmicielka z gdańskich ogródków działkowych zgłosiła mi trzy kociaki, które "chwieją się i przewracają". I pewnie "trzeba je uśpić...", pierwsze co, przyszło mi do głowy to niedorozwój móżdżku. 

Nie myliłam się.

Organ ten odpowiada za zmysł równowagi i koordynację ruchową. Najczęściej do takich wad dochodzi gdy kotka-mama w ciąży przejdzie silną infekcję wirusową. 

Na miejscu, okazało się, że kociaki są dwa. Ale tylko jeden z nich potrząsał główką i chwiejnym krokiem szedł przywołany jedzeniem. Nigdy nie zapomnę jak bardzo starał się iść szybko by coś zjeść, głośno mruczał gdy tylko poczuł jedzenie....po chwili kocięta miałam w transporterku...

Kociaki zostały odpchlone, odrobaczone, wyleczone ze strasznej biegunki i rozpoczęłam szukanie domu. Tak, jak przewidywałam - każdy chciał zdrowego kociaka, tego niepełnosprawnego - nie. 

Koty zostały więc ze mną. Ptyś - radził sobie świetnie. Jak każdy "kiwaczek", jest uczuciowym, pogodnym kotkiem, który ma wielki apetyt i uwielbia przytulanie. Mimo braków w koordynacji, zaburzeń równowagi zaczął nawet biegać i skakać, wychodził na smyczy na spacery do parku i chętnie bawił się w domu. 

Ptyś ma oczopląs, szczękościsk i zaburzenia równowagi. Poza tym jest normalnym kotem - nie jest "biedny" i "nie męczy się".  Taki się urodził...

Niestety jakiś czas temu nastąpiło pogorszenie, Ptysiek rusza się niewiele, nie trzyma równowagi, przewraca się. Ćwiczyliśmy w specjalnych szelkach, masowałam łapki, pionizowałam... ostatnio doszły ataki przypominające padaczkę. Wdrożyliśmy leki - przeciwobrzękowe, usprawniające naczynia krwionośne w mózgu. Jednak do pełnej diagnostyki potrzebne jest badanie rezonansem magnetycznym - tylko tak sprawdzimy co naprawdę dzieje się w mózgu. Hipotezy są różne - od guza po wylew...

Zrobię wszystko by został ze mną, a kosztowne badanie, które przerasta moje możliwości finansowe to dopiero początek walki. 

Ptyś jest cudownym, słodkim i bardzo kochanym kotkiem. Wystarczy, że wezmę go na ręce - zaczyna mruczeć. Uwielbia spać przytulony do mnie i swojej siostry, która się nim opiekuje. Myje go - bo on nie do końca to potrafi. 

Nie umiem słowami wyrazić jak silna jest nasza więź. 

Proszę - pomóżcie nam zostać razem...

Aktualizacje


 • Magda Banach - awatar

  Magda Banach

  22.07.17
  22.07.17

  Pionizator w wersji DIY. Jeśli Ptysiek trochę się ogarnie po lekach bo na razie jest zbyt słaby i zamulony na korzystanie. Relanium niestety bardzo zamula - mimo małej dawki. Zwykle przyzwyczajanie się do takich leków trwa kilka dni. Czekamy. O co w tym chodzi? Przede wszystkim o zmuszenie do zmiany pozycji, jeśli będzie tylko leżał dojdzie do zaników mięśniowych, a tego nie chcemy. W pozycji pionowej zmuszamy go do napięcia mięśni i ruchu.

  Zdjęcie aktualizacji 6 507

Komentarze


 • ElaK - awatar

  ElaK

  19.07.17
  19.07.17

  Ptysiu zdrowiej

 • Natalia Grzybowska - awatar

  Natalia Grzybowska

  16.07.17
  16.07.17

  Trzymam kciuki za Ptysia! Dużo zdrowia, smyku!

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   17.07.17
   17.07.17

   bardzo dziękujemy, to już jutro...

 • Aneta N. - awatar

  Aneta N.

  11.07.17
  11.07.17

  Ptysiulek - zdrówka!

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   17.07.17
   17.07.17

   dzięki <3

 • Karolina Sikora - awatar

  Karolina Sikora

  10.07.17
  10.07.17

  trzymaj się słodziaku :*

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   11.07.17
   11.07.17

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.17
  10.07.17

  Zdrowiej słodziaku

  • Magda Banach - awatar

   Magda Banach - Organizator zbiórki

   11.07.17
   11.07.17

   Dziękuję!

2 083 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Magda Banach - awatar

Magda Banach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 30

Marta - awatar
Marta
200
Ania Pociejewska - awatar
Ania Pociejewska
15
A-PLL - awatar
A-PLL
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ElaK - awatar
ElaK
70
Natalia Grzybowska - awatar
Natalia Grzybowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta N. - awatar
Aneta N.
128
Karolina Sikora - awatar
Karolina Sikora
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij