Zbiórka Książka Puszcza Gigantów - zdjęcie główne

Książka Puszcza Gigantów

9 562 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Tomasz Niechoda - awatar

Tomasz Niechoda

Organizator zbiórki

ZBIERAMY NA WYDANIE KSIĄŻKI O PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ - PUSZCZA GIGANTÓW

Nazywamy się Tomasz Niechoda i  Agnieszka Aleksiejczuk  i wraz z przyjaciółmi będącymi tak jak i my miłośnikami Puszczy Białowieskiej  napisaliśmy książkę "Puszcza Gigantów. Rzecz o białowieskich dębach". 

Za opis zawartości ok. 160 stron książki niech służy fragment wstępu do niej: "To tu występuje największe nagromadzenie ogromnych dębów szypułkowych w Polsce szacowane tylko w samej polskiej części Puszczy na ok. 4000 drzew o obwodzie pnia > 395 cm (stan z 2016 r.). A gdyby przyjąć kryterium 300 cm obwodu kwalifikujące dąb szypułkowy jako pomnik przyrody to szacujemy, że takich dębów - pomników przyrody może być nawet ponad 6000. I chociaż w naszym kraju znajdziemy grubsze dęby niż te białowieskie, to nigdzie indziej nie znajdziemy tak wielkiej ich koncentracji."  

"W naszej podróży zapoznamy się z rozmiarami najwyższych i najgrubszych dębów oraz innych gatunków drzew rosnących w Puszczy Białowieskiej, tych żywych i tych już martwych. Odwiedzimy też dębowe "sanktuaria", gdzie rosną skupienia najwyższych i najpotężniejszych dębów. To w tych miejscach poczujemy Moc Puszczy. Zapraszamy."

Oprócz opisu drzew Puszczy Białowieskiej o wielkich rozmiarach książka zawiera  też opis tras rowerowych do najpotężniejszych drzew zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej.

Wszystko okraszone jest ponad 100 kolorowymi zdjęciami.

OKŁADKA I PRZYKŁADOWA STRONA

                                                                         

Nasza książka jest też mocnym głosem sprzeciwu wobec twierdzenia niektórych środowisk, że w tej Puszczy to już niczego nie ma, że wszystko zjadł kornik, albo: "wszystko już uschło i same graby Panie tam rosną". Jest głosem, który jasno i dobitnie mówi, że Puszcza Białowieska jest wyjątkowa i to nie tylko na mapie przyrodniczej Polski, ale i całej Europy. 

Wydawcą naszej książki będzie Biuro Ekspertyz Przyrodniczo-Leśnych. Kwota dotyczy wyłącznie kosztów wydania książki, bez jakichkolwiek honorariów dla autorów. 

Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.

KAŻDA OSOBA, KTÓRA WPŁACI MINIMUM 35 ZŁ OTRZYMA KSIĄŻKĘ W FORMIE PDF. , A JEŚLI 50 ZŁ I WIĘCEJ - KSIĄŻKĘ WRAZ Z DEDYKACJAMI AUTORÓW.

                                                                      

     SPIS TREŚCI

Aktualizacje


 • Tomasz Niechoda - awatar

  Tomasz Niechoda

  18.06.2019
  18.06.2019

  Pięknie dziękujemy za wsparcie - brakującą kwotę uzupełnili anonimowi sponsorzy - dzięki Państwu i Im książka ukazała się. Prosimy o kontakt osoby, które wpłaciły co najmniej 50 zł i przesłanie danych adresowych na e-mail: [email protected], Pozdrawiamy serdecznie także w imieniu Puszczy, i jak się okazało ostatnio jedynego niżnego Misia - właśnie z Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich do Puszczy. :)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Andrzej Szypulski - awatar

  Andrzej Szypulski

  14.06.2019
  14.06.2019

  Miłego dnia :-)

 • Aneta Korycińska - awatar

  Aneta Korycińska

  13.06.2019
  13.06.2019

  Trzymam kciuki! Do zobaczenia w Puszczy :)

 • Manfred Baechler - awatar

  Manfred Baechler

  11.06.2019
  11.06.2019

  Powodzenia!

 • Mateusz Matysiak - awatar

  Mateusz Matysiak

  02.06.2019
  02.06.2019

  Trzymam kciuki i życzę, by udało się zrealizować ten wspaniały projekt wydawniczy, z nawiązką! Będę bardzo kibicował jak najpilniejszemu i jak najpełniejszemu opracowaniu dotyczącemu wszystkich jeszcze stojących puszczańskich mocarzy. Z przyjemnością wesprzemy Was również fotograficznie. W razie potrzeby zerknijcie i przebierajcie na www.fotomatysiak.pl

 • Agata Gomółka - awatar

  Agata Gomółka

  29.05.2019
  29.05.2019

  Powodzenia i dziękuję za wspieranie puszczy!

9 562 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Tomasz Niechoda - awatar

Tomasz Niechoda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 170

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadwiga Falkowska - awatar
Jadwiga Falkowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewelina Trela - awatar
Ewelina Trela
50
Jakub Celewicz - awatar
Jakub Celewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej Szypulski - awatar
Andrzej Szypulski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij