Jesteśmy Fundacją Ośrodkiem Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka w Wyszonowicach na Dolnym Śląsku.
Każdego dnia ratujemy i jeśli tylko można to zwracamy wolność dzikim zwierzętom. Nasz dom jest domem dzikusów-poświęciliśmy dla nich całe życie i nie żałujemy.
Trafiają do nas zwierzęta, które z powody ludzi stały się kalekami i utraciły możliwość samodzielnego życia tam, gdzie ich miejsce- w naturze.Ale w Puchaczówce jest mnóstwo zwierząt, które są leczone, rehabilitowane i wypuszczane na wolność. Wszystkie potrzebują odpowiedniego jedzenia, szeroko pojętej opieki weterynaryjnej.
Wiele z nich również rehabilitacji.
To wszystko pociąga za sobą koszty.
Przed wybuchem pandemii gros kosztów pokrywaliśmy z zajęć, które prowadziliśmy w szkołach i przedszkolach.
Tak, to było 2 lata temu.
Od tego czasu zajęcia odbywają się sporadycznie, tak więc środków na utrzymanie zwierząt po prostu nie mamy.Nie pomaga nam żadna organizacja państwowa, gminna.
Tak naprawdę zdrowie i życie zwierząt dzikich w tym momencie zależy przede wszystkim od Was.W tej chwili w Puchaczówce przebywa 108 dzikich zwierząt.
Z tego 27 to jeże, które są w stanie hibernacji do wiosny.
Czyli codziennie jest 81 pyszczków i dziobków, które są głodne.
Średnio na wyżywienie jednego pensjonariusza miesięcznie musimy wydać 70zł. To daje 5670zł. To tylko i wyłącznie jedzenie.
A opieka weterynaryjna? Opatrunki? Siano? Słoma? Leki? Bieżące naprawy?Opłaty za prąd (których wszyscy się teraz boimy)?
Schowaliśmy wstyd do kieszeni i zwracamy się do Was o pomoc.
Pomoc w utrzymaniu tych zwierząt, które są w Ośrodku, ale też mamy nadzieję, że dzięki Waszej empatii, współczuciu, miłości do natury, do dzikich zwierząt będziemy mogli ponownie przyjmować dzikusy na leczenie.
Czasem się zastanawiamy dlaczego są one tak obojętne tym, którzy najbardziej powinni o nie dbać? Jest wyraźnie napisane, że to dobro narodowe...
By móc nakarmić zwierzęta potrzebujemy miesięcznie 5600 zł.
By przyjmować nowych pacjentów 7-8 tysięcy. Miesięcznie...
Nadchodzi wiosna, a to jest czas, kiedy telefon do Puchaczówki wręcz urywa się. Dziesiątki zgłoszeń potrąconych zwierząt, maluchów, które utraciły matki czy zostały porzucone albo niepotrzebnie odebrane rodzicom.
Bez Waszej pomocy nie uratujemy żadnego zwierzaka. Żadnego.
Wiewiórka, wrona, lis, kuna, sarna, kruk, bocian-w czym są gorsze od zwierząt domowych?
Pięknie się na nie patrzy, ale kiedy potrzebują pomocy bardzo wielu ludzi odwraca głowę, mówi, że nie jego problem, że natura...
My tak nie potrafimy i naprawdę płakać nam się już chce i przeraża nas ta niemoc.
Jedynie nadzieja, że nie zostawicie ani dzikusów ani nas...
Prosimy-nie przechodźcie obojętnie, nie przewijajcie, przeczytajcie. Udostępnijcie. Pomóżcie.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!