Zbiórka Pomocna dłoń dla Helenki - zdjęcie główne

Pomocna dłoń dla Helenki

15 163 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Zbiórka zakończona
 
Monika Wojtys - awatar

Monika Wojtys

Organizator zbiórki

Witam! Chcielibyśmy pomóc rodzinie Wojtyczków w leczeniu Helenki, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie uzbierać tak dużej kwoty. Wiemy, że macie gorące i otwarte serca, dlatego serdecznie prosimy o wsparcie. Helenka od urodzenia cierpi na przewlekłą niewydolność oddechową. Od narodzin  przez 17 miesięcy przebywała w wielu oddziałach intensywnej terapii. W tym okresie wiele razy uniknęła śmierci. Od grudnia 2018r. jest w programie wentylacji domowej. Całkowicie zależna od wentylacji, respiratora i wysokich stężeń tlenu. Jedyną opcją terapeutyczną jest przeszczep płuc. Transplantacja płuc stanowi jedyną realną szansę na życie Helenki. 

W Polsce nie przeprowadza się tego typu zabiegów u tak małych dzieci. Dlatego rodzina nawiązała kontakt z ośrodkiem w Austrii. Ośrodek ten wykonuje transplantacje płuc u dzieci i deklaruje możliwość objęcia Helenki opieką medyczną. Złożony został wniosek do NFZz prośbą o sfinansowanie transportu i operacji Helenki. Koszty biezace i te związane z przejazdem, pobytem i opłaceniem tłumacza będą wysokie. Rodzice chcą towarzyszyć dziecku. Helenka mimo choroby jest pogodnym dzieckiem. Daje wiele szczescia rodzinie i wszystkim którzy ją poznają. 

Bardzo prosimy o wsparcie. 

Komentarze


 • Marta Jankowiak - awatar

  Marta Jankowiak

  11.12.19
  11.12.19

  Serce pęka jak widzi się cierpiące dziecko😢wierzę że wszystko będzie dobrze. Dużo siły dla Aniołka i dla rodziny❤❤❤

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  17.10.19
  17.10.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Natalia & Damian - awatar

  Natalia & Damian

  10.10.19
  10.10.19

  Pamięci Adasia: *Z życzeniami zdrowia dla Helenki:)

  • Monika Wojtys - awatar

   Monika Wojtys - Organizator zbiórki

   28.11.19
   28.11.19

   bardzo dziękujemy za dobre serce które przekazaliście Państwo Helence <3

 • Jay Jackson - awatar

  Jay Jackson

  09.10.19
  09.10.19

  Donation in memory of Adaś... Sending all our love to Helenka and family xx

 • Ruth - awatar

  Ruth

  09.10.19
  09.10.19

  This donation in is memory of Adas who was loved by many.

  • Monika Wojtys - awatar

   Monika Wojtys - Organizator zbiórki

   28.11.19
   28.11.19

   <3

15 163 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Zbiórka zakończona
 
Monika Wojtys - awatar

Monika Wojtys

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 149

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Marta Jankowiak - awatar
Marta Jankowiak
50
Zbiorka Adasia - awatar
Zbiorka Adasia
3 000
Donation in memory of Adaś(justgiving page) Zdrowia dla Helenki - awatar
Donation in memory of Adaś(justgiving page) Zdrowia dla Helenki
2 260
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Magdalena - awatar
Magdalena
50
Martyna - awatar
Martyna
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij