Zbiórka Ratunek dla Ramona - zdjęcie główne

Ratunek dla Ramona

4 000 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób

Ramon miał dwa podejścia.

Za pierwszym razem, kiedy pokazał się Marcie, wyglądał na chorego, ale nie dał się do siebie zbliżyć i zniknął na kilkanaście dni. Za drugim razem — był już tak osłabiony i wycieńczony, że sił starczyło mu jedynie, żeby doczłapać się do miejsca karmienia i tam paść.

Marta zadzwoniła do nas z płaczem. Myślała, że on umiera, że już jest za późno, żeby go uratować.

Ramon to młody kot. Ma maksymalnie 2-3 lata. Waży 1,5 kg. Przyjechał do nas odwodniony, zmarznięty i wycieńczony. Miał gorączkę, a z jego pupy lała się woda. Jedno oko było zupełnie sklejone ropą, a futro… Całe w kale i żółtej wydzielinie cieknącej się z nosa. Mały widocznie próbował się lizać, jakoś doprowadzać do porządku, jednak jego wysiłki przynosiły odwrotny skutek.

Ramon musiał się komuś zgubić lub ktoś go wyrzucił. Kocurek jest zupełnie oswojony i przekochany, lgnie do człowieka, mruczy i wtula się z całych sił w nasze ramiona.

Ramon ma silną infekcję dróg oddechowych. Krztusi się, kicha i charczy. Ma zapalenie jelit oraz początek niewydolności wątroby. Poziom leukocytów we krwi na poziomie, który wskazuje na początek sepsy.

Kiedy go głaszczemy, na posłanie sypią się martwe zasuszone robaki, które wydostały się z jego odbytu. W kuwecie natomiast, za każdym razem znajdujemy jeszcze żywe glisty. Niestety nie możemy tego biedaka odrobaczyć, ponieważ przy tej wadze, dramatycznym stanie wątroby i jelit — zwyczajnie byśmy go zabili.

Tak naprawdę, to mimo że on troszkę odżył w cieple i spokoju, to nie mamy pewności, czy za chwilę nie wyskoczy nam coś nowego. U kota tak wyniszczonego i chudego, jak Ramon wszystko może się przydarzyć. Wszystko może pójść nie tak.

Co teraz? Nawadniamy, odżywiamy kroplówkami i jedzonkiem. Podajemy antybiotyki, leki na ból brzucha i regenerację wątroby.

Z całego serduszka prosimy Was o pomoc dla Ramona! Dzięki Wam być może uda nam się go ocalić.

--------------------------

Aktualizacja 05.02.2023

Ramonek to przekochany stworek, który jak tylko czuje się odrobinkę lepiej, zamienia się kuleczkę ulepioną z miękkiego futerka, miłości i mruczenia.

Ponieważ ten najsłodszy pacjent świata długo nie mógł stanąć na łapki, kolejne kuracje nie przynosiły zadowalającej poprawy — pogłębiliśmy diagnostykę 🩺. No i podczas jednego z badań okazało się, że w noso-gardzieli Ramonka znajduje się duży polip 😷.

Zmiana ta nie tylko utrudnia kotu oddychanie, ale także zamyka światło jamy nosowej i stwarza idealne warunki do rozwoju infekcji 🤒, które od dawna dręczą tego cudaka.

W czwartek doktor Kasia będzie usuwać Ramonkowi to paskudztwo z noska 👩‍⚕.

Czy możemy Was prosić o trzymanie zaciśniętych kciuków i łaputek za Ramonka?

Bardzo prosimy!

------

Aktualizacja 12.02.2023

Kilka dni temu Ramon miał operację usunięcia guza, który umiejscowił się w jego gardle 😷. Niestety, podczas zabiegu okazało się, że zmiana jest o wiele większa, niż przypuszczaliśmy. To, co widzieliśmy podczas badania, to była może jedna piąta całości i „najładniejsza” jego część. 

Nieregularny kształt oraz zróżnicowana struktura guza świadczyć mogą też o tym, że nie jest to zwykły, łagodny polip, a jakaś o wiele bardziej niebezpieczna zmiana nowotworowa 😭. 

Co dalej? Usunięte tkanki wysłaliśmy do badania histopatologicznego. Wydzielinę, która wypłynęła z udręczonego nosa Ramona — na antybiogram, by najlepiej, jak to możliwe, dobrać dalsze leczenie. I… czekamy 😿. 

A sam zainteresowany? Wybudził się bardzo ładnie. Jest osłabiony i obolały, ale dostaje leki na zmniejszenie cierpienia 💊. Musi być dzielny, bo przed nim jeszcze długa droga do wyzdrowienia. 

Wznowiliśmy Ramonkową zbiórkę, ponieważ koszty operacji, diagnostyki i tak długiego leczenia nie były w naszym planie. 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc dla tego chucherka.

------

Aktualizacja 24.02.2023

Więc tak: operacja się udała. Ramon odzyskał siły i w kilka dni po zabiegu czuł się już prawie dobrze. Teraz widzimy, jak bardzo ta kulka w gardle utrudniała mu życie. Nie mógł jeść, krztusił się piciem i chrapolił nawet wtedy, gdy specjalnie się nie ruszał 😿.

Niestety powikłaniem usunięcia takiego wielkoluda z gardziołka jest porażenie nerwu twarzowego 😔. Objawia się to przymkniętym oczkiem, wysuniętą trzecią powieką i słabo reagującą źrenicą. Oczywiście lepiej tak, niż nieustanne podduszanie, jednak mamy nadzieję, że nerw z czasem się zregeneruje i wszystko wróci do normy.

Nadal jeszcze czekamy na wyniki histopatologii i antybiogramu.

Trzymajcie kciuki za Ramonka, za jego oczko i pomyślne wyniki badań 🤞.


Aktualizacje


  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Fundacja Przytul Kota

    01.04.2023
    01.04.2023

    Do Mruczarni w końcu przyszły wyniki patomorfologii Ramonka 📨. Ku naszej wielkiej uldze ogromna, nieregularna zmiana usunięta z jego gardła okazała się paskudnym, ale niegroźnym polipem.

    Niestety jest 50%, że polip odrośnie, jednak my mamy nadzieję, że leczony i dobrze karmiony kotek nie będzie już na to chorował 🐈. Ramonek od czasu operacji pięknie oddycha, jest bardzo aktywny i wesoły. Uwielbia się tulić, bawić i brykać po pokoju z ogonkiem skierowanym do sufitu.

    Jedyne co jeszcze pozostało, to słabo reagująca lew źrenica 👀, jednak i ona wolniutko wraca do normy.

    Z serca dziękujemy za pomoc dla tego biedaka!

    Zdjęcie aktualizacji 116 986

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Jakub M - awatar

    Jakub M

    22.02.2023
    22.02.2023

    Trzymaj się💗

4 000 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób

Wpłaty: 77

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Julia - awatar
Julia
68
Alina - awatar
Alina
10
Monika - awatar
Monika
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Julia - awatar
Julia
22
Zuzanna Pawłowska - awatar
Zuzanna Pawłowska
20
S.K. - awatar
S.K.
5
Agnieszka - awatar
Agnieszka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij