Zbiórka Nowe życie Noska - zdjęcie główne

Nowe życie Noska

3 070 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 116 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Radecka - awatar

Paulina Radecka

Organizator zbiórki

Prywatnie zajmujemy się pomocom kotom wolnobytującym i bezdomnym. Tworzymy domy tymczasowe i azyle dla kotów ,,nadwornych". Naszym marzeniem jest zapewnienie im jak najlepszej opieki oraz przygotowanie do dobrej adopcji. Pod nasze skrzydła trafiają koty, którym odmówiono pomocy. Często terminalne, potrzebujące specjalistycznego leczenia, ,,zbyt drogie w utrzymaniu".

   Obecnie potrzebujemy wsparcia finansowego min. na leczenie oraz rehabilitację dla kotki o imieniu Nosek. Ta zbiórka właśnie jest dla niej. Kotka ma około 10-lat. Niemal całe swoje życie spędziła na dworze. Od około roku była przetrzymywana w piwnicy przez tą samą osobę, która niewoliła inną naszą podopieczną o imieniu Madzia. Nosek jest podobna do Madzi. Łączy je smutna historja zamknięcia w piwnicy bez możliwości wyjścia. Długiego cierpienie z powodu nie leczonego nowotworu, biegunek, zębów i wielu innych dolegliwości a także parszywego karmienia produktami nie nadającymi się dla kotów. Koszmarna sytuacja kotki była zgłaszana do organizacji niestety i tym razem nie zareagowano odpowiednio. Kotka trafiła pod naszą opiekę. Rozpoczęliśmy walkę  o życie Noska. Koteczka była w fatalnym stanie... Wiele badań już zostało wykonanych. Wiemy, że mamy do czynienia z nowotworem gruczołu mlecznego, powstał również stan zapalny w obrębie zmian. Badania krwi mimo potwornego zaniedbywania kotki przez ,,byłą opiekunkę" wyszły całkiem dobrze. Kotka była natomiast skrajnie odwodniona. EKG wykazało chore oskrzela, USG zmiany na śledzionie, macicę wypełniona krwią. Nosek nie była zdolna samodzielnie jeść z powodu koszmarnego stanu nielicznych zębów oraz opuchniętych, jątrzących się dziąseł. Obecnie toczymy bój o przygotowanie jej kondycyjnie, do operacji: usunięcia listwy mlecznej wraz z zmianami nowotworowymi, usunięcia śledziony, macicy oraz ekstrakcji zębów. Nosek chce żyć, wyraźnie jest zadowolona z zmiany warunków oraz z poświęcanego jej czasu. Uwielbia być głaskana. Boi się lub odczuwa silny ból przy podnoszeniu. Gdy jednak znajdzie się na kolanach, lub w objęciach głośno mruczy. Na chwilę obecną większość dnia spędza w lecznicy, gdzie Panie weterynarz robią co mogą, by przygotować Noskę do rozległej operacji. Kotka ma biegunki, czasem wymiotuje, dostaje kroplówki, jest karmiona wprost do pyszczka. Otrzymuje leki przeciwbólowe, przeciwzapalne... W aktualnościach będę informować o bieżącym stanie kotki. Proszę pomóżcie w walce o życie Noska!

Aktualizacje


 • Paulina Radecka - awatar

  Paulina Radecka

  21.11.18
  21.11.18

  Dziś o godzinie 11.50 pożegnałam moją Ami. Waszą Noskę. Ta drobna istotka stała się częścią mojej kocio ludzkiej rodziny. Wspólnie walczyłyśmy o jej życie i zdrowie. Nasza walka dziś się zakończyła. Dzielna kotka nigdy nie traciła nadziei. Dziś po raz pierwszy ją okłamałam, że wrócimy do domu, że wszystko będzie dobrze. W sercu mam ogromny ból, który długo we mnie pozostanie. Wspominam operację, bój o każdy kolejny miesiąc, tydzień a w ostatnim czasie o każdy szczęśliwie spędzony dzień. Dawno temu obiecałam jej, że nie pozwolę, by cierpiała. Tej obietnicy dochowałam. Wstawałam w nocy, gdy krzycząc, budziła się ze snu, byłam przy niej, gdy jelita i pęcherz szwankowały, gdy straciła wzrok... Ze wszystkim sobie dałyśmy radę i tym razem musiałam ulżyć jej w cierpieniu. Dziś po raz ostatni ucałowałam ją do snu i jak zawsze szepnęłam, że bardzo ją kocham i wszystko będzie dobrze. Wczoraj ostatni raz przyszła do mnie, leżałyśmy wtulone, czułam, że muszę zapamiętać tę chwilę.

  Zdjęcie aktualizacji 22 157

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.10.18
  24.10.18

  Trzymam kciuki razem z moim Mruczkiem.

  • Paulina Radecka - awatar

   Paulina Radecka - Organizator zbiórki

   26.10.18
   26.10.18

   Dziękuję :) Ami/Noska dzielnie je tabletki i daje sobie zakraplać oczka. Załatwia się po za kuwetką mimo, że ma 4 do dyspozycji. Niestety błądzi po omacku. Na poprawę trzeba na pewno czasu i cierpliwości. Wierzę, że damy radę dzięki wsparciu ludzi, dla których jej życie nie jest obojętne. Dostrzegam małą poprawę w samopoczuciu. Martwią mnie bardzo jej tylne nóżki. Są chybotliwe, nie pewne, zarzuca ją na boki. Wiem, że dużo przeszła, jest też starszym kotkiem lecz myślę, że można jeszcze coś dla niej zrobić. Nie wyobrażam sobie, żeby do tego przestała chodzić. Ma stare zrośnięte złamania, to wiem. Weterynarze mówią, że pewnie zwyrodnienia dają o sobie znać. Następną sprawą jaką chcę ,,ruszyć" są jej nóżki. Zobaczymy... może coś się da. Na tę chwilę nie wydaje mi się by ją bolały, lecz coś mi mówi, że należy się tym zająć.

 • Paulina - awatar

  Paulina

  24.10.18
  24.10.18

  Walczymy! :)

  • Paulina Radecka - awatar

   Paulina Radecka - Organizator zbiórki

   24.10.18
   24.10.18

   Z całego serca dziękuję !!! Walczymy !!! :)

 • Asha Palka - awatar

  Asha Palka

  21.05.18
  21.05.18

  Powodzenia

  • Paulina Radecka - awatar

   Paulina Radecka - Organizator zbiórki

   11.09.18
   11.09.18

   :+

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.18
  13.01.18

  Trzymam kciuki za Noska.

 • Ewa Ł. - awatar

  Ewa Ł.

  12.01.18
  12.01.18

  Bądź dzielna, Maleńka!!!

3 070 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 116 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Radecka - awatar

Paulina Radecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 116

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena - awatar
Marzena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maria Regina - awatar
Maria Regina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paulina - awatar
Paulina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Kałwińska - awatar
Monika Kałwińska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij