Zbiórka Nowe życie Noska - zdjęcie główne

Nowe życie Noska

3 070 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 116 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Radecka - awatar

Paulina Radecka

Organizator zbiórki

Prywatnie zajmujemy się pomocom kotom wolnobytującym i bezdomnym. Tworzymy domy tymczasowe i azyle dla kotów ,,nadwornych". Naszym marzeniem jest zapewnienie im jak najlepszej opieki oraz przygotowanie do dobrej adopcji. Pod nasze skrzydła trafiają koty, którym odmówiono pomocy. Często terminalne, potrzebujące specjalistycznego leczenia, ,,zbyt drogie w utrzymaniu".

   Obecnie potrzebujemy wsparcia finansowego min. na leczenie oraz rehabilitację dla kotki o imieniu Nosek. Ta zbiórka właśnie jest dla niej. Kotka ma około 10-lat. Niemal całe swoje życie spędziła na dworze. Od około roku była przetrzymywana w piwnicy przez tą samą osobę, która niewoliła inną naszą podopieczną o imieniu Madzia. Nosek jest podobna do Madzi. Łączy je smutna historja zamknięcia w piwnicy bez możliwości wyjścia. Długiego cierpienie z powodu nie leczonego nowotworu, biegunek, zębów i wielu innych dolegliwości a także parszywego karmienia produktami nie nadającymi się dla kotów. Koszmarna sytuacja kotki była zgłaszana do organizacji niestety i tym razem nie zareagowano odpowiednio. Kotka trafiła pod naszą opiekę. Rozpoczęliśmy walkę  o życie Noska. Koteczka była w fatalnym stanie... Wiele badań już zostało wykonanych. Wiemy, że mamy do czynienia z nowotworem gruczołu mlecznego, powstał również stan zapalny w obrębie zmian. Badania krwi mimo potwornego zaniedbywania kotki przez ,,byłą opiekunkę" wyszły całkiem dobrze. Kotka była natomiast skrajnie odwodniona. EKG wykazało chore oskrzela, USG zmiany na śledzionie, macicę wypełniona krwią. Nosek nie była zdolna samodzielnie jeść z powodu koszmarnego stanu nielicznych zębów oraz opuchniętych, jątrzących się dziąseł. Obecnie toczymy bój o przygotowanie jej kondycyjnie, do operacji: usunięcia listwy mlecznej wraz z zmianami nowotworowymi, usunięcia śledziony, macicy oraz ekstrakcji zębów. Nosek chce żyć, wyraźnie jest zadowolona z zmiany warunków oraz z poświęcanego jej czasu. Uwielbia być głaskana. Boi się lub odczuwa silny ból przy podnoszeniu. Gdy jednak znajdzie się na kolanach, lub w objęciach głośno mruczy. Na chwilę obecną większość dnia spędza w lecznicy, gdzie Panie weterynarz robią co mogą, by przygotować Noskę do rozległej operacji. Kotka ma biegunki, czasem wymiotuje, dostaje kroplówki, jest karmiona wprost do pyszczka. Otrzymuje leki przeciwbólowe, przeciwzapalne... W aktualnościach będę informować o bieżącym stanie kotki. Proszę pomóżcie w walce o życie Noska!

Aktualizacje


 • Paulina Radecka - awatar

  Paulina Radecka

  21.11.2018
  21.11.2018

  Dziś o godzinie 11.50 pożegnałam moją Ami. Waszą Noskę. Ta drobna istotka stała się częścią mojej kocio ludzkiej rodziny. Wspólnie walczyłyśmy o jej życie i zdrowie. Nasza walka dziś się zakończyła. Dzielna kotka nigdy nie traciła nadziei. Dziś po raz pierwszy ją okłamałam, że wrócimy do domu, że wszystko będzie dobrze. W sercu mam ogromny ból, który długo we mnie pozostanie. Wspominam operację, bój o każdy kolejny miesiąc, tydzień a w ostatnim czasie o każdy szczęśliwie spędzony dzień. Dawno temu obiecałam jej, że nie pozwolę, by cierpiała. Tej obietnicy dochowałam. Wstawałam w nocy, gdy krzycząc, budziła się ze snu, byłam przy niej, gdy jelita i pęcherz szwankowały, gdy straciła wzrok... Ze wszystkim sobie dałyśmy radę i tym razem musiałam ulżyć jej w cierpieniu. Dziś po raz ostatni ucałowałam ją do snu i jak zawsze szepnęłam, że bardzo ją kocham i wszystko będzie dobrze. Wczoraj ostatni raz przyszła do mnie, leżałyśmy wtulone, czułam, że muszę zapamiętać tę chwilę.

  Zdjęcie aktualizacji 22 157

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.10.2018
  24.10.2018

  Trzymam kciuki razem z moim Mruczkiem.

  • Paulina Radecka - awatar

   Paulina Radecka - Organizator zbiórki

   26.10.2018
   26.10.2018

   Dziękuję :) Ami/Noska dzielnie je tabletki i daje sobie zakraplać oczka. Załatwia się po za kuwetką mimo, że ma 4 do dyspozycji. Niestety błądzi po omacku. Na poprawę trzeba na pewno czasu i cierpliwości. Wierzę, że damy radę dzięki wsparciu ludzi, dla których jej życie nie jest obojętne. Dostrzegam małą poprawę w samopoczuciu. Martwią mnie bardzo jej tylne nóżki. Są chybotliwe, nie pewne, zarzuca ją na boki. Wiem, że dużo przeszła, jest też starszym kotkiem lecz myślę, że można jeszcze coś dla niej zrobić. Nie wyobrażam sobie, żeby do tego przestała chodzić. Ma stare zrośnięte złamania, to wiem. Weterynarze mówią, że pewnie zwyrodnienia dają o sobie znać. Następną sprawą jaką chcę ,,ruszyć" są jej nóżki. Zobaczymy... może coś się da. Na tę chwilę nie wydaje mi się by ją bolały, lecz coś mi mówi, że należy się tym zająć.

 • Paulina - awatar

  Paulina

  24.10.2018
  24.10.2018

  Walczymy! :)

  • Paulina Radecka - awatar

   Paulina Radecka - Organizator zbiórki

   24.10.2018
   24.10.2018

   Z całego serca dziękuję !!! Walczymy !!! :)

 • Asha Palka - awatar

  Asha Palka

  21.05.2018
  21.05.2018

  Powodzenia

  • Paulina Radecka - awatar

   Paulina Radecka - Organizator zbiórki

   11.09.2018
   11.09.2018

   :+

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.2018
  13.01.2018

  Trzymam kciuki za Noska.

 • Ewa Ł. - awatar

  Ewa Ł.

  12.01.2018
  12.01.2018

  Bądź dzielna, Maleńka!!!

3 070 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 116 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Radecka - awatar

Paulina Radecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 116

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena - awatar
Marzena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maria Regina - awatar
Maria Regina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paulina - awatar
Paulina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Kałwińska - awatar
Monika Kałwińska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij