Zbiórka Uratujmy szczeniaka! - zdjęcie główne

Uratujmy szczeniaka!

10 273 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 337 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Animal Rescue Poland - awatar

Animal Rescue Poland

Organizator zbiórki

To jest zbiórka na leczenie psa, skopanego i uratowanego przed utopieniem! Psiak jest w tej chwili pod obserwacją lekarza weterynarii oraz całodobowo przebywa w awaryjnym domu tymczasowym u technika weterynarii. Szczeniak jest cały czas diagnozowany - ma problemy z oddychaniem, problemy z biodrami, cały jest poturbowany. Prawdopodobnie będzie musiał mieć przeprowadzonych więcej szczegółowych badań jak rezonans czy tomografia. Wszystko okaże się w ciągu najbliższych dni. Dodatkowo zbieramy pieniądze na jego utrzymanie. 

 Bardzo prosimy o wsparcie!

"15/08/2018 r. środa godziny przedpołudniowe: Mieszkanka postanawia pochodzić z kijkami w okolicach Góry Kalwarii . Na wysokości jeziorka moczydłowskiego widzi 2 kobiety, a jedna z nich coś kopie i po czymś skacze. Kobiety na jej widok zaczynają się dziwnie zachowywać i szybko uciekają do samochodu i odjeżdżają. Kobieta po chwili słyszy przeraźliwy skowyt psa, biegnie nad brzeg jeziorka i widzi ruszający się worek w wodzie. Ledwo udaje jej się wyciągnąć go i otworzyć, a tam kolejny zaklejony worek a w nim kilkumiesięczny młody zakrwawiony pies i olbrzymi kamień. Wraz z mężem Pani zabiera psa na komisariat w Górze Kalwarii i zgłasza próbę jego zabicia.

Po otrzymaniu zgłoszenia od Policji odebraliśmy psa z komisariatu i pojechaliśmy do weterynarza w celu udzielenia skatowanemu psu niezbędnej pomocy weterynaryjnej. Pies okazał się szczeniakiem, w wieku ok 5 miesięcy. Lekarze stwierdzili znaczną opuchliznę głowy i pyska oraz podejrzenie złamanie miednicy. Nie zwlekając ani chwili, postanowiliśmy opublikować zdjęcie psiaka i oznajmić, iż pies błąkał się nad Wisłą. Nie chcieliśmy wystraszyć sprawczyń ani świadków. Nasz plan przyniósł efekty i po godzinie zgłosiła się właścicielka. Bardzo roztrzęsiona opisała psa bardzo dokładnie, informując, że uciekł jej ze smyczy kilka godzin wcześniej. Postanowiliśmy pojechać do niej aby sprawdzić czy to ona próbowała zabić swojego psa pakując go żywcem do worka a następnie kopiąc go wyrzuciła do wody. Zabraliśmy świadka, która widziała twarze tych dwóch kobiet uciekających autem z miejsca zdarzenia. Domyślacie się co się okazało? Otóż tak, świadek rozpoznał obie te osoby! W rozmowie z naszymi inspektorami kobiety przyznały się do winy, do skatowania i próby zabicia przez utopienie WŁASNEGO PSA!!! Dlaczego? Prawdy się już pewnie nie dowiemy, ale co takiego mógł zrobić 5 miesięczny psiak żeby wywołać takie okrucieństwo. Inspektorzy wezwali policję. Kobiety zostały zatrzymane i odwiezione na komisariat policji w Górze Kalwarii. Będziemy tę sprawę prowadzić i będziemy domagać się najwyższego, możliwego wymiaru kary. Brak nam słów na określenie tych osób i tego co zrobiły. Wciąż jesteśmy w szoku i zastanawiamy się jakim trzeba być człowiekiem (?) żeby zrobić coś takiego? Pies jest w naszym awaryjnym domu tymczasowych pod okiem technika weterynarii i dochodzi do siebie.

W tej sprawie będziemy występować jako pokrzywdzony i oskarżyciela posiłkowy. Będziemy wnioskować o karę skodyfikowaną za przestępstwo znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, adekwatna do czynu jakiego dopuściła się Inga H. oraz Janina H."

Komentarze


 • Madlen - awatar

  Madlen

  28.08.18
  28.08.18

  Trzymam kciuki za pieska :)

 • Sylwia Kaniewska - awatar

  Sylwia Kaniewska

  17.08.18
  17.08.18

  pomagam.pl/ratujemyszczeniaka

 • Peter - awatar

  Peter

  17.08.18
  17.08.18

  Z zyczeniami powrotu do zdrowia dla pieska, na pohybel zbrodniarkom ktore go skrzywdzily.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.18
  17.08.18

  Uszy do góry ! ;)

 • Malgorzata - awatar

  Malgorzata

  17.08.18
  17.08.18

  Bestialstwo i okrucieństwo wobec zwierząt,powinno być karane najwyższym wymiarem kary.

10 273 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 337 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Animal Rescue Poland - awatar

Animal Rescue Poland

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 337

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Lili - awatar
Lili
20
Madlen - awatar
Madlen
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Sebastian - awatar
Sebastian
10
Anna Kulik - awatar
Anna Kulik
40
Anna Przybycień - awatar
Anna Przybycień
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij