Zbiórka Uniwersytet Pierwszej Pomocy! - zdjęcie główne

Uniwersytet Pierwszej Pomocy!

210 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Czy potrafisz udzielić pomocy swojemu pupilowi? Rozpoznać pierwsze objawy niebezpiecznych chorób?

 

- Co zrobić, kiedy pies zadławił się jedzeniem?

- Jakie są prawidłowe parametry życiowe?

- Jaka jest bezpieczna pozycja u nieprzytomnego czworonoga?

- W jaki sposób udzielić pierwszej pomocy potrąconemu zwierzęciu?

- Pies zamknięty w nagrzanym samochodzie? Co zrobić w przypadku udaru cieplnego?

- Jak wykonać sztuczne oddychanie?

 

Na szczęście większość z Was nie musiała odpowiadać sobie na te wszystkie pytania. Czy to oznacza jednak, że nie chciałbyś poznać na nie odpowiedzi? I być przygotowanym na udzielenie pierwszej pomocy swojemu psu lub kotu? Przecież nie wyobrażamy sobie bez nich życia! Każdego kolejnego dnia bez porannego mruczenia, wspólnych spacerów.

Dlaczego zatem mielibyśmy posiadać wiedzy, która stanowi dla nich ochronę? Zdrowia i życia. Szansę na ratunek. 

Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!

Pies zamknięty w aucie, łańcuchem przykutym do metalowej beczki.

Dla większości z Was lato kojarzy się z wakacjami, pięknymi, niezapomnianymi chwilami i przede wszystkim odpoczynkiem.

Dla nas inspektorów OTOZ Animals to czas porzuceń zwierząt, zmorzonych interwencji dot. przegrzania psów w metalowych beczkach, nagrzanych lodówkach i konających czworonogów w zamkniętych samochodach i przepełnionych schronisk.

Wiele osób, które spotykamy na swojej drodze opowiada nam o wybijaniu szyb w autach by ratować zwierzę. Niestety często nie wiedzieli jak udzielić pierwszej pomocy, kiedy już wyciągnęli psiaka z samochodu. Liczyli na przyjazny czas. Na to, że policja lub pomoc weterynaryjna przyjedzie i uratuje zwierzę. 

Wiele zwierząt nie udało się uratować. Zostały zabite w wyniku bezmyślności ich właścicieli.

Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!

Dlatego tak ważna jest edukacja!

Która uczy nie tylko działać, ale i zapobiegać!

Która wpływa na wyobraźnie innych!

Która może uratować życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!

Szkolenia z pierwszej pomocy!

Niejednokrotnie z podziwem patrzyliśmy na dzieci w różnym wieku, które z wielkim zaangażowaniem uczyły się pierwszej pomocy. Starannie uciskały fantom, dokładnie wykonywały wdechy. 

Patrzyliśmy na szkolenia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i marzyliśmy o tym by kiedyś powstały takie same darmowe szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt.

Zamarzył nam się nawet Uniwersytet Pierwszej Pomocy dla zwierząt. Miejsce, w którym będziemy uczyć jak pomagać naszym braciom mniejszym. 

Zamarzyły nam się zajęcia w całym kraju, gdzie poprzez edukację humanitarną będziemy poszerzać wiedzę innych i uczyć ich empatii.

Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!

Pomóż nam!

Stwórzmy w Polsce pierwszy Uniwersytet Pomocy dla Zwierząt. Miejsce, w którym nauczymy udzielania pomocy. 

Pomóżcie nam stworzyć mobilny zespół szkoleniowy, który razem z psimi fantomami będzie podróżował po kraju i uczył m.in. resuscytacji.

Na co zbieramy fundusze?

- 10 psich fantomów do nauki resuscytacji - koszt jednego wynosi ok. 1500 zł 

- 10 dużych apteczek wyposażonych w niezbędne rzeczy do nauki (zajęć praktycznych) udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt - koszt jednej wynosi ok. 200 zł

- 10 noszy dla zwierząt - koszt za sztukę wynosi ok. 300 zł 

Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!

Pomóż nam zrealizować nasz cel! Bądź częścią pozytywnej zmiany świata!

Może w niedalekim czasie spotkamy się na szkoleniach!

Bądź częścią nas!

I najważniejsze - zdobądź wiedzę, która może uratować życie czworonogowi! 

Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!Zdjęcie opisu zbiórki Uniwersytet Pierwszej Pomocy!
210 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Elżbieta - awatar
Elżbieta
10
Zuzanna - awatar
Zuzanna
30
Ewa - awatar
Ewa
100
Dorota - awatar
Dorota
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij