Zbiórka Pomóż uratować życie naszej Kasi - zdjęcie główne

Pomóż uratować życie naszej Kasi

267 631 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 447 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Kuba Wroblewski - awatar

Kuba Wroblewski

Organizator zbiórki

Stan Kasi ciągle się pogarsza i trzeba działać natychmiast! 

Zbieramy środki na operację raka pnia mózgu. 

EDIT 24/09/2020

Kochani, niestety musimy podnieść cel zbiórki.

Otrzymaliśmy informację ze szpitala Charite, że nie podejmą się operacji, ponieważ Kasia jest zbyt słaba...

Na szczęście w końcu udało nam się uzyskać możliwość przeprowadzenia operacji w klinice INI w Hanowerze, o którą zabiegaliśmy przede wszystkim! 

Nawet gdyby Berlin się nie poddał, to i tak staralibyśmy się o operację u Prof. Samii'ego w Hanowerze. Ze względu na stan Kasi musieliśmy jednak zacząć działać natychmiast, aby wykorzystać każdą nadarzającą się możliwość, by przeprowadzić operację jak najszybciej. Klinika w Hanowerze daje największe szanse na powodzenie, a Prof. Samii chce się podjąć tego zadania!

Rozmowy z INI i Charite zaczęliśmy jednocześnie, ale w Hanowerze pojawiły się kłopoty z odczytem plików medycznych pobranych z chmury. Musieliśmy wysłać oryginały płyt, sprawa się przeciągała, czas naglił i do ostatniej chwili nie mieliśmy pewności, czy to się uda.

International Neuroscience Institute w Hanowerze, to zdaniem wielu specjalistów najlepszy adres w Europie w tak wymagającym przypadku. Operacja, której Kasia ma się poddać jest ekstremalnie ryzykowna, a Prof. Samii jest światowej sławy ekspertem. Dokonał już wielu cudów, a to cud jest nam właśnie teraz bardzo potrzebny. 

Szacunkowa wycena operacji na 75.000 Euro zwaliła nas z nóg, ale nie mamy wyjścia - musimy sobie z tym poradzić. Dla Kasi!

Do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć transport sanitarny do Hanoweru (w obie strony ok 15.000 zł) i zakwaterowanie dla osoby towarzyszącej – nie zostawimy Kasi przecież samej w klinice. Normalnie można zatrzymać się w hotelu w pobliżu kliniki, ale przez Covid, odwiedziny ograniczone są tylko do 1 godziny dziennie. Żeby móc być z Kasią cały czas, trzeba się zakwaterować w klinice za 227 Euro za dobę, a cały pobyt zaplanowano na minimum 3 tygodnie! Jeśli będą potrzebne dodatkowe badania lub pobyt się przedłuży, te koszty mogą dodatkowo wzrosnąć.

Wstępny możliwy termin operacji wyznaczono na  06/10/2020.

Pomimo wszystkich kłód pod nogami, które serwuje nam los, my się nie poddajemy i cały czas działamy. To również dzięki Wam mamy tę moc. Dziękujemy, że jesteście. Kochamy Was!!!

Asia i Kuba

------------------------------------------------------------------------------------------

14/09/2020

Kasia, siostra mojej żony, ma 33 lata, mnóstwo pozytywnej energii, ogromne poczucie humoru i piękny uśmiech. Niestety, ma też raka.

Diagnoza o raku piersi zapadła w 2015 r. i była jak grom z jasnego nieba. Kasia dzielnie przeszła operację, chemię, radioterapię. Po ciężkim roku odetchnęliśmy z ulgą, Kasia czuła się świetnie, wróciła do pracy, znów zaczęła żyć pełnią życia. Wydawało się, że wszystko co złe, już za nami.

W lutym tego roku przyszedł kolejny cios. Zdiagnozowano nieoperacyjnego guza na pniu mózgu. Rozpoczęła się kolejna walka o zdrowie i życie Kasi.

W Instytucie Onkologii w Gliwicach Kasia została zakwalifikowana do stereotaktycznego naświetlania guza nowoczesnym urządzeniem Cyber Knife. Po radioterapii czuła się znacznie lepiej, wciąż była słaba, ale upiorne zawroty głowy, kłopoty z chodzeniem i przełykaniem ustąpiły. Przyszła nadzieja.

Po kontrolnym rezonansie magnetycznym uwierzyliśmy, że będzie dobrze. Guz zmniejszył się prawie o połowę. Po raz pierwszy od 6 lutego udało się wziąć głębszy oddech. 

Niestety radość trwała bardzo krótko. Niepokojące objawy zaczęły powracać, a kolejne rezonanse tylko potwierdziły nasze najgorsze obawy. Guz powrócił do stanu pierwotnego. Nowoczesna chemioterapia nie pomogła, a radioterapii nie można powtórzyć w tak krótkim czasie. Konsultowaliśmy przypadek Kasi z wieloma wybitnymi neurochirurgami, jednak ze względu na bardzo trudną lokalizację guza, nikt w Polsce nie podejmie się tak ryzykownej operacji. Opcje medyczne w naszym kraju się skończyły. 

Udało nam się nawiązać kontakt z kliniką Charite w Berlinie, gdzie lekarze po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną postanowili podjąć wyzwanie. Poniżej jest wstępna wycena operacji i leczenia opiewająca na kwotę 32.400 Euro. Szpital informuje, że koszty mogą dodatkowo wzrosnąć w trakcie pobytu w klinice. 

 

To nasza wielka nadzieja. 

Z całego serca prosimy abyście wsparli Kasię w leczeniu.

Asia i Kuba Wróblewscy

(na zdjęciu nasza córka Lena ze swoją ukochaną ciocią przed nawrotem choroby)

Aktualizacje


 • Kuba Wroblewski - awatar

  Kuba Wroblewski

  12.02.2021
  12.02.2021

  Ludzie kochani!
  Minął dokładnie rok od okrutnej diagnozy. Wyczerpujący rok.
  Kasia przeszła radiochirurgię, chemioterapię i hormonoterapię, które, niestety, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów oraz bardzo ryzykowną operację w Hanowerze. Wiecie, że operacja nie zakończyła się cudem, na jaki liczyliśmy, jednak dzięki biopsji, którą wykonano, wiemy dokładnie, z jakim potworem się mierzymy i nasza dzielna Kasia może rozpocząć kolejną chemioterapię.
  Stan Kasi, niestety, wciąż bez zmian. Jest bardzo słaba. Udało nam się jednak dotrzeć do lekarza, który myśli podobnie jak my – że należy walczyć, bez względu na wszystko! Uzyskaliśmy receptę na leki przeciwnowotworowe (tyverb + xeloda). 5 lutego Kasia rozpoczęła kolejną chemioterapię.
  Kasia nie została zakwalifikowana do programu lekowego finansowanego przez NFZ, dlatego miesięcznie potrzebuje 7800 zł na nierefundowaną chemioterapię. Do tego dochodzą koszty pozostałych leków, skomplikowanej diagnostyki, rehabilitacji, neurostymulacji, dojazdów do placówek medycznych.
  Dla osoby chorej, będącej na zasiłku rehabilitacyjnym są to wydatki nie do udźwignięcia. Kasia jest podopieczną fundacji AVALON, gdzie na specjalne subkonto można przekazać 1% podatku.

  Rozsyłajcie i udostępniajcie gdzie tylko się da!
  Dziękujemy!!!! 💖💖💖💖💖💖💖💖💖

  1% Podatku: NUMER KRS: 0000270809
  INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
  CEL SZCZEGÓŁOWY: Mienkina, 13477

  Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ratujkasie
  Link do strony FB: https://www.facebook.com/ratujkasie

  Zdjęcie aktualizacji 63 181

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.03.2021
  01.03.2021

  Kochani powodzenie zycze!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.2021
  20.02.2021

  Szybkiego powrotu do zdrowia :)

 • Marcin Szecel - awatar

  Marcin Szecel

  15.02.2021
  15.02.2021

  Gruszkówka

 • Bar Rumcajs - awatar

  Bar Rumcajs

  15.02.2021
  15.02.2021

  Kasiu dużo zdrówka!!! Bar Rumcajs

 • JAREK Płyta Zalewski - awatar

  JAREK Płyta Zalewski

  02.02.2021
  02.02.2021

  Płyta Zalewski

267 631 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 447 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Kuba Wroblewski - awatar

Kuba Wroblewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 447

Maciej. - awatar
Maciej.
20
M.Wojciechowska kamizelka filiżanki - awatar
M.Wojciechowska kamizelka filiżanki
55
Małgorzata - awatar
Małgorzata
70
Marek - awatar
Marek
100
Aneta Kwiatkowska - awatar
Aneta Kwiatkowska
20
Danuta Mastaj - awatar
Danuta Mastaj
100
M.D Brelski - awatar
M.D Brelski
50
Anna Dąbrowska - awatar
Anna Dąbrowska
100
Kasia Gralak 6 pocztówek - awatar
Kasia Gralak 6 pocztówek
20
Oksana Grigorowicz, pocztówki - awatar
Oksana Grigorowicz, pocztówki
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij