Zbiórka Ratujmy Bunie! - zdjęcie główne

Ratujmy Bunie!

6 104 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 263 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Natalia Rubalewska - awatar

Natalia Rubalewska

Organizator zbiórki

Witam, nazywam się Natalia Rubalewska, pochodzę z Elbląga.  Potrzebuję pomocy dla mojej najukochanszej przyjaciółki. Moja Bunia jest w ciężkim stanie, potrzebuje pomocy. Horror trwa od wielkiej soboty. Otóż 3 tygodnie temu zlitowalam się nad pieskiem, który pochodził z patologicznego środowiska, najprawdopodobniej z pseudo. Piękny 2,5 letni samiec w typie ON. Sielanka trwała, cudownie zachowywal się do dzieci, kota i naszej rezydentki Buni (5lat). W sobotę nie było nas 2 h. Psy zostały zamknięte w osobnych pokojach. Gdy weszłam do mieszkania zobaczyłam wszędzie odchody, dosłownie wszędzie. Podłoga, drzwi, szafki kuchenne, lodówka. Z początku myslalam że to Aslan tak narozrabial, ale wielkość stolca nie pasowała do Aslana. Zawołałam Bunie, pytając co nawyczyniala. Wyszła z pod łóżka ledwie dyszac cała we krwi. Nogi dosłownie mi się ugiely. Pierwsza myśl, że to sobota, święto. Wszystko pozamykane. Jeden z weterynarzy zgodził się mnie przyjąć jednak zaznaczył że jeżeli będzie potrzebna pomoc chirurgiczna to nie mam co w Elblągu szukać. I tak właśnie było, skierował nas do Gdańska do Trojmiejskiej Kliniki Weterynarii. Tam Bunie ogolono i stwierdzono przerwana tchawice, być może przełyk. Wymagała natychmiastowej operacji. Nie mieli miejsca, wysłali do innej kliniki i tam odbyła się pierwsza operacja. Miała zszywana tchawice i trzeba było wyciąć Troszkę przelyku. Wróciła do nas do domu po zabiegu z dalszymi codziennym zaleceniami ale w poniedziałek stan się pogorszył. Nastąpiły duszności i odma podskórna na całym ciele. Zawiozlam ja w nocy do TKW w Gdańsku, tam położyli ja na oddział. We wtorek  o 7 rano trafiła na stół z silna niewydolnością oddechowa. Okazało się że nastąpiła martwica tkanek, tchawice trzeba było na nowo zszywac  oraz przeszczepic przełyk. Jej serduszko nie wytrzymywalo i musieli ja ratować na stole. Zabieg się udał jednak każda próba rozintubowania kończyła się fiaskiem. Dalej walczyliśmy. Bunia od 3 dni czuła się dobrze, dreny zostały usunięte i miała wyjść do domu. Dziś dostałam telefon, że z Bunia znów jest gorzej ze kazda nawet najmniejsza ekscytacja kończy się niewydolnością oddechowa z tytułu złej pracy krtani. Ostatnia deska ratunku jest założenie tracheostomii na stałe ale ja już nie mam pieniędzy 😭😭😭 do dnia dzisiejszego do godziny 13 dług w klinice wynosił 3939 zł i rośnie. Zadluzulam się gdzie popadnie ale naprawdę skończyły mi się finanse. Okropnie mi ciężko. Nie chce by nasz kochany pies zginął tylko dlatego że nie mam finansów by ją ratować. Błagam pomóżcie 😭😭😭 wszystkie uzbierane pieniądze przekażę na leczenie Buni. Jeżeli nie uda nam się jej uratować pieniądze przekażę na schronisko Psi Raj  w Pasłęku. 


Aktualizacje


 • Natalia Rubalewska - awatar

  Natalia Rubalewska

  13.05.2019
  13.05.2019

  Witam, z przykrością informuję, że
  nasza ukochana Bunia jest już za tenczowym mostem. Niestety chcieliśmy oszukać przeznaczenie, gdzie miała
  odbyc się ostatnia operacja ratująca
  życie, przed którą zrobili kontrolne
  badania. Hematokryt był bardzo niski i okazało się, że Bunia miała
  babeszjoze mimo stosowania obroży
  foresto. Jest nam bardzo przykro, że los tak to wszystko rozstrzygnął.
  Bardzo wszystkim dziękuję za
  okazanie serce i wielka pomoc oraz
  nadzieję. Mimo, iż ta sytuacja
  zakończyła się porażką ogromnie się cieszę, że tak wspaniale nas wszyscy wspierali.

  Zdjęcie aktualizacji 31 196

Komentarze


 • Natalia Bątor - awatar

  Natalia Bątor

  10.05.2019
  10.05.2019

  Powodzenia Dziewczyny! Moc dobrej energii dla Was i trzymamy kciuki! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.05.2019
  04.05.2019

  Życzę Buni szybkiego powrotu do zdrowia :-*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.05.2019
  03.05.2019

  Witaj imienniczko, wiem że zrobisz wszystko by ją uratować

  • Natalia Rubalewska - awatar

   Natalia Rubalewska - Organizator zbiórki

   04.05.2019
   04.05.2019

   Dokładnie tak jest i będzie 💪 Walczymy! 😘

 • Magda - awatar

  Magda

  03.05.2019
  03.05.2019

  Zdrówka dla Buni!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.2019
  02.05.2019

  Zdrówka dla Buni Trzymam kciuki!

6 104 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 263 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Natalia Rubalewska - awatar

Natalia Rubalewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 263

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Natalia Bątor - awatar
Natalia Bątor
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lila1960 - awatar
Lila1960
20
Justyna - awatar
Justyna
10
Joanna Najdrowska - awatar
Joanna Najdrowska
50
Magda - awatar
Magda
20
Marta - awatar
Marta
20
Monika - awatar
Monika
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij