Zbiórka Ile warta jest godność? - zdjęcie główne

Ile warta jest godność?

30 608 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 957 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Z dniem dzisiejszym kończy się Nasza Szkapa, jaką znaliście.

Od jakiegoś czasu sygnalizowaliśmy problemy - niestety odzew na prośby o pomoc był znikomy. Nie mamy o to żalu do nikogo... 

Jedynie przykro mi, Agnieszce, że nie potrafiłam poruszyć Was losem raz już uratowanych zwierząt.

Jeżeli dziś nie przekonam Ciebie... Ciebie... i Ciebie... że jesteś ostatnią deską ratunku - za tydzień przestaniemy istnieć. Tak dosłownie to za dwa tygodnie, przepraszam za uproszczenie.

Musimy nasze gospodarstwo poddać gruntownemu remontowi. Zdaniem inspekcji weterynaryjnej na przykład zadawanie koniom siana z ziemi (dostaliśmy wytyczne, żeby zbudować zadaszone paśniki) czy obecność odchodów zwierzęcych na wybiegach, a także niewypoziomowane wybiegi dla psów i kotów są wskazaniem do likwidacji.

Bardzo dużo kosztuje mnie pisanie tego tekstu.

Nie musicie wierzyć, że łzy spływają po policzkach.

Nasza Szkapa to projekt tworzony od roku 2005. Zazwyczaj dawaliśmy azyl tym, które nie miały szansy na jutro. I o to między innymi jesteśmy w tej chwili oskarżani - że wykupujemy zwierzęta w złym stanie. O to, że nasi Podopieczni "znikają". Nigdy żadne zwierzę nie zniknęło. Wiele umarło, niektóre znajdowały nowe domy, zdarzyło się nawet, że konie wracały do byłych właścicieli, kiedy warunki na to pozwoliły.

Malutka fundacja, taka przydomowa, bo nigdzie dalej nie wychodziliśmy... Poza tym, że w pierwszych latach - jeszcze przed rejestracją - media były bardzo zainteresowane Agnieszką z niewielkiego miasta na południu Polski. Nie szukaliśmy poklasku. Tylko prosiliśmy o wsparcie.

I znowu okrutnie trudno mi pisać dalej... bo... bo muszę przyznać się do porażki. Moja. Moja buńczuczna natura doprowadziła do tego, że musimy uciekać z domu. Kiedy powiedziałam, że nie poddam się szantażowi, usłyszałam... och, wiele nawet nie przykrych, co okrutnych słów. Wynika z tego, że przez kilkanaście lat pracy na rzecz zwierząt zdobyliśmy nie tylko spore grono wiernych przyjaciół, ale także kilku prywatnych wrogów. 

Efekt jest taki, że Podopieczni Naszej Szkapy muszą opuścić gospodarstwo. To moja wina. Gdybym była bardziej uległa... Prawdopodobnie nie doszłoby do tej sytuacji. Jednak czasu nie da się cofnąć. Fundacja Centaurus jako pierwsza przyszła z ratunkiem. Kolejnymi transportami wyjeżdżają konie. Przyjaciele też nie pozostali bierni - szukają domów dla naszych zwierzaków. Tych stałych, tymczasowych, pensjonatów. Bo to jest w tej chwili potrzebne. Umieścić czworonogi w bezpiecznych miejscach. Konie i krowy znalazły się już w pensjonatach. Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych przyjęła WSZYSTKIE koty, dla których nie znaleźliśmy nowych domów. Przystań Ocalenie, Molosy Adopcje, Stowarzyszenie Benek - pospieszyły z pomocą!

Najpilniejszą sprawą jest znalezienie domów tymczasowych lub stałych dla psów. Wszystkie zwierzęta do adopcji będziemy prezentować w kolejnych aktualizacjach. 

Czuję, że zawiodłam. Chociaż twierdzę, że zwierzęta są w bardzo dobrej formie, na co mam pisemną opinię lekarza weterynarii z resztą, zawiodłam. Zawiodłam. Najbliższych. Współpracowników. Tylko zwierzaki nie wiedzą...

Przepraszam Was wszystkich

i raz jeszcze proszę o pomoc.

Spieszę jednak z informacją, że Nasza Szkapa nie kończy działalności. Musimy po prostu odrobinę zmienić profil, lecz misja pozostaje ta sama.

Agnieszka Zera

Aktualizacje


 • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

  Fundacja "Nasza Szkapa"

  02.01.2022
  02.01.2022

  Taką przypominajkę dostałam na fb! Z sentymentalnym rozżewnieniem życzę Wam spokojnego w Nowym Roku! Bądźcie szczęśliwi, Kochani! <3

  Zdjęcie aktualizacji 85 133

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.02.2019
  28.02.2019

  Bravo Wy za dotychczasowe działania. Bo jak nie Wy to kto?? :) Powodzenia w dalszym ratowaniu zwierzyńca tego świata !!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  19.02.2019
  19.02.2019

  Trzymam kciuki, drobna pomoc poszła.

 • Jadwiga Ozdoba - awatar

  Jadwiga Ozdoba

  17.02.2019
  17.02.2019

  Nie poddawaj się

 • Karolina - awatar

  Karolina

  13.02.2019
  13.02.2019

  Zdrówka kochane.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.2019
  11.02.2019

  Trzymam kciuki!

30 608 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 957 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 957

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Danuta - awatar
Danuta
20
AaWa - awatar
AaWa
200
Iwona Kodź - awatar
Iwona Kodź
100
Danuta - awatar
Danuta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata Krzemień - awatar
Renata Krzemień
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gosia - awatar
Gosia
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij