Uratuj 21 świń przed ASF

1 778 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wiecie czym jest ASF? Mogliście czytać na jej temat w internecie i słyszeć w mediach. To wirusowa, posocznicowa choroba świń o przebiegu ostrym lub przewlekłym. Cechą charakterystyczną jest bardzo silna wybroczynowość i bardzo wysoka śmiertelność.
Więcej info na stronie PIW: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/asf---najczesciej-zadawane-pytania-faq

W naszym schronisku znalazło schronienie 21 świń!
https://schronisko.info.pl/adopcje/daj-dom/swinie

Już wcześniej wprowadziliśmy maty dezynfekujące, ale to już jest za mało...
ASF jest juz bardzo blisko, w okolicy Grzegorzewic są juz ogniska (znaleziono martwe dziki), tj około 15 min samochodem w kierunku Tarczyna.
MUSIMY bardziej świnie zabezpieczyć! Nie tylko wewnętrznymi procedurami, ale niestety szeregiem dodatkowych zakupów. 
I tu niestety znów apel do Was. Obecnie apelowaliśmy do Was na Facebooku o wsparcie finansowe, bo brakuje nam pieniędzy na opłacenie faktur za leczenie i karmienie oraz media. Brakuje conajmniej 30 000zł. A obecne na już potrzebujemy pieniądze na zabezpieczenie świń przed ASF.
Co potrzebujemy kupić:
- dodatkowe maty dezynfekujące 2000zl
- dodatkowe ogrodzenie (bioasekuracja) 10000zl
- środki dezynfekujące  1000zl

ASF może przenieść każdy pracownik, wolontariusz, gość schroniska - nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z innymi świniami poza terenem schroniska. ASF żyje nawet w minusowych temperaturach. Wirus może być na warzywach, owocach.
Im mniej osób wchodzi do schroniska, tym mniejsza szansa, że wirus zostanie wniesiony do schroniska. ASF jest śmiertelny!
Bardzo prosimy o wsparcie! Utrzymujemy się jedynie z waszych datków.Uratujcie korabkowe świnie!

EDIT: musieliśmy zlecić zrobienie ogrodzeń - faktura jest, ale czeka na zapłacenie

Komentarze


  • EwaS - awatar

    EwaS

    24.05.2019
    24.05.2019

    Nie chcę nikogo potępiać, bo każda pomoc jest ważna, ale dlaczego na psy i koty jest tak dużo wpłat, a na świnki już tak mało?? To takie inteligentne zwierzęta..

1 778 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wpłaty: 45

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Patrycja Kocham Świnki - awatar
Patrycja Kocham Świnki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
M.W.A - awatar
M.W.A
150
Natalia Kubicius - awatar
Natalia Kubicius
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kornelia Ostaszewska - awatar
Kornelia Ostaszewska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij