Zbiórka Rehabilitacja Angeliki - zdjęcie główne

Rehabilitacja Angeliki

1 595 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Agnieszka Choma - awatar

Agnieszka Choma

Organizator zbiórki

                                                      Walka o drugie, lepsze życie.

O tym, że Angelika będzie musiała przejść kolejną operację serca, wiedzieliśmy od dawna. Kiedy w końcu wyznaczono termin, czuliśmy ogromny strach, ale jednocześnie wierzyliśmy, że wszystko się uda, że nowa zastawka wystarczy na kilka kolejnych lat. Nikt z nas nie był przygotowany na to, co miało nadejść dwa dni po udanej operacji.

Byliśmy właśnie w drodze do kliniki, kiedy zadzwonił telefon. To co wtedy usłyszeliśmy sprawiło, że zamarliśmy. Angelikę w stanie krytycznym przewieziono do innego szpitala. Zanim dotarliśmy na miejsce, operacja już trwała. Pękła bomba w jej głowie - tętniak, o którego istnieniu nie wiedzieliśmy. Nie byliśmy w stanie zrozumieć, jak to możliwe, przecież wymiana zastawki się udała. Jeszcze dzień wcześniej z nami rozmawiała, śmiała się, a teraz musi walczyć o życie.

Angelika spędziła w śpiączce farmakologicznej trzy tygodnie. Lekarze nie dawali jej szans. Mieliśmy przygotować się na to, że już nigdy nie będzie tą samą osobą, że nie odzyska sprawności. Jednak Angelika walczyła. Pokazała jaka jest silna i jak bardzo chce żyć.

Po kilkumiesięcznym pobycie na oddziale intensywnej terapii, Angelika wróciła do domu. Przez to co się stało nie mówi, nie chodzi i wymaga całodobowej opieki. Wszystkiego musi się nauczyć od nowa.

Mimo, że na każdym kroku słyszeliśmy, że ćwiczenia nie przywrócą Angelice sprawności, nie chcieliśmy się poddać. Rozpoczęliśmy rehabilitację. W końcu intensywne ćwiczenia zaczęły przynosić efekty. Niestety przez brak odpowiedniej rehabilitacji od samego początku choroby, doszło do przykurczy ścięgien. Angelika przeszła już dwie operacje przedłużenia ścięgien Achillesa. ma jej to pomóc w stawianiu "nowych" pierwszych kroków. Przed nią jeszcze  jedna operacja, zamknięcie czaszki.

Każdego dnia odwiedzają ją rehabilitantki, a dwa razy w tygodniu logopeda. Mimo tak ogromnego spustoszenia w jej głowie, Angelika pamięta wszystko i każdego, kogo kiedykolwiek spotkała na swojej drodze. najbardziej smuci ją to, że nie może mówić. Porozumiewamy się z nią za pomocą planszy z literami.

Nie jeden z nas już dawno by się załamał, ale nie ona. Angela ciągle się uśmiecha, choć miewa i gorsze dni, kiedy to zadaje nam pytania "Dlaczego to mnie spotkało?", "Kiedy będę mówić?". Przed nią jeszcze długa droga do odzyskania sprawności, ale wierzymy, że da radę. już nie raz pokazała nam swoją wolę walki. Od kilku dni stawia swoje pierwsze samodzielne kroki, a to ogromny sukces.

Rehabilitacje, leki, potrzebny sprzęt i wizyty u lekarzy pochłaniają każdy grosz. Dlatego prosimy was o pomoc. Mamy nadzieję, że dzięki waszemu wsparciu Angelika o własnych siłach pójdzie kiedyś na spacer, znowu z nami porozmawia czy zatańczy na własnym weselu. Jest młoda i całe życie przed nią. Pragniemy, aby jej życie było jak dawniej, pełne przyjaciół i radości. teraz niestety usłane jest cierpieniem i ciągłą walką o sprawność.

Prosimy, pomóżcie angelice zawalczyć o lepsze, drugie życie.

Aktualizacje


 • Agnieszka Choma - awatar

  Agnieszka Choma

  11.03.2017
  11.03.2017

  To dla wszystkich moich darczyńców 😊 i osób które są zainteresowane jakie robię postępy w rehabilitacji link do mojej strony na Fb
  https://m.facebook.com/razemdlaangeliki

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.03.2017
  11.03.2017

  Powrotu do zdrowia :)

  • Agnieszka Choma - awatar

   Agnieszka Choma - Organizator zbiórki

   11.03.2017
   11.03.2017

   Bardzo ale to bardzo dziękujemy 😊

 • Ewelina Wiki - awatar

  Ewelina Wiki

  07.03.2017
  07.03.2017

  Trzymam kciuki 👍

  • Agnieszka Choma - awatar

   Agnieszka Choma - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   Dziękujemy 😊

1 595 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Agnieszka Choma - awatar

Agnieszka Choma

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Monika Goluch - awatar
Monika Goluch
100
Dennis Malys - awatar
Dennis Malys
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewelina Wiki - awatar
Ewelina Wiki
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij