Zbiórka Razem dla dzieci w Etiopii - zdjęcie główne

Razem dla dzieci w Etiopii

30 661 zł  z 39 791 zł (Cel)
Wpłaciło 246 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Dąbrowa - awatar

Paweł Dąbrowa

Organizator zbiórki

Korzystając z wolnego czasu podczas misji rozwojowej mającej na celu merytoryczne wsparcie ratowników lokalnych straży pożarnych w etiopskim mieście Awassa nasze zainteresowanie wzbudziła  grupka uroczych dzieci bawiących koło naszego miejsca szkoleń, a jak się później okazało - ich miejsca zamieszkania – parku Amora Gedel.

Każdego dnia dzieci pierwsze pojawiały się na miejscu zbiórki od samego rana wywołując uśmiech na naszych twarzach, a ich obecność stawała się swoistym rytuałem, bez którego zajęcia nie mogły się rozpocząć.

Przez cały miesiąc dzielnie towarzyszyły nam każdego dnia grzecznie siedząc i obserwując nasze starania oraz bawiąc się w okolicy. Pomimo tego, że nie byliśmy się w stanie z nimi bezpośrednio porozumieć - dzieci znają głównie język Sidaminia i jedynie podstawowe wyrazy języka Amharskiego - staraliśmy się zapewniać im chociaż troszkę rozrywki oraz dostępne  na miejscu wsparcie oferując podstawowe przybory papiernicze, zabawki oraz ubranka. 

Zainteresowaliśmy się losem naszych nowych „kolegów i koleżanek". System edukacji w Etiopii jest dość skomplikowany i mocno faworyzuje dzieci z zamożnych rodzin, które posiadają środki finansowe na to aby wysłać dzieci do prywatnych placówek. Część towarzyszących nam dzieci uczęszcza do szkół publicznych gdzie klasy liczą po 120 osób a poziom nauczania jest bardzo niski. Część z nich jest w wieku przedszkolnym więc jeszcze nie przysługuje im publiczna nauka. W zależności od posiadanego wykształcenia oraz tego w jakim stopniu dzieci opanują znajomość języka - tak potoczą się ich przyszłe losy. Dzięki wsparciu naszego tłumacza oraz dwóch wolontariuszek, które od kilku lat wspierają miejscową ludność, nawiązaliśmy współpracę z dyrektorem prywatnej szkoły Panafrica International School - Etiopczykiem który po 30 latach spędzonych w Kanadzie wrócił, aby założyć lokalną szkołę dająca młodym ludziom nadzieję na lepsze jutro - dr Mesfin Atlaya. 

Wyniki naszych rozmów oraz warunki oferowane przez szkołę skłoniły nas do zorganizowania zbiórki środków finansowych na rozpoczęcie nauki kilku dzieci w prywatnej szkole, dzięki czemu dzieci będą miały one nadzieję na wyrwanie się z biedy i uzyskanie wykwalifikowanego zawodu, a w przyszłości będą w stanie pomóc swoim rodzicom oraz całym rodzinom.

Postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań aby zapewnić możliwość uczęszczania do szkoły dzieciom, które cały czas nam dzielnie towarzyszyły, a dla których koszt edukacji jest za wysoki – dzieciom, które ani razu o nic nas nie poprosiły. Zdecydowaliśmy się wesprzeć:


Dzieci Pani Zenebelee: 


Melkamu – 5 lat – chłopiec pełen energii oraz miło i życzliwie nastawiony do ludzi. Grzeczny i zawsze uśmiechnięty. Wielokrotnie siedział z nami na zajęciach patrząc i słuchając tego co tłumacz przekazywał uczestnikom. Podczas zajęć ze sprzętem gaśniczym przez 30 minut wraz z siostrą bawił się polewając wodą wszystko co się znajdowało dookoła, ciesząc się każdą chwilą. Nierozłączny kompan zabaw Samrawit i Selamawit. Lemlen – 9lat – starsza siostra Malkamu. Opiekuńcza i dobrze wychowana. Starała się powtarzać niektóre słówka z języka angielskiego wyciągając z zajęć tyle ile było tylko możliwe. Uczęszcza do publicznej szkoły gdzie zajęcia prowadzone są w klasach po 120 osób, co wręcz uniemożliwia zapewnienie odpowiedniego poziomu nauczania. Miła i pogodna osoba. 

Dzieci Pani Mulu:

Samrawit – 4lat – mały urwis, który zawsze chce czynnie uczestniczyć w zajęciach. Pogodna i uśmiechnięta. Kiedy tylko widziała nas początkiem dnia biegła ponad 100 metrów aby się przytulić i chwile „porozmawiać”. Cokolwiek mówiła na pewno było to miłe bo jej duże oczka ukazywały radość i chęć zabawy. Zawsze uśmiechnięta i skora do zabawy. Nasz najwierniejszy słuchacz i najpilniejszy uczeń z całej grupy ;)

Selamawit– 7lat – starsza siostra Samrawit. Zadowolona i uśmiechnięta. Poczuwa się do opieki nad Samrawit i Melkamu, kiedy starsze dziewczynki uczęszczają do szkoły bądź pracują. Nie rozpoczęła jeszcze nauki w szkole publicznej ze względu na to, że rodzicom brakuje środków finansowych na zapewnienie wymaganej wyprawki do szkoły.

Dzieci Pana Ermias:

Amarich – 10 lat – koleżanka Lemlen. Razem chodzą do szkoły, odrabiają lekcję, pracują i bawią się. Zajmuje się opieką dzieci Pani Mulu. Uśmiechnięta i pogodna. Podczas zajęć z ratownictwa wysokościowego pokazywała pozostałym dzieciom jak zawiązać podstawowe węzły. Pilnie uczy się w 3 klasie szkoły publicznej razem z Lemlem. Zaraz po lekcjach przychodziła zobaczyć co robiły pozostałe dzieci. 

Meswin – 3 lata – uroczy chłopiec oczekujący uwagi oraz zabawy. Pełen radości oraz wdzięczny za wszystko co otrzyma - chwilę uwagi bądź cukierka czy czekoladę. Ponad 30 minut biegał wraz z resztą dzieci z balonami, które udało nam się kupić. Po tym jak otrzymał kolorowankę cały dzień spędził na jej wypełnianiu aby zaraz następnego dnia przybiec i pokazać co udało mu się zrobić.  

Wszystkie te maluszki są grzeczne, miłe, ciekawe świata oraz wdzięczne za wszystko co otrzymują, za każdą drobnostkę, chwilę zabawy. Potrafiły pokazać nam, przypomnieć jak to jest cieszyć się z promieni słonecznych, z pierwszych kropel deszczu, z codziennych czynności, które stają się dla nas rutynowe.

Dokonaliśmy kalkulacji kosztów, które przedstawiają się następująco:

Miesięczny koszt nauki jednego dziecka w prywatnej szkole to ok 100 zł. Wraz ze znajomymi chcemy zapewnić taką możliwość co najmniej 6 dzieci na możliwie długi okres. Nasze możliwości finansowe pozwalają na opłacenie 2 lat edukacji 4 dzieci, stąd prośba o Państwa pomoc.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób zainteresowanych, chcących pomóc dzieciom uzyskać wykształcenie, które pozwoli wyrwać im się z biedy i pomóc pozostałym członkom rodziny. W podziękowaniu za zaangażowanie będziecie Państwo otrzymywać kwartalne raporty przesyłane przez Dyrektora szkoły wraz ze zdjęciami pokazującymi postępy wspieranego dziecka publikowane na stronie:


https://www.facebook.com/razemdladzieciwetiopii/


Ponadto, kilka razy do roku razy do roku będziemy organizować paczkę z rzeczami, które zostaną przekazane dzieciom. Szczegóły znajdziecie Państwo na wskazanej stronie.

Dzieci z pewnością w przyszłości podziękują Państwu osobiście za wsparcie, jak tylko nauczą się języka angielskiego. Będzie to największa zapłata za wszelkie przekazane środki oraz pomoc. Zebrane pieniądze na koniec roku szkolnego będziemy przekazywać na rzecz szkoły skrupulatnie się z nich rozliczając, co będziecie Państwo mogli śledzić na naszych funpage.


Prosimy wszystkich, którzy uważają że warto czasami pomóc i zrobić coś dobrego aby ludziom żyło się lepiej, o możliwe wsparcie.


Wszelkie informacje na temat zbiórki, dzieci oraz zagospodarowanych środków można śledzić na stronie:

https://www.facebook.com/razemdladzieciwetiopii/

W imieniu wszystkich dzieci oraz ich rodziców serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom za okazaną pomocą.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Paweł Dąbrowa - awatar

  Paweł Dąbrowa

  21.05.2018
  21.05.2018

  Dzień dobry,

  chcielibyśmy bardzo serdecznie Państwu podziękować za tak ogromną wpłatę! Dzięki Państwa środkom 5 dzieci będzie miało możliwość chodzić cały kolejny rok do szkoły :) :) Jest nam niezmiernie miło.. Naprawdę. Chcielibyśmy podziękować autorom zbiórki. Jeżeli to możliwe to prosimy o jakiś namiar na osoby (może fb, bądź inne media społecznościowe) aby można było Państwa osobiście wyróżnić za zaangażowanie.

  Pozdrawiam
  Zespół Razem dla Dzieci w Etiopii

Komentarze


 • Anna - awatar

  Anna

  04.02.2019
  04.02.2019

  Dla dzieci

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.01.2019
  10.01.2019

  Dzieciaki petrada, damy radę uratować przed ulicą. Janusz M.

 • Paweł Szybiak - awatar

  Paweł Szybiak

  29.11.2018
  29.11.2018

  Mega inicjatywa! Duża porcja miłości leci wprost do tych uśmiechniętych dzieciaków z Etiopii! :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.05.2018
  21.05.2018

  Jest moc.. Wrocław Pozdrawia

 • Artur - awatar

  Artur

  02.03.2018
  02.03.2018

  Pozdrawiam, trzymam kciuki i zycze wszystkiego najlepszego! :)

30 661 zł  z 39 791 zł (Cel)
Wpłaciło 246 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Dąbrowa - awatar

Paweł Dąbrowa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 246

Olo dla Afryki - awatar
Olo dla Afryki
100
Tomasz - awatar
Tomasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
27
Kacper - awatar
Kacper
66
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kacper Lubarski - awatar
Kacper Lubarski
20
Mateusz Biernacki - awatar
Mateusz Biernacki
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij