Zbiórka na rehabilitację Luny

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób

Zbieramy fundusze na rehabilitację Luny, naszej podopiecznej z niedowładem tylnej części ciała.  

Luna to trzyletnia sunia, którą Fundacja Ex Lege z Lublina przyjęła pod swoją opiekę, po tym, jak właściciele podjęli decyzję o eutanazji. Luna podczas zabawy doznała urazu kręgosłupa i tylna część ciała odmówiła jej posłuszeństwa :-( Fundacja Ex Lege poprosiła nas o pomoc, ponieważ ich możliwości w zakresie rehabilitacji i diagnostyki wyczerpały się.

Badanie tomograficzne, które zostało wykonane w Lublinie, jeszcze pod opieką Ex Lege, nie daje nam jeszcze odpowiedzi, jakie są rokowania na odzyskanie władzy w łapkach.

Luna zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie i została skonsultowana z neurologiem. Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną diagnozą jest dyskopatia, a dokładnie jej dość rzadka forma tj. Hansen III. Z badania TK wynika, że w rdzeniu kręgowym jest zmiana (może być o charakterze torbieli pourazowej, ale może być też zmianą martwiczą). Nie ma natomiast żadnego ucisku na rdzeń więc nie ma wskazań do operacji.

Jak to w neurologii bywa, nic nie jest pewne więc i dalsze rokowania takie być nie mogą. Doktor jednak po dokładnym zbadaniu Luny uznał, że sprawa nie jest beznadziejna i że jest spora szansa, że Luna odzyska przynajmniej część sprawności. Wymaga to jednak bardzo intensywnej rehabilitacji na początek przez najbliższy miesiąc. Plan rehabilitacji jest niezwykle ambitny, pracochłonny i czasochłonny, ale jeśli może pomóc Lunce wrócić do zdrowia, to musimy go zrealizować.

Będzie to codziennie łącznie kilka godzin zabiegów: bieżnia wodna, pole elektromagnetyczne, elektrostymulacja oraz ćwiczenia i masaże.

 Luna bardzo chce chodzić, więc chcemy zamówić dla niej wózek rehabilitacyjny (obecnie używa pożyczonego).

Za dwa tygodnie mamy zaplanowane badanie rezonansem magnetycznym we Wrocławiu, aby przyjrzeć się zmianie jeszcze dokładniej.

Podsumowaliśmy koszty, jakie będą nas czekały w najbliższym miesiącu w związku z opieką, rehabilitacją, badaniami oraz wyposażeniem Luny w akcesoria niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jest to łączna kwota ok. 5000 zł, na którą składają się:

 - rehabilitacja (codzienna bieżnia wodna, pole elektromagnetyczne, elektrostymulacja): ok. 2000 zł

 - badania krwi, moczu i rezonans magnetyczny: ok. 1500 zł

 - wózek i orteza barkowa: 900 zł

 - pieluchy, podkłady, akcesoria do pielęgnacji: ok. 500 zł

To ogromna suma, tym bardziej, że musimy równocześnie zadbać o naszych pozostałych 15 podopiecznych.

Dlatego prosimy o wsparcie dla Lunki. Każda wpłata to ogromna i nieoceniona pomoc.

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie <3 

Aktualizacje


 • Fundacja Pomocy Goldenom Aurea - awatar

  Fundacja Pomocy Goldenom Aurea

  08.03.2018
  08.03.2018

  Dziękujemy najpiękniej jak potrafimy wszystkim za wsparcie dla Lunki <3 <3 <3
  Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na codzienną rehabilitację, która zaczyna przynosić efekty :-) Bardzo powolutku i bardzo niewielkie, ale są postępy i to nas ogromnie cieszy :-)

Komentarze


 • l Kasia - awatar

  l Kasia

  06.03.2018
  06.03.2018

  Trzymam Kciuki za Lunkę!!! Sama mam Goldenka i zrobiłabym dla niego wszystko. Ona jest taka kochana i zasługuje na pomoc . Dziękuje za to ze jesteście i pomagacie ;-))))

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób

Wpłaty: 17

l Kasia - awatar
l Kasia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
anna petkowicz - awatar
anna petkowicz
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Katarzyna Czerniakiewicz - awatar
Katarzyna Czerniakiewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij