Zbiórka na rehabilitację Luny

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób

Zbieramy fundusze na rehabilitację Luny, naszej podopiecznej z niedowładem tylnej części ciała.  

Luna to trzyletnia sunia, którą Fundacja Ex Lege z Lublina przyjęła pod swoją opiekę, po tym, jak właściciele podjęli decyzję o eutanazji. Luna podczas zabawy doznała urazu kręgosłupa i tylna część ciała odmówiła jej posłuszeństwa :-( Fundacja Ex Lege poprosiła nas o pomoc, ponieważ ich możliwości w zakresie rehabilitacji i diagnostyki wyczerpały się.

Badanie tomograficzne, które zostało wykonane w Lublinie, jeszcze pod opieką Ex Lege, nie daje nam jeszcze odpowiedzi, jakie są rokowania na odzyskanie władzy w łapkach.

Luna zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie i została skonsultowana z neurologiem. Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną diagnozą jest dyskopatia, a dokładnie jej dość rzadka forma tj. Hansen III. Z badania TK wynika, że w rdzeniu kręgowym jest zmiana (może być o charakterze torbieli pourazowej, ale może być też zmianą martwiczą). Nie ma natomiast żadnego ucisku na rdzeń więc nie ma wskazań do operacji.

Jak to w neurologii bywa, nic nie jest pewne więc i dalsze rokowania takie być nie mogą. Doktor jednak po dokładnym zbadaniu Luny uznał, że sprawa nie jest beznadziejna i że jest spora szansa, że Luna odzyska przynajmniej część sprawności. Wymaga to jednak bardzo intensywnej rehabilitacji na początek przez najbliższy miesiąc. Plan rehabilitacji jest niezwykle ambitny, pracochłonny i czasochłonny, ale jeśli może pomóc Lunce wrócić do zdrowia, to musimy go zrealizować.

Będzie to codziennie łącznie kilka godzin zabiegów: bieżnia wodna, pole elektromagnetyczne, elektrostymulacja oraz ćwiczenia i masaże.

 Luna bardzo chce chodzić, więc chcemy zamówić dla niej wózek rehabilitacyjny (obecnie używa pożyczonego).

Za dwa tygodnie mamy zaplanowane badanie rezonansem magnetycznym we Wrocławiu, aby przyjrzeć się zmianie jeszcze dokładniej.

Podsumowaliśmy koszty, jakie będą nas czekały w najbliższym miesiącu w związku z opieką, rehabilitacją, badaniami oraz wyposażeniem Luny w akcesoria niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jest to łączna kwota ok. 5000 zł, na którą składają się:

 - rehabilitacja (codzienna bieżnia wodna, pole elektromagnetyczne, elektrostymulacja): ok. 2000 zł

 - badania krwi, moczu i rezonans magnetyczny: ok. 1500 zł

 - wózek i orteza barkowa: 900 zł

 - pieluchy, podkłady, akcesoria do pielęgnacji: ok. 500 zł

To ogromna suma, tym bardziej, że musimy równocześnie zadbać o naszych pozostałych 15 podopiecznych.

Dlatego prosimy o wsparcie dla Lunki. Każda wpłata to ogromna i nieoceniona pomoc.

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie <3 

Aktualizacje


 • Fundacja Pomocy Goldenom Aurea - awatar

  Fundacja Pomocy Goldenom Aurea

  08.03.2018
  08.03.2018

  Dziękujemy najpiękniej jak potrafimy wszystkim za wsparcie dla Lunki <3 <3 <3
  Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na codzienną rehabilitację, która zaczyna przynosić efekty :-) Bardzo powolutku i bardzo niewielkie, ale są postępy i to nas ogromnie cieszy :-)

Komentarze


 • l Kasia - awatar

  l Kasia

  06.03.2018
  06.03.2018

  Trzymam Kciuki za Lunkę!!! Sama mam Goldenka i zrobiłabym dla niego wszystko. Ona jest taka kochana i zasługuje na pomoc . Dziękuje za to ze jesteście i pomagacie ;-))))

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób

Wpłaty: 17

l Kasia - awatar
l Kasia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
anna petkowicz - awatar
anna petkowicz
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Katarzyna Czerniakiewicz - awatar
Katarzyna Czerniakiewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij