Zbiórka Na drugie życie Michała - zdjęcie główne

Na drugie życie Michała

189 849 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 787 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zofia Baranek - awatar

Zofia Baranek

Organizator zbiórki

ENGLISH TRANSLATION BELOW

Kim jest Michał Baranek?

Michał Baranek ma 26 lat. Pochodzi z Częstochowy. Michał od lat nosi pseudonim „Bob”. Przylgnął do niego nie wiadomo kiedy i tak zostało. Michał chodził do IV LO im. Henryka Sienkiewicza zwanego też Sieniem.  Nawet na filmiku studniówkowym przebrał się w żółty kask i biegając z młotkiem mówił „bez młota to nie robota”. Po zdanej maturze przeniósł się z rodzinnej Częstochowy do Krakowa, gdzie studiował na AGH – Akademii Górniczo-Hutniczej. Korzystał z życia studenckiego, mieszkał w akademiku, bawił się na Juwenaliach, pracował w korporacji. Jego pasją od zawsze jest żeglarstwo.

Michał to mój brat.

Co się stało?

Michał wraz z załogą wyruszyli po raz kolejny na morze. Mimo trudnych warunków, radzili sobie. Siedem w skali Beauforta. Silny wiatr nie pozwalał płynąć na żaglach, więc trzeba było je zrzucić. Michał miał to zrobić – wtedy porwała go fala.

„Człowiek za burtą!”

Michał walczył, trzymał linę rzuconą przez kompanów ze statku. Fale chciały go zabrać, lecz załoga walczyła jak mogła, by go utrzymać. Bob stracił przytomność i puścił linę. Załoga nie mogła nic zrobić.

Zdjęcie z akcji ratowania Michała

MAYDAY MAYDAY MAYDAY

Sygnał alarmowy odebrali szwedzcy ratownicy i ruszyli na pomoc. Po godzinie na miejsce przybył helikopter, który znalazł i podjął go po kolejnych 20 minutach. Znalazł się w szpitalu w Karlskronie w stanie krytycznym - jego serce nie biło, a temperatura ciała wynosiła 21℃. Po ustabilizowaniu czynności życiowych został przetransportowany drogą lotniczą do Krakowa.

Karta informacyjna wypisu Michała z Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii

Co dalej? Dalsza rehabilitacja.

Pomimo początkowych obaw o śmierć mózgu, badanie EEG wykazało, że ma szansę się obudzić. Początkowe określenie jego stanu było bardzo niepomyślne, jednak poprawia się on z każdym tygodniem. Z dnia na dzień jego stan się zmienia, staje się bardziej kontaktowy, zaczyna otwierać oczy. Wraca nam nadzieja na jego szczęśliwy powrót.

Wraz z rodziną chcemy pomóc Michałowi w rehabilitacji. Sprawić, by znów mógł wrócić do swojego życia sprzed wypadku. Dlatego potrzebne są środki, które mu to umożliwią. 

Będziemy robić wszystko, żeby mój brat wrócił do pełnej sprawności, ale niestety do tego jeszcze daleko. Pieniądze ułatwią nam pokrycie gigantycznych kosztów rehabilitacji, jak i urządzeń niezbędnych do jego dalszego życia. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić mu najlepszej opieki jaka jest możliwa, dlatego prosimy o to Was.

Proszę o wsparcie. Dajmy drugą szansę mojemu bratu.

Zofia Baranek.  

PS Jednorazowa wpłata powyżej 4902,00 zł  podlega opodatkowaniu
      zgodnie z art.9 ust.1 pkt.3 ustawy o podatku od spadku i darowizn


Who is Michał Baranek?

Michał Baranek is 26 years old. He comes from Częstochowa. Michał has been
called "Bob" - no one knows when this nickname stuck to him, but it followed him for years. Even on the high school prom video he dressed up in a yellow helmet and, holding a hammer in his hand, he was laughing that "No hammer, no work done”. After passing his maturity exam he moved to Cracow where he studied at the University of Science and Technology (AGH). He got highly involved in student life, he lived in the campus, he always participated and enjoyed all the student events.
Sailing has been his passion ever since.

Michał is my brother.

What has happened?

Michał and his crew headed out to sea once again. Despite heavy weather conditions they were keeping the boat under control. It was seven on the Beaufort scale, the sea was rough and because of the strong wind they had to take the sails down. Michał was about to do it when a wave swept him away.
"Man overboard!" Michał struggled, holding the rope thrown by his boat companions. The waves pulledhim out to the sea, but the crew struggled as hard as they could to hold him. But then Bob lost consciousness, and lost the grip of the rope. There was nothing the crew could do.
Footage of Michał’s rescue

MAYDAY MAYDAY MAYDAY

The distress call was received by Swedish rescuers and they rushed to help. After an hour, a helicopter arrived on the scene, noticed Michał and picked him up from the sea after another 20 minutes. We really appreciate and would like to express our thanks to the Joint Rescue Coordination Centre (JRCC) for their dedicated efforts. Michał was transferred to hospital in Karlskrona in critical condition - his heart was not beating and his body temperature was 21℃. There, his vital functions were restored. We just want to express our sincere thanks and gratitude for dedication and professionalism of this team of great people of IVA Sjukhus Karlskrona. Then Michal was transported by air to Cracow.

Michał’s Discharge Summary from the Intensive Care and Anaesthesiology Unit


What next? Physical therapy is needed


Despite initially having been afraid of brain death, an EEG showed that Michał has achance to wake up. At first, doctors found his condition very bad, however, it isimproving every week. Day by day Michał’s condition is changing, he is becoming more and more responsive, he is starting to open his eyes. This brings us hope forhis happy return. My family and I want to arrange physical therapy and help Michał to return to his life from before the accident. But to do this, we need funds to help him get better. We will do everything we can to get my brother back to full fitness, but there is still a long way ahead of us. The funds we will raise will help us cover the gigantic costs of physical therapy and rehabilitative equipment necessary to maximise Michał’s quality
of life. Unfortunately, providing my brother with the best health care is far beyond our financial limits and this is why we are kindly asking for your help.

Please donate and support us! It takes you to make hope possible.

Let's give my brother a second chance.

Zofia Baranek

Note: A one-off donation of more than PLN 4,902.00 will be subject to taxation in
accordance with Article 9(1)(3) of the Inheritance and Donation Tax Act.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Zofia Baranek - awatar

  Zofia Baranek

  03.04.2022
  03.04.2022

  Zbiórka przewyższa nasze największe oczekiwania. Chcemy wraz z rodziną podziękować wszystkim i każdemu z osobna. Michał obecnie ma bardzo wysoką gorączkę, czekamy aż jego stan się zmieni na lepszy by przenieść go transportem do ośrodka rehabilitacyjnego. ENG:The fundraiser exceeds our highest expectations. We want to thank each and every one of you. Michał currently has a very high fever, we are waiting for his health to improve so that we can transport him to a specialized rehabilitation center.

  Zdjęcie aktualizacji 91 911

Komentarze


 • Moris - awatar

  Moris

  17.04.2022
  17.04.2022

  Wracaj szybko. Czekamy!

 • Michał Wróż - awatar

  Michał Wróż

  09.04.2022
  09.04.2022

  Wracaj szybko do zdrowia Michale. Jesteśmy z wami. Pozdrawiamy rodzina Wróż

 • Iwona - awatar

  Iwona

  08.04.2022
  08.04.2022

  Trzymam kciuki. Powodzenia

 • Sylwia Napierska - awatar

  Sylwia Napierska

  06.04.2022
  06.04.2022

  Marysia, Zosia- trzymajcie się! Trzymam kciuki za Michała. Sylwia

 • Bogusław - awatar

  Bogusław

  04.04.2022
  04.04.2022

  Modlę się za Pani Brata i Panią aby starczyło Pani sił w tym trudnym czasie walki o życie i zdrowie Brata, ale mocno wierzę, że wyjdziecie Państwo z tej walki zwycięsko!!!

189 849 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 787 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zofia Baranek - awatar

Zofia Baranek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 787

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
41
Bożena Wszół - awatar
Bożena Wszół
100
Ania - awatar
Ania
20
Robert - awatar
Robert
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij