Zbiórka Bo podłoga to podstawa! - zdjęcie główne

Bo podłoga to podstawa!

8 650 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby

Bo podłoga to podstawa - remont w Kocim Hospicjum


'Hospicjum to dom'. To nie tylko ckliwe hasło reklamowe.
Kocie Hospicjum z założenia [zapis w statucie fundacji] powstało jako dom, w którym koty po prostu mieszkają - nie 'na chwilę', nie 'w oczekiwaniu'. Dom, gdzie mieszkają razem z człowiekiem, który się nimi opiekuje.
Wiele z tych kotów nie ma zbyt dużo czasu przed sobą - z powodu chorób, wad wrodzonych, urazów, czy starości.
Na szczęście, koty nie mają poczucia upływu czasu. Nie mają świadomości, że zostało im niewiele życia. Dla kotów najważniejsze jest tu i teraz: obecność człowieka - praktycznie bez przerwy, oraz warunki, w jakich przyszło im ten Czas Ukradziony spędzić.
Fundacja zwykle ma pod opeiką 30 - 50 pensjonariuszy. Dzięki naszym przyjaciołom udało się uzyskać przepiękne miejsce, w ponad 100letniej kamienicy, o powierzchni 170m².

Miejsce to wymaga jednak gruntownego remontu i odpowiedniego przystosowania do działań fundacyjnych. Zostało tak zaprojektowane, by praca przy kotach spełniała odpowiednie kryteria.


TAK BYŁO...Oprócz zaplanowania izolatki dla chorych na choroby zakaźne kotów i myjni, w której możliwe będzie mycie kuwet, misek i samych kotów. ;), jednym z najważniejszych elementów są odpowiednio zabezpieczone podłogi i ściany.
Niestety, przy tak liczebnym stadzie podopiecznych, cierpiących na różne dolegliwości, należało pożegnać się z pięknymi, drewnianymi podłogami. Takich podłóg nie da się utrzymać w idealnej czystości, nie da się ich myć codziennie środkami odkażającymi, umożliwiającymi zachowanie higieny. Stąd wyborem z konieczności okazały się wykładziny PCV.
I - niestety również - aby nie trzeba było wymieniać tych wykładzin po pięciu latach użytkowania, uzwględniając dotychczasowe doświadczenia z różnymi typami wykładzin obiektowych, wybór padł na najbardziej wytrzymałe, dostępne na rynku, wykładziny Tarkett.
Wykładzina ta, dzięki przyklejeniu do podłoża i łączeniu za pomocą spawów, umożliwia również wywinięcie na ściany, co dodatkowo zabezpiecza podłogi przed przenikaniem wilgoci w miejsca, z których nie można jej potem usunąć.


TAK JEST TERAZ...

Koszt całego remontu współfinansowany jest zarówno ze środków fundacyjnych [planowo i racjonalnie dzielonych tak na bieżącą obsługę działalności statutowej, jak też na potencjalny rozwój fundacji], oraz z moich - prezesa fundacji - środków prywatnych .
I jest to koszt ogromny. Jednak biorąc pod uwagę to, że fundacja ma działać przez wiele lat, a nie tylko 'do przyszłego roku' i zdając sobie sprawę z tego, że na aktualnie używanych 50 m² nie da się realizować celów statutowych, tak jakbym tego chciała, podjęliśmy decyzję o przenosinach i remoncie zaoferowanej nam, nowej miejscówki.

Ta zbiórka ma na celu pozyskanie funduszy na wykładzinę - tę najbardziej odpowiednią do stworzenia optymalnych warunków bytowych dla naszych podopiecznych.
170 m² przy minimalnym koszcie wykładziny: 50zł/m² - dało nam kwotę 8500 zł.
Pomóżcie nam w zebraniu tej sumy, to dzięki Wam fundacja ma możliwość zyskania nowej, odpowiednio zagospodarowanej przestrzeni dla kotów.
Agn


JAK BĘDZIE? DZIĘKI WASZEJ POMOCY NA PEWNO PIEKNIE!

Komentarze


 • Ewcia - awatar

  Ewcia

  29.12.2016
  29.12.2016

  Cieszę się, że mogłam wesprzeć taką niesamowitą fundację i jej wszystkich podopiecznych.

 • Merapi - awatar

  Merapi

  28.12.2016
  28.12.2016

  i kolejny m2 macie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.12.2016
  24.12.2016

  Powodzenia! :)

 • Jadzia - awatar

  Jadzia

  21.12.2016
  21.12.2016

  Na m2 się dokładam!

 • Gosia - awatar

  Gosia

  19.12.2016
  19.12.2016

  Warto im pomóc. Tak wiele serca wkładają w to co robią!

8 650 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby

Wpłaty: 174

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota-Toruń - awatar
Dorota-Toruń
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 033
Ewcia - awatar
Ewcia
50
p_ola - awatar
p_ola
17
Ewkal - awatar
Ewkal
30
Merapi - awatar
Merapi
50
Marcin Michon - awatar
Marcin Michon
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij