Zbiórka Nowy samochód dla OSP ORW Opole - miniaturka zdjęcia

Nowy samochód dla OSP ORW Opole Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nowy samochód dla OSP ORW Opole - zdjęcie główne

Nowy samochód dla OSP ORW Opole

4 575 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Szanowni Państwo,

Strażacy z OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu już od ponad 50 lat niosą pomoc drugiemu człowiekowi – teraz sami potrzebują pomocy.
 Kilkuletnie działania jednostki przyniosły w tym roku efekt w postaci pozyskanych dotacji, o łącznej wysokości 450 000 zł. Posiadamy również wkład własny w wysokości 40 tys. zł. Jednak nasz wkład własny z powodu rosnących cen musimy zwiększyć o 60 tys. zł, w innym przypadku będziemy musieli zrezygnować z otrzymanej dotacji. Zakup nowego pojazdu został przemyślany oraz konsultowany z specjalistami w dziedzinie ratownictwa wodnego. Ze względu na specyfikację jednostki OSP ORW prowadzimy też działania w trudnym terenie, z ograniczonym dostępem do tafli wody, co przy obecnie używanych pojazdach, które nie są przystosowane do poruszania w takich warunkach, znacznie wydłuża dotarcie do miejsca zdarzenia.

Samochód z napędem 4x4  który planujemy zakupić będzie wyposażony m. in. w specjalistyczny sonar do poszukiwań pod taflą wody, który jest w posiadaniu w najbliższej jednostce Państwowej Straży Pożarnej oddalonej o 50 km od Opola.  

Nasza straż, jest jedną z dwóch tego typu jednostek OSP w województwie opolskim oraz jedną z kilkunastu w kraju a wyposażenie stanowią wysłużone pojazdy specjalistyczne, które udało nam się pozyskać od innych służb a dzięki pracy własnej członków przystosowaliśmy je do działań specjalistycznych. Niestety, z uwagi na swój wiek i wyeksploatowanie, samochody te coraz częściej zawodzą . 


 Wierzymy, że to właśnie Wy, przyczynicie się do rozwoju OSP ORW w Opolu poprzez wniesione darowizny oraz rozpowszechnienie informacji o prowadzonej zbiórce publicznej wśród Waszych bliskich, znajomych, w miejscach Waszej pracy i nauki.

Bądźcie częścią naszego sukcesu! Każda kwota jest cegiełką do zbudowania fundamentu naszej jedynej na Opolszczyźnie jednostki o wąskiej specjalizacji jaką jest ratownictwo wodne.

Jednostka posiada statut jednostki przynależnej do Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu całą kwotę darowizny możecie odliczyć od podatku.

 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Gabi Gabi - awatar

    Gabi Gabi

    06.09.2022
    06.09.2022

    Liczę, że się uda. A inni Strażacy w kraju i nie tylko strażacy pomogą.

4 575 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marzena Ślusarczyk - awatar
Marzena Ślusarczyk
100
Marcin - awatar
Marcin
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kazimierz - awatar
Kazimierz
100
Łukasz - awatar
Łukasz
5
Krystian - awatar
Krystian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Krzysiek P. - awatar
Krzysiek P.
50
Sławomir Jankowski - awatar
Sławomir Jankowski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij