Pomoc dla Rwandy

43 851 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabella Szafraniec - awatar

Izabella Szafraniec

Organizator zbiórki

Pomagamy mieszkańcom Rwandy w kryzysie związanym z coronavirusem. Rwanda, jako pierwszy kraj Afrykański wprowadziła ostre restrykcje- całkowity dystans społeczny. Wszyscy musieli pozostać  w domach. Zamknięto kościoły, a w miastach nie działał transport publiczny. Nie można się przemieszczać też samochodem po kraju. Granice zostały zamknięte. Brak możliwości pracy pozbawił ludzi środków na jedzenie- wielu ludzi zwolniono z pracy. Rodziny cierpią głód.
Pomagamy od 21 marca. Niejednokrotnie nasza pomoc docierała do ludzi, którzy od kilku dni nie jedli. Dzieci płakały. Jedna matka starała się nakłonić dzieci do przespania jak największej części dnia. Przez 3 dni pili tylko wodę. Kiedy pomoc dotarła, nie mogła uwierzyć, że to dla niej, dopóki nie wniosła worków do domu.
W Rwandzie  mamy zaufanego pastora Isaie Baho, z którym współpracuję od 2014 r. Razem odwiedziliśmy wiele kościołów, w których  miałam przywilej dzielić się Słowem  z liderami i dziećmi, uczyć usługujących dzieciom, karmić setki dzieci oraz dzięki hojności Przyjaciół kupić i rozdać Biblie- ogromna potrzeba w tym kraju. Teraz za przesłane środki kupuje i rozdaje żywność- to największa potrzeba.

Zwracamy się do Was z prośbą o dołączenie do naszej pomocy dla Rwandy. W tej chwili , największą potrzebą jest zakup żywności. Jednak w dalszej kolejności chcemy też pomóc tym, którzy stracili pracę. Niewielkim wsparciem finansowym pomóc np zakupić towar na sprzedaż lub wdowom kury, żeby mogły je hodować, lub nasiona by mogły trochę zasiać.
Do tej pory widzieliśmy ogromną hojność Polaków, dzielących się z rwandyjczykami swoim chlebem.

Za każdy dar jesteśmy ogromnie wdzięczni. Pomogliśmy  kilkuset rodzinom przeżyć, to ogromne świadectwo dla nas i dla rwandyjczyków, którzy 26 lat temu w pośród tragedii ludobójstwa zostali pozostawieni sami sobie.

Wsparcie dla Rwandy płynie. Zapraszamy Cię do pomagania! Dołączysz?

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Agnieszka Szklarz - awatar

  Agnieszka Szklarz

  13.04.21
  13.04.21

  Love!

  • Izabella Szafraniec - awatar

   Izabella Szafraniec - Organizator zbiórki

   20.04.21
   20.04.21

   ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.20
  13.12.20

  Niech Duch Święty rozmnoży i podzieli te środki wd własnego uznania. Amen

 • Łukasz Z. - awatar

  Łukasz Z.

  10.08.20
  10.08.20

  Niech Was Bóg błogosławi!

43 851 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabella Szafraniec - awatar

Izabella Szafraniec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 206

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Janek ;) - awatar
Janek ;)
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
AnaNa - awatar
AnaNa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
marta - awatar
marta
28
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij