Pomoc dla Rwandy

55 996 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Izabella Szafraniec - awatar

Izabella Szafraniec

Organizator zbiórki

Pomagamy mieszkańcom Rwandy w kryzysie związanym z coronavirusem. Rwanda, jako pierwszy kraj Afrykański wprowadziła ostre restrykcje- całkowity dystans społeczny. Wszyscy musieli pozostać  w domach. Zamknięto kościoły, a w miastach nie działał transport publiczny. Nie można się przemieszczać też samochodem po kraju. Granice zostały zamknięte. Brak możliwości pracy pozbawił ludzi środków na jedzenie- wielu ludzi zwolniono z pracy. Rodziny cierpią głód.
Pomagamy od 21 marca. Niejednokrotnie nasza pomoc docierała do ludzi, którzy od kilku dni nie jedli. Dzieci płakały. Jedna matka starała się nakłonić dzieci do przespania jak największej części dnia. Przez 3 dni pili tylko wodę. Kiedy pomoc dotarła, nie mogła uwierzyć, że to dla niej, dopóki nie wniosła worków do domu.
W Rwandzie  mamy zaufanego pastora Isaie Baho, z którym współpracuję od 2014 r. Razem odwiedziliśmy wiele kościołów, w których  miałam przywilej dzielić się Słowem  z liderami i dziećmi, uczyć usługujących dzieciom, karmić setki dzieci oraz dzięki hojności Przyjaciół kupić i rozdać Biblie- ogromna potrzeba w tym kraju. Teraz za przesłane środki kupuje i rozdaje żywność- to największa potrzeba.

Zwracamy się do Was z prośbą o dołączenie do naszej pomocy dla Rwandy. W tej chwili , największą potrzebą jest zakup żywności. Jednak w dalszej kolejności chcemy też pomóc tym, którzy stracili pracę. Niewielkim wsparciem finansowym pomóc np zakupić towar na sprzedaż lub wdowom kury, żeby mogły je hodować, lub nasiona by mogły trochę zasiać.
Do tej pory widzieliśmy ogromną hojność Polaków, dzielących się z rwandyjczykami swoim chlebem.

Za każdy dar jesteśmy ogromnie wdzięczni. Pomogliśmy  kilkuset rodzinom przeżyć, to ogromne świadectwo dla nas i dla rwandyjczyków, którzy 26 lat temu w pośród tragedii ludobójstwa zostali pozostawieni sami sobie.

Wsparcie dla Rwandy płynie. Zapraszamy Cię do pomagania! Dołączysz?

Aktualizacje


 • Izabella Szafraniec - awatar

  Izabella Szafraniec

  22.08.2022
  22.08.2022

  Dziękuję za pomoc. Błogosławię!
  Twoja pomoc jest bardzo cenna.
  Iza Szafraniec

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Agnieszka Szklarz - awatar

  Agnieszka Szklarz

  13.04.2021
  13.04.2021

  Love!

  • Izabella Szafraniec - awatar

   Izabella Szafraniec - Organizator zbiórki

   20.04.2021
   20.04.2021

   ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2020
  13.12.2020

  Niech Duch Święty rozmnoży i podzieli te środki wd własnego uznania. Amen

 • Łukasz Z. - awatar

  Łukasz Z.

  10.08.2020
  10.08.2020

  Niech Was Bóg błogosławi!

55 996 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Izabella Szafraniec - awatar

Izabella Szafraniec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 281

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij