Zbiórka Operacja "Rodzina w komplecie" - zdjęcie główne

Operacja "Rodzina w komplecie"

7 001 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Marcin Ostrowski - awatar

Marcin Ostrowski

Organizator zbiórki

Żenia (czyli Eugeniusz, na zdjęciu drugi od lewej) jest Polakiem, który urodził się i wychował w Kazachstanie. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku„Nauczanie chemii”. W przyszłości chciałby zostać nauczycielem chemii i założyć w Polsce rodzinę. Zapytany o to co chciałby dostać na Święta, odpowiada bez zawahania: sprowadzić swoją rodzinę do Polski. Ale po kolei...

Pradziadkowie Żeni w 1936 roku zostali zesłani z terytorium obecnego obwodu Żytomierskiego do wsi Szortandy na północy Kazachstanu jako osoby politycznie niebezpieczne. 

Po rozpadzie ZSRR, kiedy teoretycznie pojawiła się możliwość powrotu do Polski, okazało się że operacja byłaby zbyt kosztowna, zwłaszcza  że rodzina mocno się rozrosła.

Mama Żeni Tatjana zawsze ciężko pracowała żeby jemu i jego bratu Antonowi niczego nie brakowało. Kiedy problemy z kręgosłupem sprawiły, że nie mogła już pracować w swoim zawodzie jako krawcowa, musiała zatrudnić się w elektrociepłowni przy czyszczeniu rur i kotłów z sadzy. Praca jest ekstremalnie ciężka a Tatjana zarabia zaledwie równowartość 500zł, które ledwo starczają na podstawowe potrzeby. Żeby chłopcy mogli wyjechać na wakacje, dostać komputer, czy wreszcie żeby Żenia mógł przyjechać na studia do Polski – mama musiała brać kredyty.

W tej chwili cała rodzina czyli Tatjana, Anton, oraz babcia Walentyna ubiegają się o repatriację. Sprawa jest na dobrej drodze, możliwe że pozwolenie na powrót do Polski dostaną już w styczniu. Na przeszkodzie stoi już tylko jedna sprawa: kredyt. Do spłacenia pozostało już „tylko” 6500zł. Dla nas „tylko”, dla Tatjany to przeszkoda nie do przejścia. Ogromnymi wyrzeczeniami stara się spłacić kredyt ale może to zająć wiele lat.

Stąd pomysł: podarujmy Żeni jego rodzinę na Święta!

Każdy z nas zapewne spędzi ten szczególny czas wśród bliskich i w cieple domowego ogniska. Pomyślmy o tych, którzy o rodzinny dom muszą walczyć i powoli tracą nadzieję. Pozwólmy im ją odzyskać :)


ZBIÓRKA PROWADZONA JEST PRZEZ OSOBY PRYWATNE I NIE JEST POWIĄZANA Z ŻADNĄ INSTYTUCJĄ.

Zbiórka prowadzona jest za zgodą Żeni i Tatjany.

Kwota została powiększona o koszty prowadzenia zbiórki. 

W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Marcin Ostrowski

Aktualizacje


 • Marcin Ostrowski - awatar

  Marcin Ostrowski

  25.12.2018
  25.12.2018

  Drodzy Darczyńcy!
  Przekazuję kilka słów podziękowań od Żeni:
  "Zawsze miałem marzenie żeby moja mama była szczęśliwa, miała dobre warunki życia ale sam tego nie mogłem zrobić. Chcemy całą rodziną powrócić do Polski, do swojego domu i już nie być na odległości w 5000 kilometrów. Ale nie mogliśmy to zrobić bo mama nie mogła wyjechać póki nie spłaci kredyt. Ale dzięki wam, które wpłacili tak dużo pieniądz mama może rozwiązać ten problem i już jesteśmy prawie na końcu drogi przeniesienia się do Polski!
  Z całego serca ja, moja mama i cała rodzina dziękujemy każdemu kto wziął udział w tej zbiórce, dzięki wam spełnia się nasze marzenia!
  Z okazji świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć każdemu z was najlepsze życzenia, życzymy Bożego błogosławieństwa, powodzenia w pracy, więcej miłości w rodzinie, najlepszych przyjaciół, i wielkiego zdrowia! Niech pan Bóg przeprowadzi was przez całe wasze życie i nigdy was nie opuści! Dziękujemy z całego serca jeszcze raz!"

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.2018
  04.12.2018

  Powodzenia :)

7 001 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Marcin Ostrowski - awatar

Marcin Ostrowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 92

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
A.Z. - awatar
A.Z.
772
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Waldek - awatar
Waldek
38
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij