Zbiórka Pomoc rodzinom na Lesbos - zdjęcie główne

Pomoc rodzinom na Lesbos

29 564 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 341 osób
Karol Kras - awatar

Karol Kras

Organizator zbiórki

Omar ma 3 miesiące. Urodził się na greckiej wyspie Lesbos, w obozie dla uchodźców Moria, przez wielu, słusznie, nazywanym piekłem na Ziemi. Jego rodzice są uchodźcami z Afganistanu i tak jak wiele rodzin, w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszego życia dla swoich dzieci wyruszyli w niebezpieczną podróż do Europy. Pełni nadziei i wiary w lepszą przyszłość.

Dla nich, i dla ponad 12 tysięcy osób (40% mieszkańców obozu to dzieci) zima w nieludzko złych warunkach obozowych jest najtrudniejszym czasem. Pozbawieni dostępu do wystarczającej ilości toalet, pryszniców, opieki medycznej, psychologicznej oraz żywności czekają wiele miesięcy, a nawet lat na decyzję władz dotyczącą azylu. Do tego doszło całkowite zamknięcie spowodowane pandemią i kwarantanną, podczas której nikt nie może wyjść na zewnątrz obozu. Lekarze Bez Granic i International Rescue Committee alarmują o drastycznie rosnącej liczbie ran spowodowanych pogryzieniami dzieci przez szczury oraz prób samobójczych, szczególnie wśród nastolatków w obozie na Lesbos.

Razem z grupą doświadczonych pracowników humanitarnych, reporterów i aktywistów zbieramy pieniądze na zimową pomoc dla uchodźców na Lesbos. Z zebranych funduszy, we współpracy z organizacjami działającymi na miejscu chcemy zaopatrzyć rodziny w kurtki przeciwdeszczowe, koce, kalosze, artykuły higieniczne, lekarstwa i wsparcie psychologiczne dla rodzin zamkniętych w obozie. Organizacjami współpracującymi są Home For All -- działająca od 5 lat kuchnia dla uchodźców i Fenix Legal Humanitarian Aid -- wspierająca rodziny uchodźcze pomocą prawną, psychologiczną i holistyczną.

Życzymy Państwu i sobie, żebyśmy żyli w rzeczywistości, w której dzieci przychodzą na świat w godnych warunkach, w nierozdzielonych wojną rodzinach.

Kontakt w sprawie zbiórki:
[email protected]

(fot. K.Grygoruk, Grecja 2020)

Aktualizacje


 • Karol Kras - awatar

  Karol Kras

  04.03.2021
  04.03.2021

  O 17:15 rozpoczęła się manifestacja pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16a w Warszawie. https://www.facebook.com/events/108449554533771

  Odczytany zostanie list Parwany - 17-letniej uchodźczyni mieszkającej w obozie Ritsona, gdzie prowadzi szkołę. O Parwanie więcej można przeczytać w Wysokich Obcasach
  https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,26372269,poznaly-sie-w-obozie-moria-na-lesbos-maja-po-17-lat-i-robia.html

  Zgodnie z popularnym w naszym kraju hasłem wykrzykniemy do naszej siostry Maleki: nigdy nie będziesz szła sama. Na proteście przeczytamy skierowany do niej list. Zachęcamy do pisania swoich listów i przesyłania ich na adres [email protected], trafią do Maleki przetłumaczone na jej rodzimy język.

Komentarze


 • Justyna Szczecin - awatar

  Justyna Szczecin

  04.01.2021
  04.01.2021

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.01.2021
  04.01.2021

  Mam nadzieję, że uda się zebrać całą kwotę. To jest bardzo niewiele, wobec ogromu potrzeb. Trzymam kciuki. Czyńcie dobro 🙌🏻

 • Natalia - awatar

  Natalia

  30.12.2020
  30.12.2020

  ***** *** i ***** miliarderów na całym świecie siedzących na górach złota

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.2020
  29.12.2020

  dzięki za to co robicie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.2020
  27.12.2020

  wspieram

29 564 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 341 osób
Karol Kras - awatar

Karol Kras

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 341

Barbara Olszewska - awatar
Barbara Olszewska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ania - awatar
Ania
100
ALDONA RYBKOWSKA - awatar
ALDONA RYBKOWSKA
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andrzej - awatar
Andrzej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij