Ratunek dla staruszków

2 168 zł  z 7 350 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

 Rogate Ranczo w Bojanie to miejsce, w którym zwierzęta gospodarskie bite, maltretowane, głodzone przez poprzednich właścicieli odzyskują zdrowie i wiarę w człowieka.  Część zwierząt znajduje nowe odpowiedzialne, kochające domy. Niestety są też takie które ze względu na stan zdrowia a co się z tym ściśle łączy wiek, do końca swoich dni zostaną pod naszą opieką.  W Rogatym Ranczo przebywa prawie 100 uratowanych zwierzaków: konie, kucyki, byki, krowy, kozy,  świnki wietnamskie, owce, osiołek, lama, króliki, gęsi i kaczki.  Wśród staruszków najstarsza jest nasza babcia Coca, która ma ponad 30 lat! Ze względu na wiek oraz stan zdrowia zostanie naszą podopieczną do końca swoich dni. Całe życie pracowała jako traktor w polu. Wyciągana z szopy tylko na czas pracy, w pozostałe dni stała przykuta łańcuchem do ściany. Podkowy zostały przykręcone śrubami na stałe, bo za często je gubiła. O lekarzu czy kowalu nie było mowy. RAO to choroba układu oddechowego porównywanego do naszej ludzkiej astmy – niestety Coca musi z nią żyć. Babcia otrzymuje specjalną paszę ziołową St.Hippolit Krauter Musli, co drugi dzień otrzymuje specjalnie przygotowany mesz ( mieszka otrąb, wysłodków buraczanych, siemienia lnianego na ciepło), a w miarę potrzeb robimy jej inhalację.   Spinka była komunijnym prezentem. Najlepszą zabawką dla dzieci, mogły ja czesać, robić warkoczyki, a nawet pojeździć. Dzieci podrosły i były już za duże na jazdę, frajda z przebywania z kucykiem przeminęła, więc Spinka trafiła do ciemnego chlewika z którego nie wychodziła. Nadmiar pokarmu i brak ruchu spowodowały wystąpienie ochwatu. Ochwat to bardzo bolesna choroba kopyt, którą w dużym uproszczeniu możemy porównać do chodzenia w za małych butach. Zygfryd
Właściciel postanowił się go pozbyć i wypuścił do lasu razem z innymi końmi. Trafił do Rogatego Ranczo w strasznym stanie, wychudzony, z grzybicą i mocno przerośniętymi kopytami. 22-letni Zygfryd wielokrotnie przechodził ochwat ( czyli bardzo bolesną chorobę kopyt). Pomimo szybko podjętego leczenia i specjalnego kucia ortopedycznego, Zygfryd ma problemy z poruszaniem się. Poza kopytami w fatalnym stanie, deformacji uległy także stawy pęcinowe i skokowe. Kucyk na pewno wiele przeszedł w życiu, mimo to nadal jest pełnym życia koniem. Nie odstępuje człowieka na krok, wręcz domaga się uwagi i odrobiny czułości. Spinka i Zygfryd ze względu na podatność na zachorowanie na ochwat otrzymują smaczną paszę Pro-Linen Day Complex Musli Light

 Ponad 20 letnie krowy
 Oazę spokoju i bezpieczną przystań w Rogatym Ranczo znalazło również odebrane interwencyjnie bydło. W uratowanym od głodu i rzeźni stadzie są również wiekowe krowy.
 Seniorki mają ponad 20 lat i czują się świetnie! W przemysłowej hodowli bydła takie wiekowe krowy się nie zdarzają! Eksploatacja krów jest tak ogromna że w wieku 7-8 lat trafiają one pod nóż rzeźnika.

Kochani... W naszym przytulisku jest więcej przewlekle chorych lub starych zwierząt gospodarskich niż tutaj opisaliśmy.
Koszty są ogromne. Leki, suplementy, inhalacje, specjalistyczne pasze indywidualnie dobrane do każdego schorowanego lub starszego wiekiem zwierzaka, wizyty lekarza weterynarii i kowala… Można wymieniać w nieskończoność. To wszystko jest potrzebne, abyśmy mogli im pomóc. Robimy wszystko, aby były szczęśliwe i zdrowe, jednak bez Waszej pomocy to się nie uda. Prosimy bardzo o pomoc w utrzymaniu Rogatego Ranczo.
Kwota podana w zbiórce przeznaczona będzie na leczenie - pomoc lekarsko-weterynaryjna, zakup leków, specjalistycznych pasz i suplementów dla staruszków w Rogatym Ranczo oraz na zakup słomy, siana i zboża.

Wszystkie historie uratowanych zwierząt znajdują się na naszej nowej stronie www.ratujemykonie.pl

Przytulisko w całości finansowane jest z darowizn i środków pozyskanych od darczyńców.
Nie jest w żaden sposób finansowane przez państwo czy samorząd.

 Pomóż nam pomagać
 
Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.2020
  22.04.2020

  Serce boli jak czyta się co musiały przejść te zwierzęta, dobrze że są tacy ludzie jak WY ❤️

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   13.05.2020
   13.05.2020

   Dziękujemy za miłe słowa

 • mala_wi - awatar

  mala_wi

  19.04.2020
  19.04.2020

  Pozdrawiam od Oskara :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.2019
  01.07.2019

  Zwierzęta maja większe serca niż ludzie...

2 168 zł  z 7 350 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 78

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bogna Darłak - awatar
Bogna Darłak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jolanta Dąbrowska - awatar
Jolanta Dąbrowska
20
Izabela Możdżyńska - awatar
Izabela Możdżyńska
5
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Magda - awatar
Magda
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij