Ratunek dla staruszków

2 018 zł  z 7 350 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

 Rogate Ranczo w Bojanie to miejsce, w którym zwierzęta gospodarskie bite, maltretowane, głodzone przez poprzednich właścicieli odzyskują zdrowie i wiarę w człowieka.  Część zwierząt znajduje nowe odpowiedzialne, kochające domy. Niestety są też takie które ze względu na stan zdrowia a co się z tym ściśle łączy wiek, do końca swoich dni zostaną pod naszą opieką.  W Rogatym Ranczo przebywa prawie 100 uratowanych zwierzaków: konie, kucyki, byki, krowy, kozy,  świnki wietnamskie, owce, osiołek, lama, króliki, gęsi i kaczki.  Wśród staruszków najstarsza jest nasza babcia Coca, która ma ponad 30 lat! Ze względu na wiek oraz stan zdrowia zostanie naszą podopieczną do końca swoich dni. Całe życie pracowała jako traktor w polu. Wyciągana z szopy tylko na czas pracy, w pozostałe dni stała przykuta łańcuchem do ściany. Podkowy zostały przykręcone śrubami na stałe, bo za często je gubiła. O lekarzu czy kowalu nie było mowy. RAO to choroba układu oddechowego porównywanego do naszej ludzkiej astmy – niestety Coca musi z nią żyć. Babcia otrzymuje specjalną paszę ziołową St.Hippolit Krauter Musli, co drugi dzień otrzymuje specjalnie przygotowany mesz ( mieszka otrąb, wysłodków buraczanych, siemienia lnianego na ciepło), a w miarę potrzeb robimy jej inhalację.   Spinka była komunijnym prezentem. Najlepszą zabawką dla dzieci, mogły ja czesać, robić warkoczyki, a nawet pojeździć. Dzieci podrosły i były już za duże na jazdę, frajda z przebywania z kucykiem przeminęła, więc Spinka trafiła do ciemnego chlewika z którego nie wychodziła. Nadmiar pokarmu i brak ruchu spowodowały wystąpienie ochwatu. Ochwat to bardzo bolesna choroba kopyt, którą w dużym uproszczeniu możemy porównać do chodzenia w za małych butach. Zygfryd
Właściciel postanowił się go pozbyć i wypuścił do lasu razem z innymi końmi. Trafił do Rogatego Ranczo w strasznym stanie, wychudzony, z grzybicą i mocno przerośniętymi kopytami. 22-letni Zygfryd wielokrotnie przechodził ochwat ( czyli bardzo bolesną chorobę kopyt). Pomimo szybko podjętego leczenia i specjalnego kucia ortopedycznego, Zygfryd ma problemy z poruszaniem się. Poza kopytami w fatalnym stanie, deformacji uległy także stawy pęcinowe i skokowe. Kucyk na pewno wiele przeszedł w życiu, mimo to nadal jest pełnym życia koniem. Nie odstępuje człowieka na krok, wręcz domaga się uwagi i odrobiny czułości. Spinka i Zygfryd ze względu na podatność na zachorowanie na ochwat otrzymują smaczną paszę Pro-Linen Day Complex Musli Light

 Ponad 20 letnie krowy
 Oazę spokoju i bezpieczną przystań w Rogatym Ranczo znalazło również odebrane interwencyjnie bydło. W uratowanym od głodu i rzeźni stadzie są również wiekowe krowy.
 Seniorki mają ponad 20 lat i czują się świetnie! W przemysłowej hodowli bydła takie wiekowe krowy się nie zdarzają! Eksploatacja krów jest tak ogromna że w wieku 7-8 lat trafiają one pod nóż rzeźnika.

Kochani... W naszym przytulisku jest więcej przewlekle chorych lub starych zwierząt gospodarskich niż tutaj opisaliśmy.
Koszty są ogromne. Leki, suplementy, inhalacje, specjalistyczne pasze indywidualnie dobrane do każdego schorowanego lub starszego wiekiem zwierzaka, wizyty lekarza weterynarii i kowala… Można wymieniać w nieskończoność. To wszystko jest potrzebne, abyśmy mogli im pomóc. Robimy wszystko, aby były szczęśliwe i zdrowe, jednak bez Waszej pomocy to się nie uda. Prosimy bardzo o pomoc w utrzymaniu Rogatego Ranczo.
Kwota podana w zbiórce przeznaczona będzie na leczenie - pomoc lekarsko-weterynaryjna, zakup leków, specjalistycznych pasz i suplementów dla staruszków w Rogatym Ranczo oraz na zakup słomy, siana i zboża.

Wszystkie historie uratowanych zwierząt znajdują się na naszej nowej stronie www.ratujemykonie.pl

Przytulisko w całości finansowane jest z darowizn i środków pozyskanych od darczyńców.
Nie jest w żaden sposób finansowane przez państwo czy samorząd.

 Pomóż nam pomagać
 
Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.20
  22.04.20

  Serce boli jak czyta się co musiały przejść te zwierzęta, dobrze że są tacy ludzie jak WY ❤️

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   13.05.20
   13.05.20

   Dziękujemy za miłe słowa

 • mala_wi - awatar

  mala_wi

  19.04.20
  19.04.20

  Pozdrawiam od Oskara :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.19
  01.07.19

  Zwierzęta maja większe serca niż ludzie...

2 018 zł  z 7 350 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 76

Bogna Darłak - awatar
Bogna Darłak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jolanta Dąbrowska - awatar
Jolanta Dąbrowska
20
Izabela Możdżyńska - awatar
Izabela Możdżyńska
5
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Magda - awatar
Magda
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
5
Ola | pozdro od Oskara! - awatar
Ola | pozdro od Oskara!
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij