Zbiórka Pomoc na specjalistyczne badanie - zdjęcie główne

Pomoc na specjalistyczne badanie

4 600 zł  z 4 600 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby
Natalia Zbrzyzna - awatar

Natalia Zbrzyzna

Organizator zbiórki

Roksanka urodziła się jako wcześniak w ciężkiej zamartwicy. 24 godziny były decydujące. Dziś to wesoła 9 letnia dziewczynka. Niestety codziennie toczy nierówną walkę o lepsze jutro. Pomimo 9 lat ciągłych wizyt u specjalistów wciąż nie mamy diagnozy. Roksanka urodziła się z wadą wrodzoną nerwów wzrokowych (OP zdwojenie tarczy nerwu wzrokowego, OL szczelina w tarczy nerwu wzrokowego), OL sklasyfikowane jako niewidzące. Do tego dochodzi astygmatyzm, krótkowzroczność,podejrzenie torbieli OP. W związku z tym wszystkim Roksanka od pierwszych miesięcy życia jest pod opieką specjalistów, przechodzi specjalistyczne badania (UBM, OCT, regularnie). Jest dzieckiem z problemami sprzężoną niepełnosprawnością wzrokową, ruchową z opóźnieniem i nieharmonijnością rozwoju funkcji poznawczych. Zaburzenia ekspresji i percepcji mowy, Roksana posługuje się kilkoma wyrazami  i wieloma gestami systemu językowego Makaton .Wymaga stałego i wieloprofilowego wspomagania rozwoju od urodzenia, do tego dochodzą jeszcze poważne zaburzenia odporności.   Potrzebne są środki na wizyty u specjalistów, leczenie, rehabilitację, najpilniejszą jednak sprawą są środki na specjalistyczne badanie genetyczne WES, badanie to nie jest refundowane w ramach NFZ a pozwoliłoby ono jednak uzyskać jednoznaczną odpowiedź z jakimi zaburzeniami, jednostką chorobową mamy do czynienia i ułatwiło by nam to walkę o lepsze jutro. Roksanka jest pod opieką poradni genetycznej  Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.      Niestety kwota jaka jest wymagana do wykonania specjalistycznego genetycznego badania WES jest poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. Prosimy o pomoc dla naszej córeczki.   Z całego serca dziękujemy za każdą symboliczną złotówkę. Rodzice.   

Aktualizacje


 • Natalia Zbrzyzna - awatar

  Natalia Zbrzyzna

  19.08.2019
  19.08.2019

  Aktualizacja. Znaleźliśmy laboratorium genetyczne, które wykona badanie taniej tzn w kwocie 4500 zł. Dodatkowy koszt to dojazd na pobranie materiału i konsultacje genetyczną. Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej zbiórki. Mamy szansę wykonać badanie we wrześniu. Dziękujemy

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.05.2019
  31.05.2019

  Życzę Wam dużo siły i jeszcze więcej wzajemnej miłości. Księżniczko! Masz cudownych i kochających rodziców,a Ty sama jesteś pięknym Promykiem,który nadaje sens ich życiu. Trzymam kciuki 🙂

  • Natalia Zbrzyzna - awatar

   Natalia Zbrzyzna - Organizator zbiórki

   31.05.2019
   31.05.2019

   DZIĘKUJEMY bardzo za cegiełkę. Za wspaniałe słowa.Roksanka to nasz sens życia. Dla niej jesteśmy w stanie góry przenosić.! :-)

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  27.05.2019
  27.05.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

  • Natalia Zbrzyzna - awatar

   Natalia Zbrzyzna - Organizator zbiórki

   28.05.2019
   28.05.2019

   Codziennie walczymy! Nie poddam się dopóki wystarczy sił.

4 600 zł  z 4 600 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby
Natalia Zbrzyzna - awatar

Natalia Zbrzyzna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 72

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
565
Ania W. - awatar
Ania W.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin Rusiecki - awatar
Marcin Rusiecki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dawid Machałowski - awatar
Dawid Machałowski
20
Monika - awatar
Monika
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij