Zbiórka Pomóż ocalić Rudego i Mruczka! - miniaturka zdjęcia

Pomóż ocalić Rudego i Mruczka!

Cieszymy się, że tu trafiłaś/eś, bo od Ciebie zależy czy uda nam się uratować te koty... Pomagamy kotom w gminie Nowe Warpno, sterylizujemy, leczymy, dokarmiamy. Ostatnie 2 lata udało nam się działać bez organizowania zrzutek, ale ta sytuacja przerosła nasze możliwości...

Pomóż nam wyleczyć Rudego i Mruczka i nie pozwól reszcie kotów zarazić się i cierpieć! 

Rudy i Mruczek (na zdjęciu powyżej) to dwa wolnożyjące kocury, niedawno dorodni przywódcy grupy 10 kotów we wsi Warnołęka. Dziś to cienie kocurów, którymi byli jeszcze 2 miesiące temu. Wychudzeni, brudni, z okropnym zapaleniem spojówek i rogówki, spuchniętymi obolałymi powiekami i błonami na gałkach ocznych...

To wszystko przez bardzo zaraźliwego herpeswirusa który atakuje oczy i układ oddechowy kotów, powodując krwawe rany w płucach, tchawicy i jamie ustnej zwierzęcia. Osłabienie przez wirusa finalnie prowadzi do śmierci kota, jeśli nie wdroży się odpowiedniego leczenia.

 Rudy (zdjęcie niżej) i Mruczek są bardzo osłabieni, cali w kleszczach- widać że już nawet nie mają siły czyścić swojego futerka... Przez ostatni miesiąc próbowaliśmy leczyć Rudego i Mruczka tabletkami, ale to nie przyniosło żadnych efektów. Było coraz gorzej. 

Musieliśmy zastosować antybiotyk w zastrzyku, którego jedna dawka to koszt 150 zł- kocury potrzebują co najmniej (być może więcej) 4 takie dawki, co daje 600 zł.

Ponadto zbieramy pieniądze na silne preparaty wzmacniające, które pozwolą kocurom dojść do siebie, a resztę kocic ( 10 ) zabezpieczą przed zarażeniem. Potrzebne są też preparaty do odrobaczenia, bo pasożyty utrudniają proces zdrowienia. 

Jeśli reszta kotów zarazi się, będzie to katastrofa! Są to dzikie koty, niektóre nie dające się nawet dotknąć co uniemożliwia leczenie. A herpeswirus zostaje na całe życie z kotem- można tylko łagodzić jego objawy. 

Bardzo prosimy - pomóż nam uratować Rudego i Mruczka oraz pozostałe koty. Tylko z Twoją pomocą damy radę... 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Kocie Warpno - awatar

  Kocie Warpno

  30.06.19
  30.06.19

  Kochani, wrzucamy zdjęcia porównawcze, jak przebiega leczenie. Na dzień 18/06 wyglądało to następująco, jeśli chodzi o Mruczka (foto). Chłopak jest już prawie wyleczony, teraz podajemy preparat wzmacniający Zylexis w zastrzykach. Zatem musieliśmy mu podać dwa razy zastrzyk z antybiotyku Convenia - co dało łącznie 4 tygodnie antybiotykoterapii. Dziękujemy za wsparcie, bez Was by się nie udało!

  Zdjęcie aktualności 33 551

Wpłaty - 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Tomasz Kubisztal - awatar
100
Tomasz Kubisztal
Aleksandra Kaczmarek - awatar
20
Aleksandra Kaczmarek
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Amgorzata - awatar
20
Amgorzata
Qlman - awatar
20
Qlman

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij