Zbiórka Pomóż Ryśkowi lepiej chodzić. - zdjęcie główne

Pomóż Ryśkowi lepiej chodzić.

3 281 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Ola Dzwierzyńska - awatar

Ola Dzwierzyńska

Organizator zbiórki

UWAGA - EDYCJA:

Mam była dzisiaj w Pefronie - dostaliśmy informację, że nie dostaniemy dofinansowania, ponieważ Pfron nie ma już pieniędzy na ten rok... dlatego zbieramy dalej. Potrzebujemy ponad 3100 zł


Wszystkie Ryśki to porządne chłopy. Pomóż Ryśkowi stanąć na nogi!

dosłownie.

W lipcu 2014 roku, na 3 miesiące przed 50tymi urodzinami Rysiek Dzwierzyński, ojciec szóstki dzieci, doznał rozległego, niedokrwiennego udaru mózgu. Kilka dni po udarze nastąpił obrzęk mózgu. Szybka operacja ratująca życie w tarnowskim Nowym Szpitalu. Po operacji lekarz mówi, że najbliższe 3 doby będą decydujące. 3 noce nerwów, przy łóżku taty. Potem względny spokój. Oddaliliśmy to najgorsze.

Co dalej? Ogarnięcie się w sytuacji - tato nie wiedział co z nim jest, nie dochodziło do niego, że ma udar. Pamiętał przez 10 minut, potem znowu trzeba tłumaczyć od nowa - ucierpiała pamięć krótkotrwała.

Rehabilitacja. Od sierpnia do grudnia 2014 roku na oddziale w Nowym w Tarnowie. Zaczęła ruszać się noga! Co to była za radość. Tato zaczął wstawać! Zaczął powoli się poruszać. 

 Niestety po jakimś czasie Rysiek dostał spastyki mięśni, co znacznie utrudnia postępy w rehabilitacji i wykrzywia mu nogę i rękę. Rozwiązaniem są zastrzyki z botuliny (kwasu kiełbasianego). Jeździmy cyklicznie na takie ostrzykiwanie do Krakowa. Ręka do dzisiaj ani drgnie. Noga trochę lepiej, ale spastyka nadal jest duża.

NA CO ZBIERAMY?

Zbieramy na ortezę na nogę. To takie ustrojstwo co trzyma nogę w pionie i nie pozwala jej się wyginać na zewnątrz. Dzięki temu tato, powoli, sam chodzi! Stara orteza się zużyła. Nowa kosztuje 3500 zł. Moje rodzeństwo i mama, która zarabia sprzątając w szpitalu nie mamy aż tylu pieniędzy. Część sfinansuje nam Pefron, część NFZ. Nadal brakuje ponad 2000 zł.

Mamy czas na zbiórkę do 3 sierpnia.

Pomóż nam zebrać fundusze, aby noga Ryśka mogła odzyskać sprawność. Pamiętaj, że liczy się każda złotówka.

W imieniu rodziców, rodzeństwo i swoim - dziękuję za każdą wpłatę i każde udostępnienie informacji!


CO JEŚLI UZBIERAMY WIĘCEJ?

Konkretna kwota, której nam brakuje to 2 440 zł. Jeśli ją uzbieramy - w całości przekażemy ją na wykonanie nowej ortezy


UWAGA - EDYCJA:

Mam była dzisiaj w Pefronie - dostaliśmy informację, że nie dostaniemy dofinansowania, ponieważ Pfron nie ma już pieniędzy na ten rok... dlatego zbieramy dalej. Potrzebujemy ponad 3100 zł


Aktualizacje


 • Ola Dzwierzyńska - awatar

  Ola Dzwierzyńska

  28.09.2018
  28.09.2018

  Jest! Nowa, wygodniejsza, pomagająca Ryśkowi lepiej chodzić.

  Dziękujemy za każdą złotówkę, każde udostępnienie, każde dobre słowo!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Andrzej Łabuz - awatar

  Andrzej Łabuz

  27.06.2018
  27.06.2018

  👍

 • Smrokowski - awatar

  Smrokowski

  26.06.2018
  26.06.2018

  Zdrowia życzymy

  • Ola Dzwierzyńska - awatar

   Ola Dzwierzyńska - Organizator zbiórki

   26.06.2018
   26.06.2018

   Dzięki! :) Przekażę rodzicom!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.2018
  25.06.2018

  Zycze zdrowia!

  • Ola Dzwierzyńska - awatar

   Ola Dzwierzyńska - Organizator zbiórki

   25.06.2018
   25.06.2018

   Dziękuję! Przekażę! :)

3 281 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Ola Dzwierzyńska - awatar

Ola Dzwierzyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 49

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kurczab - awatar
Kurczab
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Jadzka;P - awatar
Jadzka;P
20
Kamil Szydlo - awatar
Kamil Szydlo
20
Krzysiek - awatar
Krzysiek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta - awatar
Aneta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij