Zbiórka Srokata kucynka czeka na cud - zdjęcie główne

Srokata kucynka czeka na cud

2 418 zł  z 2 100 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Monika Zychma - awatar

Monika Zychma

Organizator zbiórki


W środę przyjechala do handlarza. A maksymalnie za dwa tygodnie  na świat przyjdzie na świat jej dziecko. Srokata kucynka bez imienia.

Jest bardzo zaniedbana, wychudzona i zawszona. Wytarty ogon świadczy o zarobaczeniu.A przecież w brzuchu ma źrebaka.

W tym stanie nie powinna być nawet transportowana.

Handlarz się nie zna. Jest po prostu wiejskim chlopem handlujacym końmi. Karmi ją owsem i gotowanymi ziemniakami. Kucyki nie mogą jeść owsa!

Mamy tydzień na zebranie 2000 pln na jej wykup.

Nie pozwólmy temu źrebakowi urodzić się u handlarza: niech od małego wie, że ludzie bywają cudowni: że głaszczą, karmią, dbają. Niech pozna boks pełen słomy, gdzie można spać do woli i pastwiska gdzie mozna szaleć. Pomóżmy Kucynce odzyskać wiarę w ludzi!  Niech będzie szczęśliwą matką, która będzie miała swoje dziecko na zawsze ze sobą,  swoje ostatnie dziecko.

pomożecie?

***

 Kucynka  jest w domu. Ze względu na zbierające sie mleko w wymionach postanowiliśmy spróbować przekonać handlarza, żeby móc zabrać ją wcześniej.Po wpłacie 500 zl zadatku wyraził zgodę. Jednak równo za tydzień musi otrzymać brakujące 2000 pln. W przeciwnym razie zabierze Kucynkę, prawdopodobnie juz z maleństwem. Poród na dniach.

Proszę pomóżcie nam je ocalić.

Aktualizacje


 • Monika Zychma - awatar

  Monika Zychma

  04.04.2018
  04.04.2018

  Udało się zebrać kwotę za życie kucynki i malucha.
  Czekamy na wyźrebienie :)

  Ogromnie dziękujemy w imieniu swoim, przyszłej mamy i malucha!
  Kwota, która będzie drobną nadwyżką pomoże w okolicach porodu w opiece weterynaryjnej.

  Ihhhaaa!
  Razem możemy więcej!

Komentarze


 • Ewa Szy - awatar

  Ewa Szy

  03.04.2018
  03.04.2018

  Mam nadzieję, że koszmar się dla kucynki i jej dziecka skończył i teraz będzie już tylko lepiej ❤❤❤

 • Agata H. - awatar

  Agata H.

  03.04.2018
  03.04.2018

  Niech jej i źrebaczkowi dobrze i bezpiecznie się u Was żyje.

  • Monika Zychma - awatar

   Monika Zychma - Organizator zbiórki

   03.04.2018
   03.04.2018

   Należy się im :-). Jak każdemu konikowi..Dziękujemy za pomoc !

 • Gosia Cz organizer+ wrotki = CAŁUS - awatar

  Gosia Cz organizer+ wrotki = CAŁUS

  03.04.2018
  03.04.2018

  Musi się udać <3

 • Krzysztof Myrda - awatar

  Krzysztof Myrda

  31.03.2018
  31.03.2018

  Zdrowiej :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.03.2018
  31.03.2018

  Od Kardasza

2 418 zł  z 2 100 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Monika Zychma - awatar

Monika Zychma

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

MARTA GŁÓWKA - awatar
MARTA GŁÓWKA
65
Emilia Polkowska-Kamińska - awatar
Emilia Polkowska-Kamińska
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Od Kardasza - awatar
Od Kardasza
20
Ewa Szy - awatar
Ewa Szy
50
Bozena Kuraś - awatar
Bozena Kuraś
20
Milena Kozak - awatar
Milena Kozak
50
Iwona Jozek Dahm - awatar
Iwona Jozek Dahm
10
Krzysztof Myrda wpłata za fanty - awatar
Krzysztof Myrda wpłata za fanty
50
Agata H. - awatar
Agata H.
144

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij