Podejmujemy ryzyko ...nasze inspektorki na miejsce interwencji wzywają policję, eko patrol i straż pożarną. Bazując na swoim doświadczeniu i intuicji podejmują decyzję o wejściu siłą do lokalu. Drzwi zostają wyważone łomem przez straż pożarną. Uderzenie fetoru, skowyt i szczekanie psów. Wchodzimy. Psy poprzywiązywane 30 cm sznurkami do ścian, w odchodach, śmieciach, potrzebujące natychmiastowej pomocy. Jak do tego doszło?
Dostajemy zgłoszenie…. na posesji znajduje się wychudzony pies, bez wody, jedzenia a za budę służy mu stara lodówka. Brzmi jak (niestety) dość standardowa interwencja. Gdy nasze Inspektorki docierają na miejsce widzą małego, rudego pieska, na łańcuchu z kolczatką na szyi!
Niestety, okazuje się że to dopiero początek "akcji". Gdy zbliżamy się w stronę domu, dochodzą bardzo niepokojące odgłosy, czuć fetor, słychać wycie i skowyt psów. Nikt nie otwiera. Wywiad środowiskowy potwierdza - tu może obywać się dramat psów. Dramat o którym słyszymy w TV lub czytamy w gazetach, a nie przyjdzie nam do głowy, że może dziać się tuż obok nas.
Dziewczyny nie odpuszczają. Drążą temat, rozmawiają z sąsiadami, zbierają informacje. Wzywamy policję. Nawoływania i instrukcje funkcjonariuszy dotyczące wyjścia z domu również nie odnoszą skutku. . .
Robimy naradę, rozważamy wszelkie ryzyka. Decyzja: nie odpuszczamy, idziemy na całość. Forsujemy decyzje o wejściu do lokalu siłą. Wymaga to niezwykłych umiejętności negocjacyjnych, bo funkcjonariusze policji mają mnóstwo wątpliwości i pytań. Dla nich akcje ratujące zwierzęta to rzadkość, dla nas - chleb powszedni.
Po kolejnej wizycie w komisariacie udaje się. Na miejsce jest wezwana straż pożarna. W drodze wsparcie w postaci eko patrolu.
Drzwi zostają wywarzone łomem.
Uderza nas odór odchodów i warunki w jakich żyły psy. Wszędzie znajdowały się śmieci, psy spały pod starymi meblami. Przykute bardzo krótkimi łańcuchami do ściany, w kolczatkach, nie miały możliwości swobodnego ruchu. W pokoju nie było prądu, wiec psy funkcjonowały niemalże w ciemności. Na walających się śmieciach na górze siedział szczeniak, który bardzo bal się zejść na dół.
W połowie interwencji ktoś pociąga za klamkę, z drugiego pokoju wyłania się właścicielka. Jest pod wpływem alkoholu. Spała...widocznie bardzo mocno. Tłumaczy, że przkuła psy do ściany bo były agresywne. Jej obecność przyśpiesza procedurę - właścicielkę oddajemy w ręce policji, zakładamy sprawę o podejrzenie znęcania się nad zwierzętami. Psy odbieramy interwencyjnie i zabezpieczamy.
Obecnie przebywają na kwaratannie w schronisku. My musimy zebrać środki aby wyleczyć wieloletnie zaniedbania, zaszczepić, odrobaczyć, zbadać, resocjalizować psy, umieścić w hotelikach i szukać im najlepszych domów. Po cichu liczymy, że gdy tylko cała Polska wróci z wakacji uda się im znaleźć dobre domy. Musimy jakoś przetrwać okres wakacyjny.
Zebrane fundusze pokryją koszty pierwszej opieki weterynaryjnej (odrobaczenie, odpchlenie, obowiązkowe szczepienia w wysokości 1200 zł), karmę - 800 zł oraz odpowiednią opiekę.
EDIT: Psy na dzień dzień dzisiejszy przebywają w klinice... Zabierając je ze schroniska dowiedzieliśmy się że mają kaszel kenelowy! Nie znamy jeszcze całkowitego kosztu leczenia ale każdy z psiaków dostaje antybiotyki aby choroba nie mogła się rozwijać.
Pomożecie?? :)
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Anonimowy Darczyńca
Proszę i dziękuję!!!
Asia
Powodzenia Kochani :)
OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki
Dziękujemy!
Paulina
Poszło ❤️
OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki
Z całego serca dziękujemy!
DronesPablos
Jeden kafelek bliżej
OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki
Dziękujemy serdecznie! 🐾
Anonimowy Darczyńca
ciesze sie ze moglam pomoc nie wiele ale zawsze cos
OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki
Każdy grosz się liczy! Bardzo dziękujemy :)