Zbiórka Sad Nadziei - zdjęcie główne

Sad Nadziei

2 845 zł  z 38 500 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać teraz
 

Joel, ma 6 lat.  Częściej niż w domu można go spotkać przeszukującego wysypisko odpadów. Jego rodzice zmarli na AIDS. Chłopca wychowują dziadkowie w bardzo podeszłym wieku. Joel uczy się w misyjnym przedszkolu, przychodzi też do świetlicy gdzie może zjeść swój jedyny w ciągu dnia posiłek. Po szkole wraz z dziadkiem wypala cegły, których sprzedaż jest dla rodziny głównym źródłem utrzymania.

Daniel, to chłopiec z lekką niepełnosprawnością umysłową. Razem z rodzicami i licznym rodzeństwem mieszka w niewielkiej chatce na skraju wioski. Żeby raz dziennie zjeść ciepły posiłek przychodzi na misję. Może tam liczyć na talerz ugali - pulpy z mąki kukurydzianej z dodatkiem fasoli. 

Noah, wraz z rodzeństwem został porzucony przez rodziców. Dzieci opiekują się sobą nawzajem. Mieszkają w prowizorycznej, popadającej w ruinę chatce. Jedyną pomoc znajdują na misji. Misjonarki nie zastąpią im rodziców, ale mogą dać jedzenie i zapewnić podstawowe środki do życia. 

Joel, Daniel, Noah i wiele innych dzieci znajduje się pod opieką polskich misjonarek. Siostry starają się pomóc potrzebującym.  Dziś robią wszystko, żeby zapewnić dzieciom wartościowe posiłki - takie, które pozwolą najmłodszym dorastać w zdrowiu. 

                          Razem zbudujmy sad owocowy "Sad Nadziei"! 

Owoce są źródłem witamin i ważnych składników odżywczych, które wspomagają odporność. Dzięki zdrowej diecie łatwiej walczyć z malarią i innymi groźnymi chorobami. Stworzenie sadu pozwoli włączyć owoce do codziennej diety podopiecznych misji... 

Całkowity koszt projektu to około 10 000 dolarów. W ramach projektu, na obszarze misji Maganzo w Tanzanii, planowane jest: 

- ogrodzenie terenu, 

- skonstruowanie zbiorników irygacyjnych,

- wybudowanie kompostownika,

- użyźnienie ziemi,

- zasadzenie 120 drzew owocowych (banany, papaja, cytrusy, mango, awokado…).

Wiele rzeczy zaczynamy rozumieć późno, jeszcze więcej bardzo późno, najwięcej - zbyt późno.

                                                                                                           R. Kapuściński

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 845 zł  z 38 500 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewelina - awatar
Ewelina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
MonikaŁukaszDominika - awatar
MonikaŁukaszDominika
500
kl 6 Szkoła św. Filipa Neri w Luboniu - awatar
kl 6 Szkoła św. Filipa Neri w Luboniu
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij