CEL ZBIÓRKI

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do stosunkowo ciepłych i łagodnych zim. Jednak w tym roku pogoda wyjątkowo nas nie rozpieszcza. Ujemne temperatury, śnieg, mroźny wiatr - to wszystko przekłada się na trudniejsze warunki dla naszych zwierzaków. Pomieszczenia dogrzewane są piecami elektrycznymi , które działają na najwyższych obrotach co w tym roku generuje wyjątkowo duże koszty. Wyliczyliśmy że samo ogrzewanie kosztuje nas miesięcznie ok 1017 zł - i właśnie taka kwota jest celem naszej zbiórki.  Fundacja utrzymuje się z wpłat z 1%, pomocy darczyńców oraz współpracy z gminami, jednak co roku koszty działalności przewyższają przychody. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie, które pozwoli nam dalej pomagać.

KIM JESTEŚMY?

Fundacja Małych Braci zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom od ponad 12 lat. Przez większość lat działała nieoficjalnie jako przytulisko w Opolu niosąc pomoc wielu bezdomnym psom i kotom. Po wielu miesiącach starań we wrześniu 2015 roku udało się otworzyć pełnoprawne schronisko dla zwierząt w nowym miejscu. Aktualnie schronisko działa w miejscowości Paryż (gmina Pokój, woj. opolskie) w malowniczym otoczeniu łąk i lasów blisko 40 km od Opola.
Stare budynki gospodarstwa domowego udało się zaadoptować na potrzeby zwierzaków. Psy mają tutaj całodobowy dostęp do dużych wybiegów z widokiem na pola, a dla kotów została zbudowana specjalna woliera na świeżym powietrzu do której mają dostęp 24h na dobę. Myślimy, że udało nam się stworzyć na prawdę bardzo dobre warunki dla zwierzaków. Dużej części znajdujemy nowe domy, jednak najstarsze zwierzaki, którym dużo trudniej znaleźć dom, mają u nas komfortowe warunki w doczekiwaniu starości.

"Kostek - pies uratowany pies"

CO NAS WYRÓŻNIA?

Po pierwsze: położenie z dala od zabudowań mieszkalnych, wśród łąk i lasów. Takie otoczenie ma z pewnością  pozytywny wpływ na komfort zwierzaków przebywających w schronisku.
Po drugie: całodobowy dostęp do dużych wybiegów  widokiem na łąki. Schronisko składa się z 3 dużych oraz 3 mniejszych wybiegów w których zwierzaki są grupowane wg charakteru. Większość łączy się w grupy. Zwierzaki które dopiero co są przyjęte do schroniska muszą 2 tygodnie przebywać w kwarantannie. Pozostałe, które mają problemy z przystosowaniem się do życia w grupie mają swoje miejsca w kojcach, z których rotacyjnie są wypuszczane na mniejsze wybiegi. Tak więc nasi podopieczni mają bardzo dobre warunki, których ciężko szukać w większości schronisk gdzie żyją raczej na małej powierzchni.


PIKNIK ORGANIZOWANY PRZY SCHRONISKU


Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Sylwia Krakowska - awatar
50
Sylwia Krakowska
Piotr Jankowski - awatar
100
Piotr Jankowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij