Muzeum Schronów PRL-u i OC

460 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Muzeum Obrony Cywilnej - awatar

Muzeum Obrony Cywilnej

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Muzeum Schronów PRL-u i OC

O nas

Cześć!

Jesteśmy Trzecia Strona Wisły, nieformalna inicjatywa społeczno - historyczna z Warszawy, organizacja mającą na celu rozwijanie świadomości historycznej mieszkańców Warszawy i Mazowsza, walkę o zabytki regionu oraz obserwującą władze miasta w trosce o nasze wspólne dziedzictwo narodowe.

Część z Was na pewno nas kojarzy. Mamy na swoim koncie kilka głośniejszych wydarzeń, jak na przykład:

Akcję "Podaj bilet" - https://www.youtube.com/watch?v=l3WtQS-K-fc

"NIE dla wyburzenia Rotundy" - https://www.youtube.com/watch?v=7RChbNRCx4c

czy też aktywną obronę zabytków architektury obronnej Warszawy

https://www.facebook.com/maciej.witeska/videos/1097368480297466/

Jesteśmy też autorami Mapy niechcianych Zabytków oraz mapy Okopy Warszawy 1945, pierwszej, jaka powstała https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zBOJFIOkR73g.k6sauD2P04Vw&hl=en_US

Prowadzimy kilka stron tematycznych na Facebooku, w tym profil Schrony PRL-u, którego to dotyczy nasza prośba o wsparcie kierowana do Was https://www.facebook.com/schronyPRL/

Zdjęcie opisu zbiórki Muzeum Schronów PRL-u i OC

Na co zbieramy - czyli Muzeum Schronów PRL-u i Obrony Cywilnej

W ramach projektu Schrony PRL-u, chcemy z Waszą pomocą otworzyć w Warszawie pierwsze w Polsce Muzeum Schronów PRL-u i Obrony Cywilnej.

Tematem Schronów z czasów Zimnej Wojny zajmujemy się od kilku dobrych lat, gromadzimy eksponaty, pogłębiamy naszą wiedzę i dokumentujemy dla Was pozostałości po tym niespotykanym wcześniej w skali światowej konflikcie.

Pierwszy raz pomysł na otwarcie muzeum i ulokowanie w nim naszych zbiorów zrodził się w 2011 roku, gdy odwiedziliśmy przeznaczony do wynajmu schron w Warszawie. Niestety stawki, jakie Warszawa liczy sobie za wynajem obiektu o powierzchni ponad 110 m2, były dla nas nie do zaakceptowania.

Nie zapomnieliśmy jednak o tym projekcie i przez 5 lat staraliśmy się pozyskać taki obiekt dla celów muzeum. Dzisiaj, w czasach portali społecznościowych i rosnącej popularności crowdfundingu, wracamy do tematu, prosząc Was o pomoc w jego realizacji. 

Obiekt, który zamierzamy wynająć, mieści się w Warszawie, na Muranowie. Jest to schron z lat 50-tych o powierzchni 113 m2, pozbawiony większości osprzętu i wyposażenia. Stawka za wynajem wynosi 950 zł za miesiąc. Większość wyposażenia udało nam się uzbierać przez lata działalności w temacie schronów. Obecnie zalega ono w naszych piwnicach i garażach, czekając na odpowiednie miejsce ekspozycyjne.

Wszystkie prace w schronie będziemy wykonywać we własnym zakresie, część z nas ma wiedzę z zakresu budownictwa, elektryki itd. W części prac będą pomagać nam wolontariusze - tacy sami jak my, fani tej tematyki.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na start placówki oraz pierwsze pół roku jej działania. Dalej muzeum będzie utrzymywać się przy wsparciu zwiedzających jak i firm i organizacje, z jakimi współpracujemy lub zaprosimy do współpracy.

Zdjęcie opisu zbiórki Muzeum Schronów PRL-u i OC

Działanie Muzeum

Poza ekspozycją stałą, czyli gamą sprzętu, wyposażenia i umundurowania, chcemy, by nasze muzeum działało również w formie miejsca aktywnego edukacyjnie - zamierzamy wyświetlać filmy o tematyce OC i Zimnej Wojny i jej tajemnic, ale nie tylko. Część pomieszczeń chcemy udostępnić Wam na warsztaty i pracownie, by każdy, kto potrzebuje kawałka przestrzeni, mógł zajmować się swoim hobby w odpowiednich warunkach. Kącik radiowy, czy modelarski to tylko niektóre z naszych pomysłów. Mamy nadzieje, że nasze muzeum przyciągnie do siebie szkoły w ramach zajęć z PO, czy grupy paramilitarne w ramach szkolenia w zakresie obrony przeciwchemicznej. Sprzętu raczej nam nie zabraknie.

Zdjęcie opisu zbiórki Muzeum Schronów PRL-u i OC

Bez Was się nie uda!

Jeśli zainteresował Was nasz projekt, serdecznie prosimy o wsparcie. Bez Was, ludzi o wielkich sercach, projekt będziemy realizować prze kolejne kilka lat. Z Wami może udać się już w tym roku. Nasze drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Ponad wszystkie pieniądze tego świata liczy się dla nas przyjaźń, dlatego ludzie z wielkim sercem zawsze będą u nas na pierwszym miejscu. Dziękujemy!

Z najlepszymi życzeniami,

Maciej Stanisław Witeska

Inicjatywa Trzecia Strona Wisły

Aktualizacje


 • Muzeum Obrony Cywilnej - awatar

  Muzeum Obrony Cywilnej

  20.03.2017
  20.03.2017

  Muzeum OC to nie tylko eksponaty! Zobaczcie NOC Fortyfikacji, którą zorganizowaliśmy w styczniu 2017r.

  Następna edycja już 24 czerwca! Zapraszamy!

  GALERIA Nocy Fortyfikacji - https://www.facebook.com/pg/GrupaOcalalych/photos/?tab=album&album_id=1904191389815702

  http://warszawa.eska.pl/poznaj-miasto/noc-fortyfikacji-2017-w-warszawie-poznaj-tajemnicze-i-niedostepne-na-co-dzien-miejsca-audio/347076

  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/noc-fortyfikacji-warszawa-otworza-tajne-obiekty-i-oprowadza,3976692,galop,t,id,tm.html

  MAPKA I Edycji Nocy Fortyfikacji: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1DmgzfXKZrypcGr6_OovUejPgMqI&hl=en_US&ll=52.254334475642075%2C20.971792649999998&z=13

460 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Muzeum Obrony Cywilnej - awatar

Muzeum Obrony Cywilnej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Jakub Orliński - awatar
Jakub Orliński
10
Marcin - awatar
Marcin
32
Marta - awatar
Marta
20
Iwona - awatar
Iwona
100
Anna - awatar
Anna
20
Tomasz - awatar
Tomasz
200
Krzysztof - awatar
Krzysztof
3
Adam - awatar
Adam
5
Rafał - awatar
Rafał
50
Robert - awatar
Robert
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij