Zbiórka Serce z Reymonta - zdjęcie główne

Serce z Reymonta

920 zł  z 2 900 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

W Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy al. Władysława Reymonta 16 w Warszawie powstała w ostatnim czasie inicjatywa stworzenia i montażu przed placówką dużego metalowego „Serca” kosza do zbierania plastikowych nakrętek, wzorem innych podobnych inicjatyw w Polsce. „Serce” pomogłoby w segregacji odpadów plastikowych oraz wpłynęłoby pozytywnie na promocję ekologii i wolontariatu wśród dzieci uczęszczających do placówki i lokalnych mieszkańców. Zespołu Placówek Opiekuńczo-wychowawczych niestety nie stać na zakup i montaż tego cennego edukacyjnie „Serca z Reymonta”. Placówka opiekuje się i edukuje uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i trudnościami w uczeniu się z Warszawy i okolic. Na dzień dzisiejszy dzięki swojej pracy placówka wśród swoich absolwentów posiada np. 2  ratowników wodnych, 5 ratowników WOPR oraz 14 młodszych ratowników wodnych.  Jak wiele podobnych placówek i organizacji zmaga się z ciągłą walką i starania o fundusze na  funkcjonowanie i realizację wszystkich ambitnych programów i projektów edukacyjnych. Dlatego prośba placówki do naszej Fundacji o pomoc i  ta zbiórka Fundacji Nieskończone Możliwości. Dzięki zebranym funduszom firma z Warszawy/okolic wykona „Serce z Reymonta", przewiezie go do szkoły i zamontuje w miejscu wskazanym przez dyrekcję ośrodka, przedstawionym również na wizualizacji w tej zbiórce. Cel zbiórki określono na podstawie ofert, wycen i usług przewidzianych do wykonania. Jeśli w wyniku zbiórki zostaną pozyskana większa kwota datków, niż kwota którą szkoła poniesie na stworzenie, transport i montaż „Serca z Reymonta”, fundusze zostaną przeznaczone przez Placówkę na organizację zajęć edukacyjnych promującego recykling, ekologię lub wolontariat. Co warto zaznaczyć w „Sercu z Reymonta” będą zbierane plastikowe nakrętki przekazywane przez lokalnych mieszkańców Chomiczówki, Starych Bielan i Wawrzyszewa w Warszawie oraz uczniów szkoły, natomiast środki uzyskane ze sprzedaży zbieranych plastikowych nakrętek w przyszłości trafią na cele edukacyjne i społeczne związane z Placówką lub uczniami, lokalnymi osobami chorymi przewlekle i niepełnosprawnymi oraz absolwentami ZPOW. „Serce z Reymonta” będzie kolejną możliwością do rozpowszechniania oraz zaszczepiania wśród naszych podopiecznych idei wolontariatu jak również niewątpliwie przyczyni się do wzmacniania relacji z lokalną społecznością. W 2020 i 2021 dzięki Fundacji Nieskończone Możliwości stworzone zostały 2 Serca na plastikowe nakrętki na Mazowszu. Głęboko wierzymy, że tym razem też uda się zrealizować ten cel. Dziękujemy za każdy datek i udostępnienie zbiórki i pomoc w stworzeniu „Serca z Reymonta”.

wizualizacja Serca i jego lokalizacji


Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy al. Władysława Reymonta 16 w Warszawie to placówka, w skład której wchodzą: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 4, Szkoła Podstawowa nr 347, CXLI Liceum Ogólnokształcące oraz Bursa nr 8. Od 25 lat ośrodek wspiera edukacyjnie, wychowawczo oraz terapeutycznie młodzież zagrożoną niedostosowaniem społecznym oraz z trudnościami w uczeniu się. Do Młodzieżowego  Ośrodka Socjoterapii, Szkoły Podstawowej oraz Liceum przyjmowani są chłopcy posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dzięki codziennemu zaangażowaniu wychowawców, nauczycieli, pedagogów, socjoterapeutów, terapeutów pedagogicznych i psychologa realizowane są naczelne cele edukacyjno-wychowawcze placówki, ukierunkowane na wszechstronny rozwój uczniów na miarę ich możliwości poprzez kulturę, sztukę, naukę i sport. Podstawą oddziaływania wychowawczego jest terapia poznawczo-behawioralna(CBT) - nastawiona na zmianę sposobu myślenia (sfera poznawcza) i zmianę zachowania (sfera behawioralna).Opiera się na współpracy osób uczestniczących w procesie terapeutycznym: dziecka /ucznia /wychowanka oraz rodzica /nauczyciela /wychowawcy. Szczególną uwagę w ośrodku  przykłada się  do zajęć związanych z ratownictwem – pierwsza pomoc przedmedyczna, w tym z ratownictwem wodnym oraz możliwość uzyskania tytułu ratownika WOPR. Na dzień dzisiejszy placówka wśród swoich absolwentów posiada 2  ratowników wodnych, 5 ratowników WOPR oraz 14 młodszych ratowników wodnych.

Naczelną ideą wychowawczo - terapeutyczną placówki jest, aby każdy członek społeczności - dorosły i dziecko -  nabył umiejętności w zakresie posługiwania się komunikatem „ja”, komunikatem asertywnym,  który jest najbardziej skutecznym sposobem budowania dobrych relacji w zespołach, w rodzinie, w przyjaźni i miłości. Ważny jest dla placówki optymizm – przeświadczenie, że pozytywne myślenie każdego dorosłego sprzyja samoakceptacji, samorozwojowi i okazywaniu szacunku innym, a w efekcie prowadzi do pozytywnego myślenia wychowanków, nawiązywaniu prawidłowej komunikacji interpersonalnej z drugim człowiekiem, wzajemnego zaufania oraz więzi między kadrą a wychowankami. Ważnym elementem nauczania i wychowania jest atmosfera bezpieczeństwa, obustronnego zaufania, życzliwości i więzi między kadrą a wychowankami oraz informacja o prawach dziecka. 

Prowadzone w placówce różnego rodzaju działania z zakresu wolontariatu przyczyniają się do rozwoju wśród uczniów empatii, uważności na otaczających nas ludzi oraz kształtowania umiejętności bezinteresownej pomocy i wsparcia dla osób potrzebujących. „Serce z Reymonta” będzie kolejną możliwością do rozpowszechniania oraz zaszczepiania wśród naszych podopiecznych idei wolontariatu jak również niewątpliwie przyczyni się do wzmacniania relacji z lokalną społecznością.

lokalizacja miejsca gdzie planowane jest postawienie "Serca z Reymonta"

zdjęcia z działalności Placówki 


Szanowni Państwo

W ramach tej zbiórki na rzecz dofinansowania przez Fundację i stworzenia "Serca z Reymonta" w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy al. Władysława Reymonta 16 w Warszawie liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Przyda się każdy grosz. "Serce z Reymonta" będzie przez długie lata służyło na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych przewlekle oraz uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych z tej lokalnej społeczności oraz będzie miało swój mały wkład w ratowanie naszej planety. Dotychczas Fundacji Nieskończone Możliwości w 2020 i 2021 roku udało się wesprzeć i stworzyć 2 podobne Serca na Mazowszu. Mamy ogromną wiarę, że uda się i tym razem :) Jak wiele podobnych placówek i organizacji ZPOW zmaga się z ciągłą walką i staraniami o fundusze na  funkcjonowanie i realizację wszystkich ambitnych programów i projektów edukacyjnych z korzyścią dla swoich uczniów. Pedagodzy pracujący w placówce m. innymi takim projektom chcą wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłość swoich uczniom. Często się to udaje, jak w tej placówce, tutaj fantastycznym przykładem są ratownicy WOPR wywodzący się z uczniów placówki. Placówka opiekuje się i edukuje uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i trudnościami w uczeniu się z Warszawy i okolic, wielu z nich będących w złej lub trudnej sytuacji materialnej. Pomóżmy im w tym ambitnym pomyśle i stworzeniu "Serca z Reymonta".

Zapraszamy na Facebooka Fundacji aby zobaczyć galerie z jego montażu. Dziękujemy za Państwa darowizny i okazaną pomoc. Ta Zbiórka, jak każda inna akcja charytatywna Fundacji Nieskończone Możliwości i jej dofinansowanie, jest promowana i rozliczana księgowo przez naszą organizację. W przypadku pytań dotyczących zbiórki i Fundacji proszę o kontakt.

Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości


przykładowe Serca w innych lokalizacjach 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.10.2021
    12.10.2021

    Powodzenia...

920 zł  z 2 900 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Valdee - awatar
Valdee
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz Świerad - awatar
Łukasz Świerad
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Oskar Zoldak - awatar
Oskar Zoldak
100
WMWM - awatar
WMWM
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij