Kim jesteśmy?

Od ponad 20 lat główną działalnością Stowarzyszenia jest prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze Północ. Jesteśmy grupą młodych ludzi dla których Stowarzyszenie jest bazą dla realizacji własnych pomysłów na pomoc dziecku i rodzinie w ramach projektów non-profit.

Pomagamy dzieciom, młodym ludziom, rodzinom w znalezieniu swojego miejsca, kształtowaniu tożsamości, szukaniu własnej drogi, podejmowaniu wyzwań i odpowiedzialności, rozwoju osobistym.

Cały rok wspólnie staramy się zmieniać świat naszych podopiecznych na lepsze – pomagamy w nauce, wpieramy w trudnych chwilach, pomagamy w poszukiwaniu pasji i często przełamujemy dziecięce lęki przed próbowaniem nowych rzeczy.


Na co zbieramy?

Na wakacje. Dzieciaki, z którymi pracujemy, na co dzień przemykają wśród zniszczonych kamienic, starych placów zabaw, przez podwórka, które straszą szarością i brzydotą. Raz w roku, gdy przychodzą wakacje dostajemy możliwość wyrwania się z praskich murów i wyruszenia w poszukiwaniu nowych miejsc, natury i przede wszystkim odpoczynku.

Rodzice z różnych względów nie są w stanie sfinansować dzieciom wymarzonych wakacji. Dzieciaki z naszych świetlic przez cały rok ciężko pracują nad tym, by choć trochę zmienić swoją rzeczywistość – upiększają podwórka, sadzą rośliny, kwiaty, pomagają nam organizować pikniki, starsi pomagają młodszym dzieciom w nauce, walczą ze swoimi słabościami, rozwijają swoje mocne strony i poszukują pasji. Pasji, która pozwoli im odmienić swoją przyszłość, która sprawi, że kiedyś, jako dorośli będą szczęśliwi, tej samej pasji, która będzie wspierać odpowiedzialne wybory.

W tym roku udało nam się uzyskać dotację na wyjazd wakacyjny. Niestety, kwota, którą otrzymaliśmy jest zaledwie połową tego, co potrzebujemy, aby zorganizować dzieciakom wakacje, o których marzą. Obecnie mamy zapewnione podstawowe rzeczy – nocleg i wyżywienie. Brakuje nam pieniędzy na transport i atrakcyjny program dla dzieci (w tym materiały plastyczne, bilety wstępu i dojazd w ciekawe miejsca).

Ponieważ wierzymy, że razem można więcej prosimy o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty. Nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie. Każda złotówka zbliża nasze dzieciaki do wymarzonych wakacji. 

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc. 

Aktualności

 • Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci - awatar

  Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci

  13.06.17
  13.06.17

  Rok temu nie udało nam się zebrać funduszy na organizację kolonii dla naszych podopiecznych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjazdu sprzed dwóch lat. Dzieciaki świetnie wspominają tamten czas. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze raz zorganizować taki wyjazd. Dzięki Wam mamy szansę :) Dziękujemy! :)

Komentarze

 • Andrzej - awatar

  Andrzej

  10.06.17
  10.06.17

  Mam nadzieję,że wspólnie uda nam się dzieciakom sprawić wakacje.:)

  • Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci - awatar

   Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci - Organizator zbiórki

   13.06.17
   13.06.17

   Też mamy taką nadzieję :) W imieniu dzieciaków serdecznie dziękujemy za wsparcie. Pozdrawiamy ciepło!

Wpłaty - 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Robert - awatar
200
Robert
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
57
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Andrzej - awatar
100
Andrzej
Wojtek - awatar
50
Wojtek
Justyna - awatar
20
Justyna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.