Mah

8 856 zł z 9 999 zł (Cel)
Wpłaciły 154 osoby

Co łączy Gdańsk, Poznań, Kraków i Łódź? Otóż w każdej z tych miejscowości jest rodzina, w której dziecko walczy z chorobą nowotworową.

Co łączy te rodziny z Alcatraz? Już na koniec maja zamierzam uciec wpław z tamtejszego więzienia do San Francisco. To jedno z trzech dużych wyzwań, które w tym roku podejmę by zebrać pieniądze na leczenie tych dzieci.

Ale przecież każda historia ma swój początek...

Zdjęcie opisu zbiórki Mah

Moja historia

Wychowałem się w małej, ale kochającej rodzinie. Miałem cudownego dziadka, który nauczył mnie patrzeć na życie z zachwytem, a na ludzi z szacunkiem i troską. W 2011 r. dowiedziałem się, że jest chory na raka płuc.

Po jego odejściu zdecydowałem, że zrobię coś, co go upamiętni. Coś, co również pomoże innym. W ten sposób chciałem mu podziękować za wszystko, co od niego dostałem.

Zdjęcie opisu zbiórki Mah

Fundament

W lipcu 2015 roku, po dwóch latach ciężkiej pracy, zrealizowałem swoje marzenie. Przepłynąłem wpław z Helu do Gdyni. W wodzie o temperaturze 15-18 stopni Celsjusza spędziłem 8 godzin i 13 minut. Tyle zajęło mi przepłynięcie ponad 20 km. Poprzez ten wyczyn udało mi się zgromadzić 27 000 złotych, które zostały przeznaczone na podopiecznych trzech łódzkich fundacji:

 • Fundacji Gajusz, która prowadzi jedyne stacjonarne hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci w Łodzi,
 • Fundacji Marcina Gortata MG13, wspierającej młodych sportowców,
 • Caritas Archidiecezji Łódzkiej, która bardzo pomogła dziadkowi i reszcie rodziny w trakcie jego choroby.

To niesamowite jak wiele dobra można uczynić dzięki takiej kwocie. Fundacje, które wsparłem przeznaczyły środki w następujący sposób:

Zdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki Mah

2016 - trzy wyzwania, cztery rodziny, jeden cel!

W 2016 roku czekają na mnie trzy wyzwania.

 • OCEAN - w maju zmierzę się z legendarnym więzieniem Alcatraz, z którego zamierzam "uciec", przepływając do San Francisco. Po raz pierwszy będę płynął w oceanie. Po raz pierwszy w wodzie o tak niskiej temperaturze (ok. 14 stopni Celsjusza). Po raz pierwszy również będę dzielił akwen z rekinami...
 • Pozostałe dwa wyzwania odbędą się w lipcu i sierpniu. Szczegóły dotyczące tych przedsięwzięć będę ujawniał na bieżąco.

Wszystko po to, aby pomóc czterem rodzinom z czterech miast (Gdańsk, Poznań, Łódź, Kraków), borykającym się z chorobą nowotworową dzieci.

Historiami rodzin i sylwetkami dzieci, którym Swim For a Dream pomoże sfinansować koszty leczenia, będę się z Wami dzielił począwszy od maja 2016!

Zdjęcie opisu zbiórki Mah

Ty też możesz zostać częścią Swim For a Dream!

Wesprzyj nas, a cała kwota, którą zdecydujesz się przeznaczyć na Swim For a Dream, przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów leczenia dzieci, dla których #sfad płynie w 2016 roku.

Zostań częścią Swim For a Dream i spraw żeby było tym, czym miało być od samego początku - sumą tego co w nas najlepsze.

#sfad #pomagambomoge

Zdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki MahZdjęcie opisu zbiórki Mah

Aktualizacje


 • Swim For a Dream - awatar

  Swim For a Dream

  15.12.16
  15.12.16

  Bomb(k)owe Dziki spełniły już świąteczne marzenia ośmiu dzieci. Teraz chcemy spełnić marzenia wspaniałej rodziny, która potrzebuje naszej pomocy - Pani Marty, Ady i Adasia z Ozorkowa. Chcemy kupić dla nich 3 tony ekogroszku potrzebne do ogrzania ich domu w okresie zimowym a także stacjonarnego komputera, który pomoże Adzie w nauce i posłuży rodzinie do komunikacji ze światem. Zebranie 5 tys. zł umożliwi nam spełnienie tych marzeń. Zbieramy od czwartku (15.12) do niedzieli (18.12)... CZAS START! Poczuj się jak święty w Święta i podziel się szczęściem i dobrem. To wraca!

  Zdjęcie aktualizacji 2 073

Komentarze


 • Przemyslaw Lipinski - awatar

  Przemyslaw Lipinski

  29.03.17
  29.03.17

  Dajesz więcej niż my wszyscy dajesz nadzieje..Tak trzymaj!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.10.16
  03.10.16

  a co tu komentować - kawał fajnej roboty :)

 • mza - awatar

  mza

  10.08.16
  10.08.16

  Adam działaj!

  • Swim For a Dream - awatar

   Swim For a Dream - Organizator zbiórki

   26.08.16
   26.08.16

   Będę!

 • Janek - awatar

  Janek

  12.07.16
  12.07.16

  Powodzenia Adam. Działaj dalej chłopaku!

  • Swim For a Dream - awatar

   Swim For a Dream - Organizator zbiórki

   26.08.16
   26.08.16

   Taki jest plan! Dzięki Janek!

 • Lis - awatar

  Lis

  29.06.16
  29.06.16

  good job !

  • Swim For a Dream - awatar

   Swim For a Dream - Organizator zbiórki

   11.07.16
   11.07.16

   Praca trwa :) Dzięki!

8 856 zł z 9 999 zł (Cel)
Wpłaciły 154 osoby

Wpłaty: 154

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Katarzyna - awatar
Katarzyna
20
Adam Krzeszowiec - awatar
Adam Krzeszowiec
25
Przemyslaw Lipinski - awatar
Przemyslaw Lipinski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin Ciszewski - awatar
Marcin Ciszewski
100
Michał - awatar
Michał
200
Agnieszka Kucharska - awatar
Agnieszka Kucharska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij