Zbiórka Rottweilery w Domu SieRottka - zdjęcie główne

Rottweilery w Domu SieRottka

220 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Czym jest Dom SieRottka?

Dom SieRottka to przystań dla niechcianych, chorych, niekiedy sprawiających problemy bezdomnych rottweilerów. To nasze centrum pomocy rottweilerom, a sporadycznie także innym psom. Znajduje się na Pomorzu, w okolicach Pruszcza Gdańskiego. Zwykle przebywa w nim rotacyjnie około 10 psów, które zmieniają się, są adoptowane i na ich miejsce przyjmujemy kolejne. Znajduje sie w nim także domek, gdzie trafiają psy wymagające zamieszkania wewnątrz lub po operacjach, chore, czy szczególnie zaniedbane.

Tylko dzięki istnieniu Domu SieRottka możemy pomagać tak wielu psom. To szansa dla nich, jakiej w wielu przypadkach nigdy by nie otrzymały. Z powodu niskiej ilości chętnych na adopcję rottweilerów w schroniskach, te psy są często usypiane, nie dostają swojej szansy. Nasz Dom SieRottka to ich przepustka do życia, przystanek na drodze do własnego domu.

Zdjęcie opisu zbiórki Rottweilery w Domu SieRottka

Co robimy w Domu SieRottka?

Dom SieRottka to taki rozbudowany, bardziej zaawansowany Dom Tymczasowy. Przez niego przewija się większa część rottweilerów, którą bierzemy pod swoje skrzydła. Kiedy pies do nas trafia zazwyczaj od razu konieczna jest wizyta weterynaryjna, przeprowadzenie badań, wdrożenie leczenia. Gdy tylko stan zdrowia na to pozwala, przeprowadzamy kastrację/sterylizację. W Domu SieRottka obserwujemy również zachowanie naszych podopiecznych i staramy się jak najdokładniej je poznać i scharakteryzować. W miarę możliwości sprawdzamy, czy rottek nadaje się do domu z innymi psami, z kotami, czy akceptuje lub toleruje dzieci, obcych, gości, znajomych. Czy poradzi sobie z nim przeciętny właściciel psa, czy też wymaga właściciela znającego rasę i posiadającego odpowiednie cechy charakterologiczne. Dobrze przeprowadzona obserwacja to zwiększenie szans na odpowiedni dobór domu adopcyjnego. Psami stale zajmują się dwie osoby oraz wolontariusze. Jarek i Marta od kilkunastu lat związani z rottweilerami, od kilkudziesięciu zajmujący się zwierzętami (psami, kotami, końmi). Nasze psy są w rękach profesjonalnych opiekunów, posiadających wieloletnie doświadczenie z zakresu pracy trenerskiej, resocjalizacyjnej i socjalizacyjnej z psami. Jarek dodatkowo posiada uprawnienia i licencję z zakresu pracy pozoranta z uprawnieniami FCI (Federation Cynologique Internationale). 

Zdjęcie opisu zbiórki Rottweilery w Domu SieRottka

Kto i jak zajmuje się psami?

Właśnie do Domu SieRottka kierujemy psy ze skłonnościami lub epizodami agresji, co do których istnieje podejrzenie lub pewność, że kogoś ugryzły, a niejasne są dokładne okoliczności w jakich to się stało. Marta i Jarek mają warunki a także doświadczenie niezbędne do tego, aby przeprowadzić obserwację ustalającą czy można go bezpiecznie wydać do adopcji czy też wymaga dalszych konsultacji i terapii behawioralnej. W innym przypadku te psy skazane byłyby na śmierć. Prowadząc także centrum pomocy dla ofiar pogryzień wiemy, jak bardzo ważne jest, by właściwie ocenić psa i niefrasobliwie nie narazić innych na utratę zdrowia czy życia, o ile można coś wcześniej przewidzieć lub przepracować z psem oraz odpowiednio pomóc nowym opiekunom w adopcji.

Zdjęcie opisu zbiórki Rottweilery w Domu SieRottka

Na co zbieramy pieniądze?

Utrzymanie psów w Domu SieRottka, karmy, suplementy, wizyty weterynaryjne, badania, leczenie, konsultacje specjalistyczne... to koszty, koszty, koszty... Niestety, nasz Dom SieRottka obecnie ma ponad roczne zadłużenie w spłacie faktur za jego utrzymanie, a my nie możemy sobie pozwolić na tak ogromną zaległość. Obecnie od roku 2015 do dzisiaj zalegamy w płatnościach i ten dług stale, co miesiąc jest powiększany. Ten cel został założony po to, aby móc uregulować choć część naszego zadłużenia. Nie możemy sprostać tym kosztom, nie posiadamy finansowania z gmin czy urzędów, sami staramy się zdobyć pieniądze na karmę, leczenie i pomoc dla naszych psów. Niestety, nie na wszystko wystarcza. Bez Waszego wsparcia psy nie mogłyby liczyć na takie miejsce jak Dom SieRottka. Dlatego każda pomoc jest ważna. Finansowa jest obecnie najważniejsza. Niestety nie możemy, mimo całej naszej miłości do zwierząt i troski, jaką je otaczamy, funkcjonować bez pieniędzy. Potrzebna jest także pomoc rzeczowa (karma, smakołyki, zabawki, suplementy, lekarstwa, posłania, obroże, smycze, kagańce oraz rzeczy do sprzedaży na “bazarkach”) oraz osobista – umówiona wizyta w Domu SieRottka z podarunkami i smakołykami dla naszych psów, to nie tylko ogromna przyjemność dla psów ale również bardzo często terapia ucząca takiego psiaka od zera, że istnieją ludzie, którzy są dobrzy, że ręka nie tylko bije, ale potrafi również głaskać i dawać przyjemność...  

Zdjęcie opisu zbiórki Rottweilery w Domu SieRottka

Jak długo przebywają psy w Domu SieRottka?

Każdy z psów będących pod naszą opieką przebywa u nas tyle, ile jest to konieczne. Czasem czas socjalizacji czy leczenia jest długi, niekiedy okres oczekiwania na wymarzony dom wydłuża się w nieskończoność, ale nie wydajemy psów pochopnie, zdarzają się także odmowy – wszystko dla ich dobra. Jeśli nie mamy miejsca w kojcach niejednokrotnie psy trafiają do Marty i Jarka do domu, gdzie, choć ciasno (mają także swoje zwierzęta), to bezpiecznie i mogą czekać na swój prawdziwy dom. Zdarzały się psy, które oczekiwały na swój dom nawet 3 lub 4 lata... ale doczekały się, na ten właściwy. Bywały i takie, które otoczone troskliwą opieką oddanych im ludzi, stare, niechciane czy chore - odchodziły w  Domu SieRottka za Tęczowy Most. To najtrudniejsze chwile, dlatego robimy wszystko, aby zapewnić psom najlepsze domy, ale nie wydajemy ich niefrasobliwie i po to, aby zwolnić miejsce dla kolejnych, jeśli mamy wątpliwości, co do potencjalnych chętnych lub nasze psy zwyczajnie do nich nie pasują.

Zdjęcie opisu zbiórki Rottweilery w Domu SieRottka

Plany i cele

Naszym marzeniem jest zwiększyć ilość miejsca dla psów w Domu SieRottka, mieć nowe kojce i środki na utrzymanie kolejnych psów, ale obecnie jest to niemożliwe, a z powodu zaległości los obecnych psów może stanąć pod znakiem zapytania. Nie możemy do tego dopuścić! Prosimy o pomoc i wsparcie dla naszej codziennej walki o dobro psów. Nasz cel to: opłacenie zaległych kosztów utrzymania psów w Domu SieRottka, likwidacja ogromnego zadłużenia i zapobieżenie zamknięcia Domu SieRottka.

Zdjęcie opisu zbiórki Rottweilery w Domu SieRottka

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Iwona K - awatar

  Iwona K

  27.11.2018
  27.11.2018

  Cieszę się, że Jesteście:)

 • BAZYL - awatar

  BAZYL

  30.06.2018
  30.06.2018

  trzymajcie się wszystkie Rottki

 • kiciafionka - awatar

  kiciafionka

  02.06.2016
  02.06.2016

  Na dobry początek - powodzenia :)

220 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

Iwona K - awatar
Iwona K
100
BAZYL - awatar
BAZYL
10
Dorota - awatar
Dorota
100
kiciafionka - awatar
kiciafionka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij